Aspołeczne jakieś te moje chłopaki... #Wybieg

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Aspołeczne jakieś te moje chłopaki... #Wybieg

Post autor: Sarasvati »

Mam dwóch dorosłych chłopców, jeden jest trochę starszy i grubszy. Ogólnie szczury są oswojone, jednak młodszy (Olaf) jest trochę bardziej strachliwy, z kolei Szczery (grubasek) spokojny, chodź jeśli coś mu się nie spodoba jest w stanie podgryźć lekko (kiedyś gryzł ludzi mocno, ale uspokoił się po śmierci Mefisto, chociaż nawzajem się nie tłukli).
Mój problem polega na tym, że chłopaki wcale nie chcą wychodzić z klatki. Dosłownie nieraz od 7:00 do 23:00 mają otwarte wszystkie drzwiczki, ale nawet do nich nie podejdą. Jak sama ich wyciągam, to chwilę się porozglądają i po nie więcej niż 10-15min są z powrotem w klatce. Próbowałam porozstawiać im w pokoju domki z kartonów, smakołyki na podłodze, do tego mój pokój jest bardzo mały więc nie ma tam otwartej przestrzeni. Z klatki na biórko, dalej regał, parapet, łóżko, nie musiałyby nawet przeskakiwać z mebla na mebel. Jak daję ich na łóżko, żeby chociaż pod kołdrą pobuszowały to gdzie tam, olać kołdrę. Od razu szukają jak najwygodniej zejść na dół i wrócić do klatki.
Jak ich zachęcić do wybiegu? Nie chcą się ze mną bawić, pieścić, a chciałabym żeby miały więcej tej wolności i trochę bardziej się z nimi zżyć. Jak ich przekonać do siebie i do mojego pokoju? Jest na to szansa?

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13218
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Aspołeczne jakieś te moje chłopaki... #Wybieg

Post autor: Paul_Julian »

Ja w takich wypadkach zamykam klatkę i chcąc nie chcąc muszą łazic po pokoju ;D Mozesz im dac do zabawy piłeczkę do pingponga i turlać, machać przed nosem piórkiem czy sznurkiem, albo porozkładać hamaki ( moje lubią kopac w hamakach)
Szczursieny :
Mucha,Illyasviel,Iskander,Kretka
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”