Szczury nie lubią pieszczot?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CooCoo
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 07, 2015 1:07 am

Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: CooCoo »

Witam, mam 2 samców. Przy każdej próbie głaskanie, drapania, masażu odsuwaja się i podskakuja i uciekaja, jakby w ogóle im się to nie podobało. Myślałam ,że są młode jeszcze dlatego :) ale niedługo będą miały rok. Chciałam tez dodać ,że nigdy nie spały na mnie ani na jakimkolwiek innym miejscu niż klatka. W pewnym momencie same wchodzą do klatki i kładą się spać. Poza klatka cały czas są w ruchu. Wypuszczam je prawie codziennie, nie boją się, są oswojone. Przychodzą liza po palcach. Taki mają już charakter?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: Morgana551 »

Dokładnie tak :) Nie każdy szczur lubi głaskanie. Szczur to nie kot czy pies i nie będą leżały Ci na kolanach i prosić o głaski (chociaż zdarzają się i takie ogony). Mają inne, ciekawsze rzeczy do roboty :P
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: Etche »

Tak jak mówi Morgana. Co szczur to charakter.
U mnie w większości są miziaki, ale niektóre nie lubię być łapane czy brane na ręce. Mają swoje ścieżki, którymi chodzą, a jak najdzie je ochota to same przyjdą:)
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: rat_Madziula »

Szczury mają różne charakterki >:D . Nie wszystkie odwzajemniają uczucia tak samo. Każdy szczur kocha inaczej, w inny sposób. Moja Madzia tez specjalnie pieszczot nie lubi i również głownie tylko liże palce ;) . Ale gdy ją głaszcze trochę siedzi spokojnie a potem się wyrywa i wraca i wskakuje na kolana :-* .
pozdrawiam ciebie i twoje szczurki :-* ^-^
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
CooCoo
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 07, 2015 1:07 am

Re: Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: CooCoo »

rat_Madziula pisze:Szczury mają różne charakterki >:D . Nie wszystkie odwzajemniają uczucia tak samo. Każdy szczur kocha inaczej, w inny sposób. Moja Madzia tez specjalnie pieszczot nie lubi i również głownie tylko liże palce ;) . Ale gdy ją głaszcze trochę siedzi spokojnie a potem się wyrywa i wraca i wskakuje na kolana :-* .
pozdrawiam ciebie i twoje szczurki :-* ^-^
Również pozdrawiam :)
Moje zachowują się dokładnie tak samo, minute posiedza, uciekaja i z powrotem :) Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;>
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: Szczury nie lubią pieszczot?

Post autor: rat_Madziula »

CooCoo pisze:
rat_Madziula pisze:Szczury mają różne charakterki >:D . Nie wszystkie odwzajemniają uczucia tak samo. Każdy szczur kocha inaczej, w inny sposób. Moja Madzia tez specjalnie pieszczot nie lubi i również głownie tylko liże palce ;) . Ale gdy ją głaszcze trochę siedzi spokojnie a potem się wyrywa i wraca i wskakuje na kolana :-* .
pozdrawiam ciebie i twoje szczurki :-* ^-^
Również pozdrawiam :)
Moje zachowują się dokładnie tak samo, minute posiedza, uciekaja i z powrotem :) Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;>
No widzisz, twoje szczurki nie są odmieńcami :)
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”