[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ania »

Jeśli jest biegunka to podawaj faktycznie lakcid zamiast jogurtu, około 2 godziny przed lub po podaniu antybiotyku.
Do jedzonka podawaj Jej papki na ba\zie wody, może być kasza manna zmieszana z wodą lub kleik ryżowy albo gerbery osłodzone miodem. Inaczej mała może się odwodnić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Nisia »

Jogurt, do uzupełniania flory bakteryjnej, jest raczej kiepski. Lepsza jest maślanka lub kefir (tu podkreslenie). No i oczywiście Lakcid. Podobno połączenie tych dwóch to taka "bomba" z bakteriami wybitymi podczas kuracji antybiotykiem. I polecam to podtrzymywac również po zakończeniu terapii antybiotykiem (bo małej na pewno nie zaszkodzi, Lakcid to bakterie mlekowe na podłożu z serwatki) - aż do unormowania kup.
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[Stres] Rozwolnienie

Post autor: Ash »

Szczurek mojej kolezanki ma rozwolnienie. JEst on troszke po przejsciach. Nasila sie to gdy sie go wezmie na rece, ale reki sie zbytnio nie boi (glaskanie) spi sobie w bluzie, czy na ramieniu... tylko to rozwolnienie... :/ Przyznam, ze moje szczurasy nigdy nie mialy, wiec zbytnio nie wiem co mamy robic... isc do weta, czy samo przejdzie... przypuszczam, ze moze to byc spowodowane stresem, ale nie wiem... Pomozcie :)

Pozdrawiam
Ash.
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

To normalne w chwilach stresowych, jeśli nie przejdzie za góra dwa dni, to radzę iść do weta. Radzę również przejść na dietę suchą, taką po której nie będzie miał problemów z trawieniem mokrych pokarmów, żeby kupka była zwięzła.
Aha, jak jest z jedzeniem i piciem? Ważne żeby malec się nie odwodnił...jaki jest stolec, czy jest poprostu rzadki, czy leci z niego woda?
Obrazek
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ash »

Nic oprocz suchego narazie nie jadl. Ale raczej je i pic tez pije. Tylko troszke ejst osowiala... Wiec to chyba jednak przez stres, ale powinoo przechodzic powoli. A stolec jest tylko rzadki... woda nie leci. Jak nie to zabierzemy malenstwo do weterynarza. Miejmy nadzieje ze bedzie wszystko dobrze :)
Pozdrawiam
Ash.
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: moni »

Możesz mu także podać lakcid.Działa przeciwbiegunkowo.Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.A szczury go bardzo lubią.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Kaka »

dobrze jest mu dac węgiel lekarski i prócz suchego gotowany ryz, który zatwardzi kupkę
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: sopocianka »

Można węgiej (1/3 tabletki) rozpuścić w małej miseczce ciepłej wody.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ash »

Małej przeszło rozwolnienie i z dnia na dzień jest coraz żywsza :) Coraz bardziej się oswaja z człowiekiem i ręką. Je normalnie, piję nie za dużo, ale w miarę. Nie ucieka od ręki. Jak się ją weźmie z klatki to chodzi po człowieku i chce zwiedzać, ale w klatce przeważnie siedzi w jednym kącie.

Pozdrawiam
A.
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: kpik »

dzsiaj zauwazyłam dziwne kupki szczurkow
tzn jakby jedna z nich miała rozwolnienie - wczesniej nie miałam takich problemow
nie dostały ode mnie nic "nowego" chyba ze cos ukradły mendy :P
mam 2 szczurki i nie wiem ktory z nich ma rozwolnienie,czy moze oba, czy jesli podam tez tej zdrowej węgiel cos jej sie moze stac? grozi jej wtedy np zatwardzenie??
nutka & ola
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

kpik, musisz obserwowac, rozlozyc w klatce lignine lub chusteczki i patrzec jak beda chodzic, ktora ma inne kupki.

Od kiedy zauwazylas zmiany?
Obrazek
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: kpik »

wczoraj wieczorem zauwazyłam te kupki, poza tym reszta wydaje się w normie: zachowanie, apetyt, ruchliwosc

z tym rozkładaniem ligniny to moze dobry sposob, ale one praktycznie nie siedzą w klatce...

jedna z nich zakończyła w sobote kuracje antybiotykiem, moze to ona ma problemy?
co w takim przypadku podac?
nutka & ola
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Nisia »

[quote="kpik"]jedna z nich zakończyła w sobote kuracje antybiotykiem, moze to ona ma problemy?
co w takim przypadku podac?[/quote]
Jak najbardziej moze tak być. Podaj Lakcid albo Trilac (w aptece bez recepty). Zacznij od 1/4 kapsułki dziennie, jesli nie będzie poprawy - idź w górę (aż do całej kapsułki).
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: kpik »

bardzo dziekuje, jeszcze pytanko: sama zje tabletke? czy podawac rozdrobioną z czyms??
nutka & ola
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Nisia »

Nie, to sa bakterie na sproszkowanej serwatce. Musisz wlac troszke wody do kapsulki (szklanej), rozpuscic, wylac z kapsulki i odmierzyc stosowna ilosc. A potem warto z czyms rozmieszac - bakterie Lactobacillus sczzegolnie lubia przetwory mleczne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”