Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Dinusia »

a moje szczury najbardziej lubia vitapol u nas kisztue 4,50 za pudelko...a gdy kupilam im megan to nie chcialy jesc i brzydko pachnialo... :/ kazdy szczzur ma inne upodobania a na wage zarcia nie kupuje bo zamalo smakolykow...alei tak jeszcze dokupuje im same smakolyki na wage :roll: wie ktos moze gdie mozna kupicw poznaniu sól do lizania?bo ja nigdzie nie moge znalezc...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: falka »

Ja właśnie ostatnio rozmyślam jak to jest z tą karmą Versele Laga Prestige Premium Pokarm dla szczurka, tą którą podała Cobra i limba81. Otóż kupiłam na wagę 10dag karmy tej firmy, ale nie dla szczurków, tylko ogólnie dla gryzoni i Iset nie chciała jeść tej karmy. Zostawiłam ją na głodnego (kiedyś nie ruszała Ringi-Ringów, ale spróbowała z braku czego innego i teraz uwielbia), ale żal mi się jej zrobiło, bo wyjadła tylko jakieś dmuchane ziarenka, nawet nie wszystkie. Zostawiła nawet zielone kółka, bardzo zresztą podobne do Ringi-Ringów. Zostawiła nawet groszek tłuczony i chrupki... a zazwyczaj nie jest wybredna. Na szczęście było to tylko 10dag. Miała to być próba, jakby jej zasmakowało to bym kupiła ten z animalii, dla szczurka, ale teraz to już nie wiem :roll: ?
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Karmy POLECANE

Post autor: Kasiek »

Versele Laga Prestige Premium spoko pokarm. wszędzie go teraz pełno. chyba holenderski. jedsnak ja kupuje na wagę. przynajmniej widze co tam jest. Kaka chyba to co Ty
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Karmy POLECANE

Post autor: Mona i Kuba »

Nie wiedzieliśmy, że karmę Versele Laga Prestige Premium można kupić na wagę, musimy poszukać po zoologach, za taką cenę wolimy nie ryzykować całego pudełka, bo nasze szczurki czasem są takie wybredne... :evil:

Vitapol jakoś schodzi, ale urozmaicamy go na różne sposoby np. meganką owocowo warzywną na wagę. Jakoś im wtedy lepiej smakuje. Swoją drogą Dinusia troche przepłacasz za Vitapol, gdzie Ty to kupujesz?

A co do soli dla gryzoni, zapewniamy Cię Dinusia, że znajdziesz ją w każdym zoologu, trzeba tylko zapytać sprzedawcę, bo nie zawsze stoi w widocznym miejscu. Możesz kupić z mocowaniem lub taką luzem. Z tego co pamiętamy 6 kostek soli dla gryzoni kosztowało w naszej okolicy około 2 zł, zaś taka z mocowaniem, jakiejś niemieckiej firmy około 6.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Karmy POLECANE

Post autor: Kasiek »

nie nie nie ja kupuje inna nie versele :wink:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy POLECANE

Post autor: limba »

ja w poniedzialek odbieram KroKant (jakoś tak) z poczty (dzięki falce :D )i zobaczymy co moje paskudy na to powiedzą...pewnie to że i tak wolą Miśkopty dla niemowlaków :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Karmy POLECANE

Post autor: agacia »

Ja ostatnio swoim paskudkom kupilam w sumie z braku czego innego w sklepie Xtra vital dla szczurkow i nawety im smakowalo,ale jak na moj gust to duzo tam ziarna bylo. Versele laga tez mialam kiedys i na poczatku ogonki nie chcialy jesc tego,ale przeglodzilam je i im posmakowalo.Ale i tak najbardziej smakuje im megan dla szczurkow albo ta mieszanka owocowo-warzywna. Czasem mnie najdzie,zeby ogonkom samemu sporzadzic mieszanke i wtedy ide na hale targowa i tam mozna kupowac osobno wlasciwie wszystko to co w tych gotowych karmach jest :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: sachma »

