Potrząsanie główką i drapanie się w okolicach ucha

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olcik1902
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 02, 2016 12:34 am

Potrząsanie główką i drapanie się w okolicach ucha

Post autor: Olcik1902 »

Niedawno kupiłam szczurka. Zauważyłam, że drapie się w okolicach ucha, a jak mam go na rękach to potrząsa do tego główką, w klatce nie widziałam żeby tak potrząsał. Jako ściółki używam granulatu pinio który podobno nie uczula. Nie ma żadnej wydzieliny z ucha ani nie ma z niego smrodku. Co to może być?
Olcik1902
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 02, 2016 12:34 am

Re: Potrząsanie główką i drapanie się w okolicach ucha

Post autor: Olcik1902 »

[quote="Olcik1902"]Niedawno kupiłam szczurka, jest młody. Zauważyłam, że drapie się w okolicach ucha, a jak mam go na rękach to potrząsa do tego główką, w klatce nie widziałam żeby tak potrząsał. Jako ściółki używam granulatu pinio który podobno nie uczula. Nie ma żadnej wydzieliny z ucha ani nie ma z niego smrodku. Zwierzak nie jest też apatyczny i ma apetyt. Właściwie to tylko to drapanie i potrząsanie łebkiem. Co to może być?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrząsanie główką i drapanie się w okolicach ucha

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej idź ze szczurkiem do weterynarza. Tutaj poszukaj kogoś polecanego w okolicy http://szczury.org/viewforum.php?f=13 Jeśli jest możliwośc to jutro, bo im szybciej tym lepiej.
Zwierzaki kupione w sklepie czy na allegro nie sa z zarejestrowanych hodowli i bardzo często mają świerzb czy zapalenie uszu. Często tez mają nie taka płeć jaką podał sprzedawca, lub mogą być w ciązy. Zapalenie ucha może być powikłaniem po przeziebieniu ( szczególnie nieleczonym).
Takie potrząsanie lebkiem i drapanie w ucho moze świadczyć o zapaleniu ucha. Leczy sie dośc łatwo kroplami do ucha dostępnymi u weterynarza.
Jak szczurek wyzdrowieje to będzie potrzebowac kumpla tej samej płci, bo to stadne zwierzaki. Ale wtedy już zaadoptuj z forum http://szczury.org/viewforum.php?f=4 , tylko koniecznie zadbaj o prawidłowe połaczenie szczurków, żeby się nie pokłóciły http://szczury.org/viewforum.php?f=16

I pamiętaj, zeby pójść do weta jak najszybciej. Zapalenie ucha nie dość, ze jest bolesne, to nieleczone lub niedoleczone może bardzo łatwo "przejść" na ucho środkowe, a stamtąd przerodzić sie nawet w zapalenie opon mózgowych. Nie wolno tego zlekceważyć.

Smrodku możesz czasem nie wyczuć, trzeba by mieć bardzo cieniutki patyczek z watką i wtedy powąchać taki pobrany "brudek" z ucha. W domu lepiej tego nie robić, bo łatwo zrobić krzywdę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”