Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kora »

Witam,
Jestem nową użytkowniczką forum tak jak moja Szczurka ;) Czytam pilnie wszystkie tematy ale nie wiem gdzie to przykleić ;)
Mam małą pociechę kupioną w sklepie, nie wiedziałam że lepiej będzie jej w parce (jak to pewnie bywa gdy jest się niedouczonym :shock: )

Chcę dokupić Małą by Korunia miała towarzystwo gdy mnie nie ma i ogólnie miała przyjaciółkę :hyhy:
Mam pewne obawy czy się nie pogryzą jak przywiozę ogonkę , czy będą przyjaciółkami i się pokochają?
Nie chcę narażać mojej Koruni na stres i dyskryminacje ze strony nowej towarzyszki. :? !

Moje pytanie: Jak dobrać koleżankę by się polubiły?

A korzystając z okazji:
Jak dużą klatkę kupić dwom spryciulom ;) ?
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sauatka »

Kora pisze:Mam pewne obawy czy się nie pogryzą jak przywiozę ogonkę , czy będą przyjaciółkami i się pokochają?
polecam przeczytac tematy w dziale *STADKO* ;). Pokochaja sie, ale nie licz na to ze to bedzie 'milosc od pierwszego wejrzenia' :lol: chociaz, wszystko sie moze zdazyc :)
Jak dużą klatkę kupić dwom spryciulom ;) ?
oczywiscie im wieksza, tym lepsza :)
Temat o klatce dla 2-ch szczurkow jest *TUTAJ*, a *TUTAJ* jest 'klatkowy kalkulator' (czyli ile ogonow zmiesci sie w klatce o x wymiarach) ;)

Miłego czytania. Witamy na forum 8)
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kora »

Dzieki wielkie za pomoc :-)
Jakoś trudno mi sie połapać w tym forum tyle tego ;)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kora »

Dziękuje za rady.
Moja intuicja prowadzi mnie odsonale :-)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
DeLGA
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 14, 2006 2:36 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: DeLGA »

Witam! Po przeczytaniu tego tematu zdecydowalismy sie na dokupienie kolezanki dla naszej Rubisi. Rubiska jest okolo roczna czekoladowa szczurka a mala Rysia albinoska ma okolo 2 miesiecy. Na razie nie jest najlepiej. Rubicha spycha mala do rogu i zasypuje ja siankiem. Caly czas sie puszy i doskakuje do malej ale na razie nie slychac zadnych piskow ani nie ma rozlewu krwi. Boje sie ze jej nie zaakceptuje :cry: a tak slicznie by razem wygladaly...
Mala jest przestraszona ale latwo sie nie poddaje starszej ;)
Zapomnieć Jest Łatwo To Co W Życiu Najważniejsze
Gdy Biegniesz Na Oślep Po Drodze Gubiąc Szczęście
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: cucumberek »

DeLGA, zobaczysz, będzie dobrze ;) jeżeli nie ma rozlewu krwi, to najważniejsze :) a jak tak powiem, że jak czytam ten temat i patrzę, ile osób już decydowało się na powiększenie jednoosobowego dotychczas stadka, to od razu mi jakoś weselej ;)
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
DeLGA
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 14, 2006 2:36 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: DeLGA »

Oj mam nadzieje ze bedzie dobrze. Moj chlopak powoli traci nadzieje. Jak dlugo moze trwac to "leczenie"?? Najwiekszy problem mamy z jedzeniem i piciem. Na razie nie ma tam zadnej miseczki z jedzeniem bo jak byla to Rubicha caly czas na niej siedziala i sie puszyla jak glupia. Mala nie mialaby szansy zeby cos chapnac. Poidelko wisi ale Ryska jest zbyt przestraszona zeby do niego podejsc :(
Zapomnieć Jest Łatwo To Co W Życiu Najważniejsze
Gdy Biegniesz Na Oślep Po Drodze Gubiąc Szczęście
koza892
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:47 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: koza892 »

Delga i co z małymi? pokochały sie? :D pochwale sie ze wczoraj powiekszyłam swoja gromadke o 58 szczura... hihi zartuje wczoraj kupiłam sliczna kremowo(bezowo?)-biała pannice poltoramiesieczna z czerwonymi oczkami... dostała imie Milka. w sumie łączenie brzebiegło dobrze lecz niespodziewałam sie ze Ayla (która ma tyle samo co Milka) zrobi wiecej szumu niz Niunia (7mies) i tak oto małe cały czas sie bawia szturchaja popiskuja a Niunia czasem wkroczy w akcje by je poiskac :)
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 4:14 pm przez koza892, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeLGA
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 14, 2006 2:36 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: DeLGA »

Niestety moje dziewuchy musialy zostac rozdzielone bo mala byla poturbowana i na dodatek przeziebiona wiec trzeba bylo jej antybiotyk zaaplikowac. Teraz sa w oddzielnych klatkach ale juz niedlugo ponowne laczenie. Zobaczymy.
Zapomnieć Jest Łatwo To Co W Życiu Najważniejsze
Gdy Biegniesz Na Oślep Po Drodze Gubiąc Szczęście
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szpaczek »

moja mama sie nie zgadza na jednego a co dopiero na dwa:(:(

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Wto Gru 19, 2006 9:42 pm ]
Posty niedotyczace tematu zostaly wyciete.
/ mod. Lulu
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Ogryzek
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 23, 2006 4:43 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ogryzek »

Kochani dziś dzięki Waszemu forum Ogryzek zaczął leczenie tego Aids szczurzego na M. Mam ogromną nadzieję, że będzie wszystko dobrze ma 2,5 roku. Poczytałam Wasze posty na temat łączenia i tego jak ważne dla małaych jest towarzystwo. Zastanawiam się czy można przy tej chorobie dołączać nowego szczura. Podobną można to tylko zaleczyć a nie wyleczyć. Pozdrawiam
Jestem przyjacielem szczurasa mego, którego kocham jak siebie samego :-)
Kathleen
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 25, 2006 11:31 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kathleen »

Też uważam, że "W kupie raźniej" i dlatego przekonałam rodziców na dwie siostrzyczki dla Num ;)
Ogryzek
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 23, 2006 4:43 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ogryzek »

No dobrze rozumiem tylko nadal obawiam się że skoro Ogryzek ma mykoplazmozę (najprawdopodobniej) to czy rozsądne jest branie szczura który jest zdrowy. Skoro na tym forum zostało powiedziane że tej choroby nie można wyleczyć a jedynie zaleczyć. To moje pytanie. Co uważacie. Szczur ma 2,5 roku. obawiam się dokoptować nowego narażając go na ta śmiertelną dla uszatych chorobę.
Jestem przyjacielem szczurasa mego, którego kocham jak siebie samego :-)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ratata »

Uważam, że nie ma sensu brać towarzysza dla szczura w tym wieku, szczególnie chorego...
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Ogryzek
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 23, 2006 4:43 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ogryzek »

dzieki Ratata o to mi chodziło a jednocześnie tego sie obawialam
Jestem przyjacielem szczurasa mego, którego kocham jak siebie samego :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”