Ogonki chcą wyjsc

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Harry and Gufi
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 26, 2016 9:09 pm

Ogonki chcą wyjsc

Post autor: Harry and Gufi »

Hej, pisze, ponieważ mam problem. Mam 2 szczurki (samce) posiadam je od 4 dni. Nie ma dnia bez proby ucieczki z klatki, co włożę rękę do klatki to te próbują uciec. Moglabym im dac pobiegac po pokoju gdyby nie...moj pies. Ma 11 lat i jest bardzo zazdrosna, boje sie, ze moje ogonki moga spróbować zwiedzic przedpokój gdzie zawsze przesiaduje psinka. Keti(bo tak sie nazywa moj pies) nie przyzwyczaila sie jeszcze do nowych przybyszy i pewnie szybko to nie nadejdzie, nwm co mam zrobic bo szczurki nalegaja i zaczynaja mnie gryźć.

P.S Zapomnialam dodac iz przy bliższym spotkaniu sie psa z klatką (nawet pustą) Keti zaczyna gryźć, szczekac, warczec i przewracac caly domek szczurkow.Juz nie chce wiedziec co zrobilaby ogonkom gdyby sie do nich dorwala :( .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogonki chcą wyjsc

Post autor: Paul_Julian »

Nie ma rady, musisz wykombinować jakies drzwi, ewentualnie przymocowywać deskę do framugi na takie ściski do drewna - napisz do IHime http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... le&u=16943 , bo ona ma tak mocowaną wysoką deskę do framugi, żeby jej szczurki nie właziły do kuchni.

Psa lepiej nie puszczac blisko szczurków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Ogonki chcą wyjsc

Post autor: nienazwana »

Bliskiego spotkania z psem szczurki raczej nie przeżyją. :(.
A jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz wybiegu to dojdzie do tego prędzej czy później.
Ja też mam psa (jamnikowatego, więc psa z dużym instynktem łowczym) i podczas wybiegu szczurków pies musi być zawsze zamknięty w przedpokoju. Raz mi się też zdarzyło zostawić nie domknięta klatkę i w ostatnim momencie zobaczyłam jedno małe futro i drugie duże futro (w pogoni) śmigające mi przed oczami ;). Duże przechwyciłam w ostatnim momencie na szczęście.
Od tego czasu jestem na to szczególnie wyczulona.
Większość psów, zwłaszcza starszych nigdy nie przyzwyczai się do szczurów na tyle by można je było bez obawy razem puszczać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”