APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Megi_82 »

A mnie już ręce opadają na moją dwójkę grubasów... Tina 560g (jest sporą dziewczynką, ale myślę że powinna ważyć tak max.400g), Filipcio - prawie 740. Też jest duuużym chłopakiem, ale nie aż tak... zaostrzyłam dietę niemal do granic możliwości. Karma, warzywa, sio. Efekt - oboje utyli po 30g :/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: carola138 »

Megi,nie martw się tak bardzo ;) Czasem pozostaje rozłożyć ręce i tyle.Bywa gorzej.Wygaszam stado i zostały mi dwa ogonki,rodzeństwo.Każdy z nich waży po 800g ::) Zawsze były większe od innych.Dostają karmę i warzywa.Czasem podam jabłko.Nie mam co już ograniczać.Tym bardziej,że pozostałe ogonki jadły to samo i żaden tyle nie ważył.Nie wiem...genetyka,albo inne licho.
Aleksandra.
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 17, 2015 7:10 pm

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Aleksandra. »

Popieram. :)
Za Tęczowym Mostem [*] : Stachu, Stefan, Bandzior
Awatar użytkownika
Tiriska
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 27, 2015 4:51 pm

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Tiriska »

Witajcie ,szczerze powiem,że mam taki problem. Adoptowaliśmy wczoraj szczurka ,chłopak mówił,że jest trochę nieporadny,bo jest albinosem,wiecie czerwone oczy i te sprawy,pomyślałam ,że Ok,ale jak już wyjęliśmy Go z transporterka w domu okazało się ,że jest strasznie utuczony,ma półtorej roku i waży 620gram ,nie byłoby to takie straszne,gdyby nie to,że nie skacze i nie biega,nie daje sobie rady , tak jak Moje dwa szczurki które są może z 4 miesiące młodsze ,przeraża mnie to i nie wiem jak mu pomóc ,żeby odzyskał sprawność i mógł biegać z Moimi chłopakami.Najgorsze jest to,że wcześniejszy ich szczur umarł na serce ,dlatego właśnie tego oddali Nam ,ciekawa jestem ,czy też Go tak nie utuczyli przypadkiem..Nie wiem w sumie od czego zacząć ,jest tak grubaśny ,że nie chce biegać ,ani za jedzonkiem ,ani na zawołanie ,masakra,może ktoś miał taki przypadek i wiedziałby jak mi pomóc ?


Pozdrawiam :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Malachit »

Dajcie mu trochę czasu - jeśli wasze szczury nie są grubaskami, to może i on na waszej diecie schudnie? Warto go co tydzień zważyć i zobaczyć, jak rozwija się sytuacja. Ciężko zmusić do ruchu szczura, który ruszać się kompletnie nie chce - jedyne co mi przychodzi do głowy to po prostu go jak najwięcej wyciągać (w końcu jak go postawicie na środku podłogi to chyba się gdzieś ruszy, a nie będzie plackował na środku? :P )
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Tiriska
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 27, 2015 4:51 pm

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Tiriska »

Może masz rację ,trochę się przejęłam,bo dziwnie się patrzy jak zwierzątko chce np.gdzieś wejść ,a nie jest w stanie unieść ciężaru swojego ciała i przez to tylko patrzy jak inne biegają ,ale może faktycznie ,jak Nasze sobie radzą na tej diecie to Jemu też wyjdzie na dobre :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Paul_Julian »

Malachit pisze: (w końcu jak go postawicie na środku podłogi to chyba się gdzieś ruszy, a nie będzie plackował na środku? :P )
Chyba , że da dyla do szczurzej bazy i będzie kimać :D
U mnie jest problem z Krzysiem, non stop coś przeżuwa :( Zawsze pierwszy przy misce i cały czas coś wżera... :( i grubnie na potęgę...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: Tofcia »

Paul_Julian pisze:
Malachit pisze: (w końcu jak go postawicie na środku podłogi to chyba się gdzieś ruszy, a nie będzie plackował na środku? :P )
Chyba , że da dyla do szczurzej bazy i będzie kimać :D
U mnie jest problem z Krzysiem, non stop coś przeżuwa :( Zawsze pierwszy przy misce i cały czas coś wżera... :( i grubnie
Mój Sid to samo. Cały czas coś miele. Na wybiegu to raczej wyleż bym nazwała jak się ruszy to za żarciem. ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - Nie tuczmy naszych szczurów!

Post autor: smeg »

A Twoje szczury mają karmę zawsze dostępną w misce, czy są karmione o stałych porach? Niektóre przy stale dostępnej będą dawkować sobie odpowiednio, a inne nie oderwą się od miski :P Więc radziłabym przy tym grubasku przestawić całe stado na karmienie raz lub dwa razy dziennie tak, żeby cała karma była zjadana z miski w ciągu ok. 20 godzin.
Gorsza sprawność może być też kwestią ograniczonych do tej pory wybiegów. Obserwowałam to nawet u szczupłych szczurów, które, mało wypuszczane w poprzednim domu, po trafieniu do mnie nie potrafiły np. wspinać się po meblach. Moje aktualne dwie szczurzyce nie potrafią skakać na odległość, bo w poprzednim mieszkaniu miały dość płaską powierzchnię wybiegu i mało mebli, więc teraz też nawet nie próbują.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”