Ja Bandycie ostatnio (jest na diecie) mieszam karme Vitapol dla szczurów i przysmaki Magana - je, nie narzeka, tylko pszenice zostawia, reszta znika :roll:
Obrazek
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

Karmy POLECANE

Post autor: pani_rotten »

ja wczoraj kupilam na probe megan, kilowy kubelek, nie pachnie zachecajaco ale ma fajne chrupeczki i dmuchana przenice w srodku, nazywa to sie natura-lny pokarm dla szczurkow chyba, jakas nowosc :) wczoraj chlopaki krecily nosem ale chyba glodne byly bo dzis pare ziarenek wsuneli
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Karmy POLECANE

Post autor: Mona i Kuba »

Co do tych nowości podsuwanych szczurasom, w postaci suchej karmy najczęściej, to musimy pamiętać, że wiele karm potrzebuje tzw. okresu przejściowego - nawet czasami zaznaczają to na opakowaniu.
Szczur bardzo szybko przyzwyczaja się do konkretnej karmy (konserwatyści :wink: ) a tu nagle bach i cała miseczka wypchana czymś innym. Szczurcie w tym przebierają a my się denerwujemy, że nie jedzą, a przecież to było takie drogie :evil:
W każdym razie przez pierwsze kilka dni należy mieszać starą karmę z nową i stopniowo zmieniać proporcję na korzyść tej drugiej. Wtedy powinno być OK.

A Meganka potrafi dawać po nosie dziwnymi aromatami :? ale szczurciom to odpowiada.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

Karmy POLECANE

Post autor: pani_rotten »

no dlatego tego nie wachalam ;) to tak jak z koscia dla psa...musi polezakowac tydzien i nabrac "aromatu" i wtedy mozna sie za nia zabrac ;)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Karmy POLECANE

Post autor: Maugosia »

Nie chce zakładać nowego tematu, więc dopisuję tutaj.
Dzisiaj wędrując w poszukiwaniu ziółek Herbal Pets, napotkałam taką karme Megan - Variete (energetyczna), a na przedniej części opakowania pokazane jest jeszcze 9 innych mieszanek (patrz skan)
ObrazekObrazek
Spotkał sie ktoś z takim opakowaniem/rodzajem ? To jakaś nowość ?
Cena : 4 zł / 500ml - dla porównania wiadereczko Megan ma 1000ml za około 4,70.
Jak dla mnie to jest przeważająco duża ilość pestek dyni (przed chwilą dałam to szczurciom smakować smakuje, bo słychac jak chrupią : )
Obrazek
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: falka »

Ja widziałam to już dawno i mi to wygląda na dodatek do karmy, a nie karmę. Takiego fajnego z groszkiem nie widziałam :). Hihi, dla drobnych gryzoni -> Iset, odpadasz tłuściochu ;).
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy POLECANE

Post autor: Zirrael »

tia, Megan rządzi... a moje słonka wybredne, vitapol fe, prestige fe... Ostatnio przed piątkową przeprowadzką kupiłam im (z braku czasu na bieganie za Meganem, którego u mnie w sklepie akurat zabrakło) Deli Nature firmy Hens, wyglądał na niezbyt urozmaicony, zawierał dużo dmuchanych ziaren i trochę jakichś dodatków (skład: luzerne, sonneblumekerne, puffmains maisflocken, frbsenflocken, soja, runkeln melasse puffweizen, vitamine und mineralien; rohprotein 13%, rohfett 4%, Rohfaser 7%, rohasche 5% - niestety mogę tylko zgadywać co to jest po polsku :wink:)cena 9,50... i co i dzisiaj już prawie nic nie zostało z opakowania 500 gram...
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy POLECANE

Post autor: limba »

[quote="Zirrael"]Deli Nature firmy Hens[/quote]
moja kolezanka kupila swoim dwom pannom ta karme i podobno bardzo im smakuje..ja sie na nia jeszcze nie natknelam ale jak tylko wpadnie w moje lapy to wyprobuje...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”