Popcorn?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Popcorn bez oleju

Post autor: Ayumi »

a co z odmianami kupnego popcornu, bo są solone, nie solone, maślane, toffi, serowe nawet widziałam... a moje mynie próbowały mi ostatnio wykraść taki popcorn sweet... w końcu dostały po ziarenku i się odczepiły...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: falka »

Myślę, że żadne z dodatkami nie wchodzą w grę. Tylko zwykła potraktowana promieniowaniem kukurydza ;).
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Popcorn bez oleju

Post autor: Ayumi »

a microwave popcorn (taki sprasowany do mikrofalówki? jak się go chwyci do ręki, to nie jest tłusty, a widziałam tez taki niesolony...?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: falka »

Hmmm no ja Ci nie powiem, co tam jest na opakowaniu napisane, bo nie jadam takiego ;). Spójrz zawsze, zanim coś dasz szczurkowi (nawet jeśli zdrowe np. pieczywo chrupkie, płatki śniadaniowe) czy zawiera sól, sztuczne barwniki, konserwanty, cukier. Jeśli tak - to nie nadaje się dla szczurka. Im prostsze tym lepsze :). Pozdrawiam!
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: gżybek »

a jak sie nie ma mikrofalówki to da sie jakos tak bezolejowo przygotować??? bo ja nigdy nie robiłam , nawet na oleju, wiec sie nie znam :oops:
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Popcorn bez oleju

Post autor: ESTI »

gżybek, mozesz zrobic na odrobinie oleju w garnku, nic szczurkowi sie nie stanie. ;)
Tylko pamietaj, zeby to robic na malym ogniu, zeby popcorn sie zwyczajnie nie przypalil.
Obrazek
Agath
Posty: 139
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:39 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: Agath »

Ja popcorn robie normalnie na oleju i szcurci daje tylko te ziarna z samej góry bo sa najmniej nasiąknięte olejem. Moja Mysia gdyby mogła to ukradałby całą miseczke i zaciągnełaby ją za szafe :D
Mysia [*]
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: Vella »

Bez przesady, trochę oleju szczurowi nie zaszkodzi. Raczej soli za to oszczędzać trzeba ;)


A jak ktoś ma taką śliczną malutką popkornóweczkę - maszynkę, która produkuje popcorn z kukurydzy i gorącego powietrza, bez użycia tłuszczu - to już mozna karmić szczurka do syta bez obaw i wyrzutów sumienia :D

chyba przywiozę sobie tę maszynkę od mamy... dla szczurci jedynie :jezor2:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Popcorn bez oleju

Post autor: sachma »

ja robie swoim malca (sama robie mieszanke) popkorn w mikrofali.. dodaje odrobiny oliwy z oliwek - dobrze robi na siersc ;) i nie dodaje soli.. kiedy wystygnie mieszam z reszta skladnikow karmy (dynia,susz warzywny,suszone owoce, orzechy, slonecznik, pkatki kukurydziane, karma dla psow czy kotow itd... )
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: Elbereth »

Ja najpierw prażę na patelni całą furę popcornu (na oleju, ale bez soli), daję trochę szczurkom (ale przy takiej ilości ogonów jak u mnie to dosyć duże "trochę" ;) ), a potem resztę solę i sama jem 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Popcorn bez oleju

Post autor: MANIAK90 »

Osobiście uważam,że jeśli nie chcemy narażać szczzurasów na nadmierne spozywanie oleju, popcorn możemy robić w mikfrofali. Po pierwsze nie jest tłusty, a po drugie jest dietetyczny;)
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

RE:

Post autor: PeLINKA »

[quote="Vella"]
A jak ktoś ma taką śliczną malutką popkornóweczkę - maszynkę, która produkuje popcorn z kukurydzy i gorącego powietrza, bez użycia tłuszczu - to już mozna karmić szczurka do syta bez obaw i wyrzutów sumienia :D [/quote]

Ehhh... Moje szczurzynki na pewno będą szczęśliwe! Otóź jestem posiadaczką takiejże maszynki, jest naprawdę superancka! Czas zrobić w niej jedzonko dla moich ogoniastych!
Obrazek
Wkomponowana
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:47 pm

popcorn

Post autor: Wkomponowana »

czy moge podawać mojemu ogonkowi popcorn taki juz wystrzelony oraz same ziarenka?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: popcorn

Post autor: sr-ola »

Taki temat już istnieje http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... it=popcorn
Możesz z pewnymi zastrzeżeniami, o których w powyższym temacie..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”