Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kluska123 »

Z Twojego pierwszego postu wynika, że od razu wsadziłaś szczurzynkę do klatki drugiej ;)
Ale było - minęło. Teraz już będziesz wiedziała jak się zabrać do łączenia ogonków.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

a ile próbowałas? ja młode szczury łączyłam przeszło 2 tygodnie.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mini »

Młodziaki tak długo? :o Co się działo?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

pierwszy (ok 3-4 mies.) był sam prze jakies 5-6 tygodni, i był baaardzo Alfa. No ale udało się i to najwazniejsze. Jak widac kazdy szcur jest inny, jednego połączysz po 2 dniach, innego po miesiącu i trzeba tylko mieć cierpliwość i dobre do tego podejsć.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
megami
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2011 9:56 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: megami »

Ja na początku planuję wziąć tylko jednego szczurka...jako, że rodzice nie pozwalają na dwa. Jednak tak na prawdę sprytnie planuję zaadoptować drugiego kiedy rodzina przyzwyczai się już do 1. Bo nawet z uproszeniem o 1 był i dalej jest w sumie problem. W każdym razie nie mam zamiaru skazać moje przyszłe maleństwo na samotność. Drugi musi być. bez dyskusji ;) . Tylko nie wiem czy z łączeniem ich później nie będzie problemu. Podobno lepiej jednak jak są razem od początku i z jednego miotu. I w dodatku nie wiem czy zdecydować się na 2 samiczki czy na 2 samców.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej by bylo od razu walczyć o dwa. Bo często potem jest tak, ze uda sie wywalczyc jednego, a juz z drugim jest wielki problem, szczególnie jesli był kłopot z jednym.
Łączenie bywa trudne, ale w większoci przypadków po pierwszych klótniach potem jest ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
megami
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2011 9:56 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: megami »

Postaram się wywalczyć od razu dwa, ale jeśli się nie uda to wydaje mi się, że przy pierwszym moi rodzice przekonają się do szczurów i pozwolą na drugiego. Nie mieli jeszcze nigdy styczności z ogonkami i dlatego są przeciwni.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mini »

Ja wolałbym przekonać rodziców do 2 szczurów, bo później, kiedy rodzice się jednak nie zgodzą, to co? Szczur ma być samotny? To okrucieństwo.. Czasem lepiej poczekać, dać czas rodzicom na zastanowienie, niż podejmować szybkie decyzje z ryzykiem szkody dla zwierzęcia.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej pokazywac filmiki. Tu http://szczury.org/viewforum.php?f=17 jest cały dział. Niech sie pozachwycają dwoma ogonami, potem bedzie latwiej przekonac.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
megami
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2011 9:56 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: megami »

Nie ma nawet mowy o tym, aby był sam. Jak będzie jeden to sobie z rodzicami już poradzę. Chodzi o to, że mogę nawet wziąć następnego tak, że nie będą o tym wiedzieli. Do klatki jak i do mojego pokoju nie będą raczej zbyt często zaglądać, więc na początku się nie zorientują. Na samotność jak już podkreśliłam w moim pierwszym poście nie mam zamiaru szczurka skazywać.
megami
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2011 9:56 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: megami »

A i mam pytanie. Czy szczurki bardzo hałasują w nocy? Bo moja mama np. nie chce się zgodzić, bo moje wcześniejsze zwierzątka (2 chomiki, świnka morska...) nie dawały jej spać . Chodzi mi o obgryzanie metalowych prętów w nocy itd. Czy np. jak szczurki są we dwójkę to zajmują się sobą i nie hałasują tak bardzo?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mini »

Nie często trafia się szczur, który uporczywie i bez przerwy piłuje pręty w nocy. mam dwie dziewczyny w stadzie, które czasem to robią, ale trwa to chwilkę i nie jest zbyt głośne. Musisz pamiętac, że na różne szczury możesz trafić.
Poczytaj o nich jeszcze, dużo i pytaj, w odpowiednich temtach ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
megami
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2011 9:56 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: megami »

Wielkie dzięki :) . Tak zrobię ;)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: aneczkaa »

megami pisze:A i mam pytanie. Czy szczurki bardzo hałasują w nocy? Bo moja mama np. nie chce się zgodzić, bo moje wcześniejsze zwierzątka (2 chomiki, świnka morska...) nie dawały jej spać . Chodzi mi o obgryzanie metalowych prętów w nocy itd. Czy np. jak szczurki są we dwójkę to zajmują się sobą i nie hałasują tak bardzo?
Nie wszystkie szczury obgryzają pręty, u mnie na sześć kobietek sporadycznie robi to jedna, ale i tak hałasują w nocy co nie miara. Prześpią cały dzień i budzą się wieczorem, potem praktycznie całą noc są aktywne. Mam problemy ze snem, wszystko mnie budzi, więc nieraz nie śpię pół nocy, bo hałas mi przeszkadza, a klatki nie ma jak wynieść z pokoju bo wiadomo, że swoje wymiary ma. A kiedy jeszcze któraś ma rujkę i wszystkie pozostałe biegają za nią i gwałcą to już kompletnie nie mogę usnąć :P [całe moje stado to notoryczne gwałcicielki, przez pewien czas jedna tego nie robiła, ale w końcu zaczęła ::) ]

Mam szczury od marca, a w dalszym ciągu się nie przyzwyczaiłam do tego. Co prawda gdybym teraz miała podejmować decyzję, to i tak bym po raz kolejny wzięła szczurki, ale jeśli rodzicom przeszkadzałby hałas to lepiej to przemyśleć i ich uprzedzić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Klatka Pyko/zoohandel bardziej brzeczy niż np. Ferplast casita. Ferplast ma malowane pręty i jest cięzsza , Pyko jest lekka i ocynkowana - może dlatego ?
Inne klatki- nie wiem, miałem tylko te 2 i różnica jest znaczna.
W teorii wybiegany szcur nie obgryza. W teorii....
Moje zaczynaja koncert jak tylko zgaszę swiatło (mam teraz ferplasta ) , i oprócz obgryzania , szurają kuwetką, która mają za kibelek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”