Przerażenie po podróży

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
poisonousbean
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 10:34 am

Przerażenie po podróży

Post autor: poisonousbean »

Od 3 tygodni mam dwa szczurki. Wczoraj przyjechały ze mną do domu na święta. Podróż minęła bardzo dobrze, najpierw autobusem w komunikacji miejskiej jakieś 20 min, potem pociągiem ok. godziny i samochodem 15 min. Cała drogę szczurki zachowywały się normalnie, były wesołe, zainteresowane wszystkim dokoła, myly się, spaly, widać było, że są zrelaksowane. A gdy wlozylam je do nowej klatki (bo tu mają drugą) to chwilę pozwiedzaly a potem powachal je kot i od razu wyszedł. Wtedy szczurki znieruchomialy i siedziały w jednym miejscu kilka godzin. Wzięłam je na łóżko i spaly u mnie pod bluza, nigdy wcześniej nie dały mi się tak wziąć, najdalej to było na kolana po smakołyki. Polezalam tak z nimi godzinę i odlozylam je do klatki i one znowu się nie ruszaly. Dopiero w nocy poszły coś zjeść i się napić. Dzisiaj w dzień było trochę lepiej, chodziły po klatce, jadły normalnie, ode mnie też brały gerberka. A teraz wieczorem znowu są jakieś nieswoje i siedzą bez ruchu. Jeden się obsikal i od 2 godzin nawet się nie umyl. Nie mam pojęcia co mam robić i od czego tak się mogło stać. Aż taki stres po zmianie miejsca? Może wyczuwaja kota w domu? Będziemy tu przez tydzień a później wracamy do siebie, boję się, że znowu tak się stanie. Strasznie mi ich szkoda, co mam robić :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przerażenie po podróży

Post autor: Paul_Julian »

Najpewniej to przez kota - pilnuj, zeby nie miał wstępu do pokoju, gdzie przebywają szczurki. Jak miałem kota, to kiedyś im dałem smakołyk polizany przez kota (bo kot wzgardził) i szczurki też się bały kilka godzin.
Czy wzięłaś jakies szmatki z ich starej klatki ? jesli nie, to daj im te szmatki , które miały w podrózy, zawsze to znajomo pachnie. No i najlepiej je teraz przekupywac dobrymi rzeczami :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
poisonousbean
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 10:34 am

Re: Przerażenie po podróży

Post autor: poisonousbean »

Kot już nie wchodzi. Wzięłam im szmatki z tamtej klatki, z niektórymi też jechały w transporterze to też im dałam. Hamaczek też mają swój. Trochę mnie to martwi, że tak się boją kota, bo znowu tu przyjadą na majówkę a później na wakacje, nie ma innej opcji. Mam nadzieję, że się przyzwyczaja. Myślałam, żeby podać im w poidelku melise. Może to by je troszkę uspokoilo?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przerażenie po podróży

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej, zeby po prostu kot nie miał wstępu do szczurzego pokoju. To przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Nie ma sensu im podawac melisy, bo raz dwa zapomną o strachu, chyba że kot znowu przyjdzie.
Jasne, że zdarzają sie szczurzo-kocie przyjaźnie, ale ryzyko jest zbyt duże.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
poisonousbean
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 10:34 am

Re: Przerażenie po podróży

Post autor: poisonousbean »

Jasne, nie będzie miał dostępu :) nawet nie pomyślałam, że one mogą się go bać. W domu było już kilka chomikow i żaden się go nie bał. Nawet teraz jest chomik, który sobie normalnie chodzi po spiacym kocie a kot ma go w nosie :) czasem nawet kot się wystraszy, że chomik do niego idzie i ucieka. Także sądziłam, że to on będzie się bał szczurkow, a nie na odwrót. No to trudno, będą musiały się przyzwyczaić do jego zapachu. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo i że nie będzie to trauma za każdym razem jak będą tu przyjeżdżać. Ale w sumie ciekawe jest to, że tutaj mogę je głaskać, brać na ręce i trzymać pod bluza, a jak są u siebie to uciekają i nie chcą być brane na ręce. Czyżby w stresie w końcu się do mnie przekonały? ;) oby tak zostało.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przerażenie po podróży

Post autor: Paul_Julian »

Stres jak najbardziej jednoczy :D Jednak to Ty im dajesz przysmaki, i jak cos to moga sie schować pod bluzą :) Niektóre koty lubią szczurki i bawią sie z nimi, ale moze być tak, ze jedne lubią , a innych nie, albo nagle zmienią zdanie. W naturze szczur potrafi nieżle poturbowac kota, ale te domowe szczurki to co innego, chociaz na pewno zdarzają sie i takie groźniejsze i odwazne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”