Skaleczony ogonek co robić?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
TheBlack
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 20, 2018 9:38 pm

Skaleczony ogonek co robić?

Post autor: TheBlack »

Cześć
Rozpoczynając temat chciałbym przedstawić sytuację mianowicie podczas zamykania klatki szczurek machnął ogoniek przez co lekko przyczasłem jej ogonek raz piskała i schowała się na chwilkę potem wyszła ale raczej spokojniejsza niż zawsze,zauważyłem na jej ogonie skaleczenie oraz krew zbytnio nie myśląc wyjąłem ją i przemyłem lekko wodą i spryskałem dwoma lekami na rany a mianowicie:
Octenisept
Prontosan
Następnie zauważyłem że troszkę chyba jej przeszkadza towarzystwo dwóch szczurków gdyż piszczała jak tylko do niej podchodziły więc przełożyłem ją w inne miejsce na ten moment.
Moje pytanie jest takie czy jest coś co jeszcze powinienem zrobić i na co zwracać uwagę przy gojeniu się ogonka. Pozdrawiam i na dole załączam zdjęcia.Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje Cuda: Sonia od Czerwca 2018,Dynia od Sierpnia 2018,Kira od Września 2018
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Skaleczony ogonek co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Hej, bardzo dobrze, ze przemyłeś octeniseptem.
Czy to jest nowa szczurka, dopiero dołączona do stada ? Czy jest już dłużej i wczesniej sie dogadywali? No i najwazniejsze - czy stadko jest jednopłciowe/kastrowane ? jesli nie, to trzeba rozdzielić.

Odnośnie ogonka. Jeżeli ranka jest powierzchowna, a końcówka ogonka jest ciepła, zawija Ci sie o palec i nie sinieje -to już jutro pewnie bedzie strupek i samo się zagoi. Ale jesli rana jest głęboka, ogonek jest chłodny, sinieje lub robi sie purpurowy i szczurka z niego nie korzysta - to jutro od razu leć do weta.
W szczegolnych przypadkach trzeba obciąć kawałek ogonka, ale szczury sobie świetnie radzą.

W boxie masz trocinki - jesli to sa takie najtańsze trociny, to je zamień na tzw. pellet ( kołeczki drewniane), zrębki ( oba do kupienia najtaniej na allegro), albo koci zwirek. Trociny są szkodliwe dla szczurków, chyba że sa odpylone - najlepsze sa takie dla koni https://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/po ... olka/32312
Inne moga zawierać pasożyty ( podobnie jak sianko), a przede wszystkim pylą, i mają olejki eteryczne, bo sa z drzew iglastych
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
TheBlack
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 20, 2018 9:38 pm

Re: Skaleczony ogonek co robić?

Post autor: TheBlack »

Hej szczurek już tam swoje przesiedział przynajmniej miesiąc ,aczkolwiek parę dni temu dołączyła do stada jeszcze jedna szczurzyca aczkolwiek po za małymi zaczepkami nie dochodzi do niczego więcej ,jeżeli chodzi o ranę to dziś jest już chyba strupek,a temperatura ogonka jest wszędzie taka sama a szczurek obraca ogonkiem jak wcześniej ale dla pewności przemyłem jeszcze raz octeniseptem szczurek trafił z powrotem do klatki i raczej jest okej bo już nie ucieka od zaczepek raczej z powrotem jest jej promotorem :D dziękuję za odpowiedź ,jeżeli cokolwiek się zmieni na pewno odezwę się czy pójdę do weterynarza.
Jeżeli chodzi o trociny to raczej staram się kupować w zaprzyjaźnionym zologicznym i raczej z wyższej półki aczkolwiek mam tak czy siak zamiar zamiany ich na coś innego. Ale Bardzo dziękuję za zainteresowanie i tak szybką odpowiedź.
Moje Cuda: Sonia od Czerwca 2018,Dynia od Sierpnia 2018,Kira od Września 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”