[Klatka]Dla dwóch szczurasków?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
RATowniczka;)
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 31, 2016 12:14 pm

[Klatka]Dla dwóch szczurasków?

Post autor: RATowniczka;) »

Na wstepie powiem, że nie znalazłam odpowiedniego tematu więc bede wdzięczna jeżeli ktoś go podepnie ;)

Mam dwie samiczki w wieku 6 miesięcy.Z braku wystarczających środków i zgody rodziców musiałam dać im klatkę po myszoskoczkach.Obrazek (tu jezeli mi się uda wstawię obrazek).Stwierdziłam, że jest totalnie do niczego.Nie poddać się postanowiłam wziąć się do roboty i wyjęłam kombinerkami wszystkie półki.Jako, że nie widziałam półeczek i tego typu rzeczy dla szczurów do małej klatki własnoręcznie stworzyłam takie prowizorki.(Tutaj także postaram się wrzucić zdjęcie efektu końcowego)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/65a635d8fc1a785f
Obecnie są tam 1 lub dwa hamaczki ze starych kosmetyczek (które swoją drogą gorąco polecam),półeczka z drabinek z owej klatki na której jest jedzonko, wapienko jak i czasem kolba,półeczka z pudełka plastikowego + poidło. Próbowałam wstawic im drewniany domek ale wykorzystały go w inny sposób niz myślałam - zrobiły sobie w nim kuwetę.
I mimo tego, że niby maja zaspokojone wszystkie podstawowe potrzeby to ta klatka moim zdanie jest po prostu za mała abyy mogły czuć się w niej dobrze jak i troszkę pobiegać.Proszę abyście ocenili ją i dali mi znać co o tym myślicie.Jeżeli macie też linki do naprawdę taniej klatki dla ogonków miło by było gdybyście mi j podesłali. ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Klatka]Dla dwóch szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Hej
Nie rozumiem jak mogłas nie znaleśc tematu o klatce dla 2ch szczurków.... To akurat jeden z najbardziej popularnych tematów:)
Zaraz pod Twoim tematem jest ten : http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=48037
Masz tam odpowiednie linki.
Oprócz tego tematu juz na pierwszej stronie działu Klatek znalazłem ze 3 inne- zobacz po tytułach.
Dobrze, że zmieniłaś wystrój klatki, bez półek jest tam zdecydowanie lepiej. I masz rację, klatka chyba będzie za mała, bo najmniejszy bok musi miec min. 40 cm ( takie min. wymiary to 40/60 40 ) na 2 dziewczynki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
RATowniczka;)
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 31, 2016 12:14 pm

Re: [Klatka]Dla dwóch szczurasków?

Post autor: RATowniczka;) »

Faktycznie jest jednak sporo tych tematów ;D
Dzięki za opinię ale nadal nie wiem jak na to zaradzić :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Klatka]Dla dwóch szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Jesli Twoja klatka jest za mała to musisz poszukać większej. I nie musi byc nowa, poszukaj na olx czy na forum ( u nas i na alloszczur http://forum.szczury.biz/index.php ) większej :)
A jesli chodzi o domek- to wiekszosc szczurów ma tendecje do sikania w domku, wiec najlepsze sa plastikowe domki typu igloo. Albo kartoniki ( tylko że wystarczają na krócej). Drewniane mebelki się nie nadają. Półki mozna zakupic , ale nie do kazdej klatki pasują, i szczury wolą wylegiwac sie na hamakach.
A same hamaki mozesz zrobić np. ze starej koszulki albo bluzy dresowej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”