Co na starcie zabków oprócz suszonego chleba?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Co na starcie zabków oprócz suszonego chleba?

Post autor: xmenso »

Moja jedna szczurzyca którą dostałam jak miała ok. dwa lata ciągle gryzie, gryzła od samego początku jak ją zaadoptowalam razem z jej koleżanka(przeciwienstwo, spokojna i nigdy jeszcze mnie nie ugryzla nawet delikatnie i nawet w zabawie, uroczy futrzak), muszę ją odganiać ręką w rękawiczce żeby włożyć miskę z karmą, nie boi się mnie, na wybiegu potrafi po prostu kolo mnie chodzić a jak na chwile odwróce od niej wzrok to mnie dziabnie, nawet w spodnie. Myśle że skoro nie jest to spowodowane przez strach to chodzi tu o zęby, daje szczurkom raz na jakiś czas chleba suszonego żeby ścierały zęby, zabrałabym ją do weterynarza, nawet powinnam bo ma takie łyse miejsca i strupki i ostatnio oczko ma takie podkrązone i może lekko zaczerwienione, mam wrażenie, że te strupki sa od iskania bo ganiają się po klatce chociaz nie zauwazylam żeby ze sobą walczyły, delikatne sprzeczki się zdarzają ale nic powazniejszego(dodam, że jest największa z mojego mini stada, moja mama nawet się śmiała że może to dzikus bo taki wielki i wredny :P) a w oczko mogła się zadrapać ale boje się, że jak pojde z nią do weterynarza to się na niego rzuci, mnie już zna ponad pół roku i nad mnie gryzie więc co by to dopiero było jak jakiś obcy jej człowiek miałby ją badać. Wiem, że troche zbaczam z tematu ale głównie chodzi mi o te zęby jeżeli ktoś rozwieje reszte moich wątpliwości też będę wdzięczna. Mam trzy szczury i to co zauwazyłam, to tylko u jednego bo strupki mogły być z powodu jakiejś choroby typu świeżb ale byłoby to widac po reszcie a z resztą jest wszystko w porządku.
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co na starcie zabków oprócz suszonego chleba?

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie mozesz ją wziąc do weta, tylko powiedz wetowi, że jest gryzoń. Wet może ją chwycic za karczek i wtedy szvczurek się nie ruszy :D Ale najczesciej u weta jest spokojnie.
Od kiedy ta szczurka jest u Ciebie ? Niektóre szczurki gryzą z wielu powodów. Postaraj sie zauwazyc kiedy gryzie, w jakich sytuacjach. Moze czymś pachniesz, albo po prostu jest bardzo nerwowa. Albo po prostu ma jakiś problem ze sobą. Noovaa miała kiedyś szczurkę , która gryzła wszystko i niemal wszystkich. Moze napisz do niej z prosbą o poradę ? http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... le&u=17708

Nie sądzę , zeby to był problem z zębami.Jak jedzą suchą karmę albo suchą bułke, to wystarczająco ścierają ząbki.
Poczytaj jeszcze tutaj : http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475 Warto spróbować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”