ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

BerkShire?

Post autor: pani_rotten »

na brodzie to ze starosci :P a morfi ma biale paski po boczkach i jasniejszy brzuszek :) im wiecej na niego patrze tym wiecej kolorow odkrywam....co do neo to zawsze chcialam miec bialego szczurka ale nie przepadam za czerwonymi slepkami ;)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

a ja mam znowu problem:/
wedlug tego, co pwoiedziala Wild myslalam, ze fawn i topaz, to jest to samo. natomiast hodowca z hodowli, z ktorej chce wziac szczurka rozroznia "fawn" i "topaz" jako cos innego... to jak to jest?
sprawa jest pilna, bo musze sobie ktoregos wybrac:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

an, Topaz to nazwa w UK, Fawn np. w Ameryce a chodzi o ten sam kolor.

Silver-Fawn
jest jasniejszy, bardziej jasno-brzoskwiniowy niz Fawn, bo futro takiego szczura sklada sie z wiekszej ilosci srebrnych wlosow - dlatego tez Silver-Fawn. Do tego brzuch jest bialy.

U Fawn (Topaz) kolor powinien byc bardzo intensywny, marchewkowo-zloty. Brzuszek natomiast nie bialy, lecz jasniejszy od koloru grzbietu.

Strona ktora podalas bardzo wolno mi sie otwiera... Fotki sie strasznie wolno laduja... Ale ja tam widze tylko Silver-Fawn i Beige. Szczerze mowiac (nie widzac ostatnich fotek u dolu) nie widze tam ani jednego prawdziwego Fawna. Albo fotki sa robione fleszem i dlatego takie jasne te sciury... :roll: Nie wiem.

Btw, ten ojciec jest Silver-Fawn a nie Fawn (Topaz) wiec z Fawnow raczej nici.. Szczegolnie w polaczeniu z taka jasna matka ;) Nawet nie dopisali, jakiej odmniany kolorystycznej sa rodzice... Czy przeoczylam?

Tutaj mozesz sobie zobaczyc roznice koloru u takich malych szkrabow ;) Nie potrafie sie nadziwic, ze na tej fotce sa pokazane szczurki z jednego miotu! :o

P.S. Nie chcesz Fawna lub Silver-Fawna, wez najjasniejszego :)
Ostatnio zmieniony sob wrz 17, 2005 5:37 pm przez WildMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: nezu »

Wiiild, zerknij wyzej i wyjasnij laikom jakim cudem z malej albinoski zrobil sie maly husky :lol:
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

nezu, humm... Moze ona nie jest albinoska?
Moge wyjasnic na przykladzie mojej Cinnamon Pearl ;) Jak ja kupilam, to byla jasno-kremowa, wcale nie wygladala jak typowy Cinnamon Pearl. Dopiero z uplywem czasu sie wybarwila.

No i szczury bezowe czesto rodza sie jednolite (biale lub kremowe) a dopiero po czasie widac ze to kapturki lub husky ;) Ergo: Nakasha, Twoje szczurki wlasnie sie wybarwiaja ;) Lucky you :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

Wild: to zostaw stronke w spokoju i poczekaj, az sie otworzy tyle, ile moze, a pozniej ja odswiez. mi sie udalo za trzecim razem:)
napisalam facetowi, ze chce najjasniejsza babke... bo chcialam beige, ale wychodzi na to, z ejest tylko jeden i to facet.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Nakasha »

Pewnie tak ;) Ale mi chodziło o pomoc w określeniu koloru :)

Noma już od roku jest taka sama, nie zmienia barwy, ale Kada [maluszek] z każdym dniem coraz bardziej ciemnieje ;). Będę mieć śliczne szczurki, chociaż chciałam albinosy :P Ale te też są urocze i kochane ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

odkopuje ten temat specjalnie dla Wildmoon, poniewaz to ona jest ekspertem w dziedzinie umaszczenia;)
Wild, moja szczura sie powoli konkrenie wybarwia. to jeszcze nie jest etap koncowy, ale sadze, ze mozna juz cos powiedziec o jej umaszczeniu... ponizej wrzucam dwa linki, co myslisz? beige, topaz czy amber?:)

http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2599
http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2598

tak w ogole, to zapraszam do galerii, bo jest kilka nowych zdjec:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: jokada »

dla porównania braciszek ;)
http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2523 - postaram sie mu jeszcze jakies zdjecie przy naturalnym swietle zrobić - bo na tym doś mocno kolory wyszły
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

Asiek: ale Luis jest fawnem, prawda?:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: jokada »

z opisu tak
ale jak dla mnie srebrzystym
bo kolor to on ma na końcówkach włosów
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Hyh, na razie nic nie powiem, bo aktualnie znow mi monitor nawala... :-( Obraz jest caly w fiolecie... Poczekam az sie znow znormalizuje. :|
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: sachma »

im czesciej patrze na podwozie Kami tym mniej wiem :lol: na poczatku myslalam ze ten wzorek jest szerszy... ona jest tak ruchliwaze trudno jest sie przyjzec :lol: ale dzieki pomocy mlodszej siostry zrobilam wreszcie zdjecie jej podwozia :lol:
co o tym sadzicie? : http://photobucket.com/albums/c20/sachm ... IM0923.jpg
Obrazek
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

BerkShire?

Post autor: curcio »

Boże jakie cudeńko. :drunken:
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

sliczniutka:)
a w tle widze nasze frorum;)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”