[OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Tenebrity
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 04, 2013 6:04 pm

[OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Tenebrity »

Witam wszystkich. Wy mnie nie kojarzycie, bo po forum buszuję milcząc, ale za to ja Was jako-tako kojarzę. :)

Mogę przyjechać po ogony: ogarnę dojazd samochodem w okolicy Opola, powiedzmy do 100km.

1. Liczba szczurów – 2
2. Wiek – młode, jak najmłodsze, optymalnie do 2 mies.
3. Płeć – samiczki
4. Posiadasz już szczury? Jeśli tak, jakiej płci? Miałam 1 ogona, samiczkę. Uśpiłam ją przed Wielkanocą w wieku 2 lat i 9 mies. Teraz szczurów brak.
5. Wymiary klatki w której szczury będą mieszkać – 40x70x80
6. Kontakt: [usunięto]
7. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? Do polecanej na forum lek. wet. Urszuli Skowron. Tam leczyłam swojego ogona i byłam zadowolona z jej opieki
8. Czym zamierzasz karmić szczurki? Podstawową karmą dla gryzoni (niekoniecznie dedykowanej dla szczurów), z której usuwam niepotrzebne zapychacze (np. barwione chrupki) i na jej bazie robię własną mieszankę dodając np. różne ziarna, suszone owoce itd. Kiedyś była to Nature z Niemiec. Plus zielenina, warzywa, owoce, okazjonalnie jakieś smakołyki
9. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? Nie
10. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków? Jeśli obecny opiekun sobie tego życzy, to tak
11. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście. Tak, akwarium. Do tej pory nie było konfliktów na linii szczur-akwarium ;)
12. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? Wyjeżdżam 2x w miesiącu na dwa dni, wtedy szczury będą bez dodatkowej opieki. Do tej pory przy dłuższych wyjazdach szczur albo wyjeżdżał ze mną, albo zaufana osoba doglądała go w moim domu, albo zabierałam go do drugiej z zaufanych osób.
13. Jak będą wyglądały wybiegi? Duże pomieszczenie zabezpieczone przed szczurzą aktywnością (w miarę możliwości). Wybiegi codzienne, zazwyczaj koło 2h, albo rozbite na dwa krótsze np. rano i wieczorem.
14. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną? Tak
15. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun? Jestem pełnoletnia, mogę podpisać umowę.

Szukam dwóch młodych szczurzyc, które już się znają. Chcę uniknąć (mojego) stresu związanego z łączeniem. Chcę by były bardzo młode, by możliwie długo cieszyć się ich obecnością. Chcę, aby nie były albinosami - dla mnie to nie ma znaczenia, ale obie zaufane osoby, na których pomoc mogę liczyć podczas wyjazdów, mogą mieć problem z akceptacją pupili z czerwonymi oczami. Tyle mojego chciejstwa.

Masz pytania? Szczurzyczki do oddania? Pisz, dzwoń, odpowiem na dodatkowe pytania.
Tenebrity
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 04, 2013 6:04 pm

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Tenebrity »

Podbijam. Szukam dalej, a pusta klatka straszy... pustką. Nic w niej nie chrupie, nic nie przekopuje peletu :(.


W niedzielę (10.04.) będę autem w Sosnowcu, mogłabym odebrać maluchy z tamtejszej okolicy, albo gdzieś na trasie Opole-Sosnowiec.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Malachit »

Wyszukiwarka nie gryzie
Tenebrity
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 04, 2013 6:04 pm

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Tenebrity »

Dziękuję za zareagowanie na moje wołanie :)

Nie mam fb, ale zaglądam na Szczurze Adopcje. Samiczki z tego ogłoszenia rozeszły się już 30.03., więc szukam dalej.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Malachit »

Wyszukiwarka nie gryzie
Tenebrity
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 04, 2013 6:04 pm

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Tenebrity »

Znów się spoźniłam :(. Pół godz. po opublikowaniu ogłoszenia na Adopcjach już nie było samic, a korciło mnie żeby wziąć wszystkie trzy. Muszę jeszcze doczytać coś o opiece nad samcami, bo marnie widzę moje szanse na samiczki.

W każdym razie ogłoszenie nadal aktuakne tak jak napisałam w pierwszym poście z tą uwagą, że szukam 2-3 samic.
Tenebrity
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 04, 2013 6:04 pm

Re: [OPOLE i okolice] zaadoptuję 2 młode samiczki

Post autor: Tenebrity »

*werble*

Temat do zamknięcia - jutro jadę po swoje dwie wymarzone szczurcie.
Wbrew pozorom znalezienie młodych samic do adopcji wcale nie jest proste, ale udało się. ;D

P.S.
Kiedy jakiś moderator będzie zamykać ten wątek, byłabym wdzięczna gdyby przy okazji zedytował pierwszy post i usunął z niego mój nr tel. i e-mail ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”