Wylew lub zapalenie mózgu - objawy i leczenie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Aneta84
Posty: 31
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:02 am

Re: Wylew lub zapalenie mózgu - objawy i leczenie

Post autor: Aneta84 »

A czy ktoś moze wie, jakie sa symptomy zapalenia mozgu u szczurow? Lub zapalenia ucha wewnetrznego?
Bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz, bo sama mam powazny problem z moim szczurkiem.
Lekarz zdiagnozowal wstepnie guza przysadki, ale chcialabym porownac z objawami zapalenia mozgu i zapaleniem ucha wenetrznego.
Bede wdzieczna za kazda pomoc.
Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
Dorotee
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 21, 2016 6:05 pm

Re: Wylew lub zapalenie mózgu - objawy i leczenie

Post autor: Dorotee »

U mnie właśnie mija kolejny dzień choroby mojej Tosi, mimo ze apetyt jej dopisuje to ona całkowicie opadła z sil, wczoraj jeszcze miała ochotę wyjść z klatki a dziś nic ją nie interesowało tylko nadstawiała główkę żeby ją głaskać żeby być przy niej. Nie wiem co mam robić żaden weterynarz nie potrafi pomoc, mało tego nawet nie próbuje. Nawet próbowałam kontaktować się z kuzynki bratwa która jest weterynarzem ale bez skutecznie. Obawiam się ze Tosi zostało już nie wiele czasu, tak bym chciała żeby wróciła jej chęć do życia i psocenia. Tak jak wyżej ktoś napisał w poście ze szczurek był wyjątkowy tak samo i ja mogę to powiedzieć o Tosi. Nigdy nie widziałam żeby szczurek potrafił tak się bawić i wtulać w człowieka i tak zasypiać. Kochane z nich zwierzaki, uwielbiam je i szkoda ze maja przypisane tyle chorób a przecież maja tak nie wiele życia swojego. Mam jeszcze jednego szczurka która dziś bardzo chciała wejść do Tosi, pewno jej tez jest ciężko jak mi, tym bardziej ze ona nigdy nie była sama, od początku była z innym szczurkami, tak się cieszyłam ze się szybko obie zaakceptowały ale nie trwało to zbyt długo ....... :'(
To jest niesprawiedliwe nie potrafię patrzeć na cierpienie zwierzaków zawsze to bardzo boleśnie przechodzę, nie potrafię tez zrozumieć jak niektórzy ludzi potrafią znęcać się nad zwierzakiem, albo po prostu wyrzucić bo stary bo chory ..... to jest nie ludzkie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wylew lub zapalenie mózgu - objawy i leczenie

Post autor: unipaks »

Przykro mi... Mam nadzieję, że leki jednak mu pomogą...
A wet co mówi, jaka diagnoza została postawiona? Skąd jesteś - może ktoś podpowie Ci dobrego weta w Waszej okolicy albo szukaj sama w dziale Weterynarze polecani
Zapalenie mózgu/opon mózgowych/ropnie/gruczolaki przysadki i inne schorzenia w obrębie przysadki dają często bardzo podobne objawy i są przez to ciężkie do prawidłowego zdiagnozowania. Dlatego na wypadek zapalenia podaje się antybiotyki przenikające barierę mózg/krew i jeśli jest pochodzenia bakteryjnego (a jest bardzo często), szybkie podjęcie leczenia daje nieraz bardzo dobre efekty; podobnie przy gruczolaku przysadki - lepiej założyć że jest, i do razu podać pierwszą dawkę kabergoliny dużą - przynajmniej 1/2 tabl. Dostinex 1mg lub Cabaser/Cabaseril 1 mg, a następne co 72 godziny po ćwiartce tabletki 1-miligramowej (dawka to 0,6mg na 1kg masy szczura).
Steryd zaś podaje się, by dać czas organizmowi na pozbieranie się i podjęcie walki. We wszystkich wypadkach warto też włączyć dodatkowo wit. B1 - 1 tabl. dziennie.
Szczurek musi być dokarmiany jeśli nie może jeść sam - papką bogatą odżywczo, i pojony ostrożnie, choćby wodą z miodem - ale trzeba pamiętać że mokre papki sprawiają, że potrzeba picia jest mniejsza. Do dokarmiania oprócz własnych czy kupnych gerberów świetnie nadaje się papka sporządzana z proszku - Convalescence Support dla kota; można nią przeplatać posiłki.
Ale trzeba działać szybko, bo opóźnianie podjęcia leczenia to często utrata lub zmniejszenie szansy na wyleczenie, to także przysporzenie zwierzęciu cierpienia wskutek niepodjęcia ratowania właściwymi lekami - bo niestety nie wszystkie inne pomagają, a wiele zastosowanych niewłaściwych dla szczurków leków może zaszkodzić a nawet doprowadzić do ich śmierci
Trzymam kciuki za Twojego ogonka!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”