Cały dzień siedzi w szafie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Nakasha »

Szczerze mówiąc, to 80 l akwarium podnoszę bez problemu, przechylam i obracam jak chcę i sama je czyszczę.... ale jestem silną kobietą [nie ma to jak kilka lat aikido i tradycyjnej walki mieczem.... ] i pewnie inne osoby mogą mieć z tym problem ;).

Akwarium naprawdę nie jest odpowiednie. Mimo, że może się wydawać, iż szczurkowi nic nie jest i ma tam mnóstwo zabawy, warto trochę pooszczędzać i kupić klatkę. Przecież chcemy, by nasze ogonki miały jak najlepiej, a nie tylko wystarczająco, prawda?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Anonimka
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 11:57 am
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Anonimka »

Moje uciekają z klatki nienawidzą jej i chcą do akwarium.
:evil: nakryje tą kratką akwarium ale Biźutka jest nie wiele większa niż mysz a jak myślicie mogę ją puszczać po domu jeśli mam Dalmatyńczyka przerz to psy gończę :wink:

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2005 ]
Nakasha moje akwarium ma 70 litrów 70 cm długości i 60 szerokości więc już nie wiem. :-( ale one mieszkają ze mną tylko 4 tygodnie dokładnie dzisiaj mijają te 4 tygodnie więc dzisiaj świętujemy chce ktoś szampana piccollo :wink: :drunken:
Po dugiej stronie tęczy: Bolek, Lolek, Pat, i Śnieżka
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Korlis »

Moje szczurki nie mieszkają w akwarium w mieszkaniu-a tak wyraźniej to biegają bez przerwy po nim.A klateczkę mają,taką o wym.dł.100,szer.58,wys.80cm.Ale i tak z niej nie korzystają :roll:

Ale i tak zgadzam się w zupełności z kilkoma osobami że klateczka jest lepsza niż nawet takie duże akwarium,bo akwarium może:
1)Łatwo się stłuc,pęknąć.
2)Nie jest łatwe w przenoszeniu(ale oczywiście mowa o takim dużym akwarium bo w małym zwierzę sie męczy)
3)Mało dotlenienia,jedynie z góry(a w klatce od każdej srony)
4)Nagrzewanie,np.moja koleżanka miał myszki,i kiedy było lato akwarium się nagrzewało i parowało.

Wię trochę tego jest.Każdy rodzaj mieszkanka ma swoich właścicieli,wiec pilnujmy tego,np. ryby i żółwie wodne mają akwarium,gady i płazy mają terraria,a gryzonie,fretki i ptaki mają klatki.I ja sie tego trzymam :P
:P
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: ALiNeCzKa15 »

[/quote]Wię trochę tego jest.Każdy rodzaj mieszkanka ma swoich właścicieli,wiec pilnujmy tego,np. ryby i żółwie wodne mają akwarium,gady i płazy mają terraria,a gryzonie,fretki i ptaki mają klatki.I ja sie tego trzymam


I ja !!!!! 8)
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Korlis »

No i niech każdy się tego trzyma :wink:
:P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: sachma »

szczerze mowiac to akwarium ma swoje dobre strony... bo gdy szczurek musi byc utrzymywany w stalej temperaturze i musi byc chroniony przed przeciagami to akwarium jest w sam raz. Moj chomik byl w sporymakwarium i nie mialam klopotow z czyszczeniem. przy normalnym obchodzeniu sie z akwarium nie peknie, a przeciez nie musimy sie z nim po calym mieszkaniu nosic... po za tym trzeba miec troche wyobrazni i wiedziec ze szklo skupia promienie sloneczne, i ze temp tam pod wplywem swiatla zmienia sie, czyli - nie stawiamy akwa w miejscu gdzie bedzie na nie swiecic swiatlo, czasem naprawde mozna bardzo fajnie wurzadzic duze akwaria, trzeba miec tylko troche wyobrazni.

widzialam tez bardzo fajne polaczenia akwari z klatkami :roll:
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Korlis »

No,może z tą izolacją sie zgodzę :wink:
ale i tak klateczki sa lepsze
:P
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: zona »

Moje akwarium ma pojemność około 100 litrów, do małych chyba nie należy :roll: . Myję je normalnie - w wannie. Szczury mają tam półeczki, gałęzie, każdy ma swój domek. Do połowy akwarium jest przykryte (wiecznie otwartą klatką :wink: ). Nie zamierzam utrudniać im wychodzenia, bo jestem zwolenniczką trzymania zwierząt na wolności, a moje śmierdziuchy są oswojone - przychodzą na wołanie (a raczej na skrobanie). Dopóki nie zjedzą nic "poważniejszego" niż koc mojego psa (na którym śpią) za łóżkiem, dopóty mogą wyłazić kiedy chcą. W związku z czym nie uważam, żeby były "niewybiegane" i wyjątkowo biedne. :twisted: A porównanie naprawdę mam - bo mam i klatkę, i akwarium, więc proszę mi tu nie wciskać kitu. :?
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Kotik »

ostatnio Eska( bo tak nazwałam tę niby spokjniejsza szczurke) upodobała sobie ucieczki do szafy z ciuszkami:) albo za i pod szafe. Siedze sobie, patrze a zza szafy wylatuje taka szara kulka z kurzu, nitek, foli i czegos tam jeszcze, a za nią pyszczek Eski...ucieka i robi mi porządki za szafą. Pozatykałam wszelkie szpary, zeby mi tam nie utkneła.

A Eska od Escape...bo mi ciągle zwiewa.
Fasolka [']
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”