Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

HaniaiKola pisze:Ja rózwnież mam jednego szczurka. Ciągle próbuję namówić mamę na drugiego ale ona w ogóle nie chce o tym słyszeć. Nie wiem jaki jest problem w kupieniu drugiego szczurka.. ale chyba nie uda mi się namówić na niego mamy. :(
Nie kupuj, zaadoptuj ;)
A co do mamy to może pokaż jej jakieś wypowiedzi z forum na temat życia stadnego szczurów żeby nie myślała, że drugi szczur to jakieś Twoje "widzimisię" tylko, że to poważna sprawa dotycząca szczęścia waszego zwierzaka :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

Ja moge zaadoptować ;)
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kulek »

przypadek pisze:Ja moge zaadoptować ;)
Skończył ci się pokarm dla węży? ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

przypadek , nawet w żartach tak nie mów bo to jest forum milosnikow szczurow i nikt sobie tego nie życzy :P
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
HaniaiKola
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 11, 2010 5:46 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: HaniaiKola »

Troche nie na temat ale mam pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu. mój niedawno kupiony (3 dni temu) szczurek który jest bardzo tchórzliwy i jeszcze się trochę boi. Kiedy chcę żeby wyszedł mi naręce on wychodzi do połowy i leciutko podgryza moje palce. To jest strasznie słodkie i wcale nie boli bo robi to bardzo delikatnie. Dlaczego tak robi?
Shine
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

sprawdza czy może cie polknac w całości
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
HaniaiKola
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 11, 2010 5:46 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: HaniaiKola »

Heheh ;D
Shine
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

serio mowie :P
szczurek jest mlody i malo oswojony probuje cie bardzo ostroznie wybadac, jak zabierzesz palca to znaczy ze sie boisz i on bedzie sie czul pewniej a jak palca zostawisz i nie zrobisz mu nic niedobrego to w koncu zrozumie ze nie jestes zagrożeniem

proponuje w tych palcach miec cos dobrego i cmokać delikatnie, przemawiać ciepłym głosem i miec duzo cierpliwości
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Szczur chce pokazać jaki to on nie jest silny, i w ogóle. pod żadnym warunkiem NIE ZABIERAJ RĘKI, choćby to ugryzienie było takie że wyskoczysz z kapci- szczur się nauczy że wystarczy że ugryzie, a ty sobie idziesz, i dajesz mu spokój. :)
Na razie jest mały, więc gryzie lekko, ale potem może się to zmienić.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: smeg »

Ja bym takie delikatne podgryzanie odbierała raczej jako iskanie i dowód sympatii ;) Ale każde ugryzienie jest inne i trzeba "wyczuć" swoje szczury :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

Wentzowa pisze:
przypadek pisze:Ja moge zaadoptować ;)
Skończył ci się pokarm dla węży? ;)
Szczury to obecnie za duży kaliber;) A tak na serio nie znacie osoby od której mógł bym kupić samiczkę fuzzy? Koleś od którego miałem kupić miał jakieś trefne te szczury więc zrezygnowałem
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sssouzie »

wydaje mi się, że w temacie który niedawno założyłeś, pisałeś, że masz skąd kupić.
okazało się, że nie masz. ale w tamtym temacie, gdy Zalbi cię informowała, że fuzza kupisz tylko w zrzeszonej hodowli, stwierdzałeś, że nie potrzebujesz tej informacji. podaję Ci ją kolejny raz- szczury fuzz kupisz w hodowli zrzeszonej.
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kulek »

sssouzie pisze:wydaje mi się, że w temacie który niedawno założyłeś, pisałeś, że masz skąd kupić.
okazało się, że nie masz. ale w tamtym temacie, gdy Zalbi cię informowała, że fuzza kupisz tylko w zrzeszonej hodowli, stwierdzałeś, że nie potrzebujesz tej informacji. podaję Ci ją kolejny raz- szczury fuzz kupisz w hodowli zrzeszonej.
Dodam, że nie wydaje mi się żeby któryś z hodowców oddał przypadkowi szczura skoro ma węże w domu...
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

tzn mi się wydaje, ze jeśli ktoś stawa sytuację jasno, że tak, mam węże ale równie bardzo kocham szczury i nie dam szczura wężowi, a przede wszystkim jest nam znany na forum czy wzbudza zaufanie, to troszkę inna sytuacja.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

DK! pisze:tzn mi się wydaje, ze jeśli ktoś stawa sytuację jasno, że tak, mam węże ale równie bardzo kocham szczury i nie dam szczura wężowi, a przede wszystkim jest nam znany na forum czy wzbudza zaufanie, to troszkę inna sytuacja.
ale nie w tym "przypadku". gdy "osoba" zbiera różne zwierzaki z gryzoniowych for.. a dlaczego - wiemy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”