Pogryzl do krwi :/

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

od wczoraj mam drugiego samczyka w doum . wiem ze wiele tematow jzu bylo ale jakos nie ptorafie znalezc takich ze pogryzly sie do krwi . kiedy probowalam polaczyc wczoraj samce , starszy zaczal na niego wchodzic , na glowe , po czym zlapal go i ugryzl pomiedzy gardlem a lapka . Maly teraz kuleje . Nie wiem co mam z nim izorbic , probowac dzisiaj nzowu czy lepiej nie narazac malca . Maly jest bardzo przymilasny i zal mi go :( chcialam zeby pysiak mial kolege ale najwidoczniej go nie akceptuje :(
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: mataforgana »

tak naprawde temat, w którym szczury nie chca sie zaakceptować ale nie ryza do krwi jest praktycznie taki sam, jak twoj przypadek...

stosowałaś wszystkie zalecenia podane na forum?

w jakim wieku są oba szczury?

jeśli jest duża różnica, a starszy szczur wiekszosc zycia spedził sam, to faktycznie, mozesz miec problem. ale rzadko kiedy nie udaje sie naprawde polaczyc szczurów. nie poddawaj sie, probuj zapoznawać ich na neutralnym terenie, ustaw ich klatki w poblizu siebie, zeby przyzwyczajały sie do swojego zapachu, widoku. moze coś zrobiłas nieprzemyslanie i starszy szczur się przestraszyl i dlatego zaatakował?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Korlis »

ooooooo :cry: a nie lepiej oddzielić szczurki do inntch klateczek?Przeż szkoda malucha!Chyba że jakos ich do siebie jednak przyzwyczaić
:P
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

one sa teraz w osobnych klatkach , bo akurat mam dwie . Nie wiem co moglam zrobic zle . Starszy szczurek jest u mnie od 1,5 miesiaca , wiec nie duzo . Caly czas krazy w okol klatki malucha , i chce sie dostac do neigo . Boje sie ze moze go zagryzc . Czuje konkurencje bo zaczal wiecej znaczyc teren . Nie wiem w koncu czy przyblizyc klatki czy oddalic , czy probwac dzsiaj czy za tydzien . I nie wiem co z ta łapka , malec kuleje . Ale chyba nie ma zlamanej bo rusza palcami tylko ma ja podklona i stara sie na nia nie stawac
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Pogryzl do krwi :/

Post autor: an »

sprobuj potrzymac ich troche w dwoch osobnych klatkach ustawionych obok siebie. niech chlopcy oswoja sie ze swoim zapachem. po kilku dniach sprobuj ponownego laczenia na neutralnym terenie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: mataforgana »

niech klatki beda w bezpiecznej odleglosci, zeby nie mogly zczepic sie przez kratki, ale na tyle blisko,zeby sie widziały i czuły. umyj dokładnie obie klatki, daj swieżą ściółkę...

to nie jest duża różnica wieku, musi się udać. nie poddawaj się, odczekaj troszkę, może spróbuj wziąc ich obu na ręce, jeden na jednej, drugi na drugiej, tak, żebyś mogła w kazdje chwili zainterweniować?

a co do łapki - obejrzyj ją dokładnie. jesli jest tylko dziabnieta, to powinno mu przejsc, normalne, że moze troszke kuleje, pewnie go boli...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

ale ugryziony jest bardziej jakby u gory jzu na tulowiu . a lapke trzyma w tej samej pozycji czasem sie nie podeprze ale nie chdozi normalnie :(
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: mataforgana »

to przejdz sie z nim do weta, nie zaszkodzi, jesli obejrzy to specjalista.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Korlis »

Wiesz,może jakos spróbujesz właśnie postawiś klatki koło siebie?Mozesz też spróbować wziaść jakąś szmatkę lub coś przesiąknięte zapachem młodszego ogonka i wrzucić to do klatki ze starszym.Może sie troche przyzwyczaji do tego zapachu i niebędzie go atakował?

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2005 ]
:?:
Wiesz,może jakos spróbujesz właśnie postawiś klatki koło siebie?Mozesz też spróbować
wziaść jakąś szmatkę lub coś przesiąknięte zapachem młodszego ogonka i wrzucić to do klatki ze starszym.Może sie troche przyzwyczaji do tego zapachu i niebędzie go atakował?
:P
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

juz nie wiem co robic :wisielec: starszy clay czas rzuca sie na kraty . nawet rpzez kraty chcial go zlapac i ugryzc . Gryzie prety , kopie rzuca se , zrzuca piodelko . Caly czas chce sie dostac do malego , prycha . jestem zalamana , nie widze jzu nadziei :( Maly jest kochany , teraz spi a tmten clay czas sie szamocze
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Mycha »

Popełniacie podstawowy błąd- klatek dwóch samców nie stawia się obok siebie bo zawsze będą się na siebie wściekać! Czują obcy zapach w pobliżu, czują zagrożenie, że szczurek może wtargąć na ich teren, a później jak je z sobą połączysz to będzie tragedia...
Wystaw starszego szczura z pokoju, myj ręce po kontakcie z którymś z nich tak, aby o sobie zapomniały- przynajmniej przez tydzień. Później zapoznaj je na neutralnym terenie, którego żaden nie zna- może być na podwórku, ale tak, aby nie siedziały przy Tobie, bo Ty także jesteś po części ich terenem. Później włóż do umytej klatki oba grubaski, ale do klatki dotychczas poszkodowanego :wink: Jak już się oswoją to możesz zmienić klatkę.
Powodzenia.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Kaka »

Ja bym zrobiła troche inaczej, jednak najpierw [poczekałabym aż łapka sie do konca zagoi (przemyj ją czymś odkażającym) postaw klatki jedna na drugiej i właśnie wtrzuc jakąś szmatkę przesiaknięta nowym szczurkiem do starego. Napewno po jakims czasie starszy przyzwyczai sie do młodego i nie bedzie juz fukał ani prychał. Potem wystaw je parę razy na neutralny teren zobaczy jhak sire zachowują na otwartej przestrzeni, jesli bedzie po tych apru razach ok, to wyszoruj klatkę i najpierw wsadź do niej nowego szczurka (bardzo ważne!!) jak mały się obezna z klatką no wsadź starszego, jak będą przewalanki i piski to sie nie przejmuj, chyba ze pojawi się krew. Ja jestem w koncowej fazie łączenia, czasami sa jeszcze piiski ale bardzo małe, ale Wacław i Pucek śpią ze sobą już :D ale ja niestety musiałam miedzy innnymi dsla tego wykastrować
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

no to jak mam w koncu zrobic ? maja sie widziec czy nie ? bo ja jzu nie wiem :P
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Kaka »

Powiem Ci tak, moje się widziały i łączenie powiodło się :wink:
wydaje mi się, że to nawet nie o to chodzi zeby się widziały tylko zeby przesiakły swoim zapachem, ja bym położyła jedna na drugiej klatce i do tego wsadziła szmatkę od nowego szczurka do starego. Powodzenia :Wink: wierzę ze Ci się uda, trzymam kciuki
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Pogryzl do krwi :/

Post autor: Licha »

No tak , ale czy twoje sie pogryzly do krwi ? Bo to raczej jest roznica .Jelsi ma byc jeszcze gorzej to chyba jzu ise zagryza :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”