Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: KaRa »

moja jest w 20dniu chyba ciąży :) brzuszek jej sie zaokrąglił wiec powinna być w ciąży. Samiec się nią wogule nie interesuje od czasu gdy z nią kopulował
Obrazek
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

hmm ktoś z Was napisał, że jednym z objawów są wyczuwalne sutki....

ja u swojej małej, głaszcząc ją po brzuszku wyczułam sutki, ale nie jestem pewna w sumie czy ich wcześniej nie czułam :oops:
one są w dotyku tak jak "małe krostki" :) czy to znaczy, że są powiększone, czy też normalne ?

:)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: IVA »

U 4 moich dziewczynek sutki sa widoczne i wyczuwalne a żadna z nich nie jest w ciąży ani tez nie miała maluszków.
Ale, ale teraz juz minęły 2 tygodnie od spotkania Twojej szczurci z samcem, wiec powinien jej sie powoli brzuszek zaokrąglać.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

IVA, ale niestety nie zaokrągla :( Za wcześnie się cieszyłam, bo nie wykazuje, żadnych nawet najmniejszych objawów aby była w ciąży.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

hmm wczoraj znowu dopuściłam swoją szczurkę do samca....
dziś chciałam aby znowu się spotkali, żeby mieć pewność że przez 2 dni napewno uda się im mieć małe :)
wczoraj Zuzia "nastawiała się" i sama go namawiała :)

dziś o dziwo gdy próbował się do niej zbliżyć nie pozwalała...
atakowała go i piszczała .... :(

Czy to może świadczyć że wczoraj już "to" się stało i powinnam spodziewać się za 23 dni małych ? :)

Dodam jeszcze, że wczoraj "bawili się" razem przez ok 45 min.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Czarna20 »

Jak "bawili się" a ona była wcześniej w ciąży to się przedłuży chyba o jakiś tydzień (z moją Gałką tak było)...o ile doszło do pokrycia...ale powodzenia życzę i pociechy z ewentualnych małych :D


Byłam taka zaaferowana wiadomością że zapomniałam że już Ci o tym pisałam...czy wybaczysz...to poprostu dlatego że sama bym chciała mieć małe glizdeczki w klatce..... :roll:
Ostatnio zmieniony sob mar 20, 2004 11:43 pm przez Czarna20, łącznie zmieniany 1 raz.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Ania »

Myślę, że tak - jesli szczurcia go do siebie dopuściła istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży. To, że nie dopuściła go dziś świadczy o tym, że ruja się skończyła a czy jest w ciąży zaobserwujesz za jakiś tydzień dwa - wcześniej może być ciąża urojona (jeśli nie będzie miała rui). Trzymamy kciuki ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

Hurra udało się :) Dziś mija 12 dzień odkiedy moja dziewczynka spotkała się z samcem no i .........jest w ciąży :) Zrobiła się leniwa, dużo wypoczywa, już nie jest taka zgrabniutka, zaokrągliła się troszkę, dziś gdy stala na dwóch łapkach zauważyłam że ma lekko wypukły brzuszek, gdy dotknęłam go, wyczułam zgrubienie :) Nie chce się jej już tak biegać, jak wcześniej, zrobiła się spokojniutka :)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: IVA »

Cóż - gratulacje :D :D :D babciu :lol: :lol:
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

DO dupy taka robota :cry:
Nie wiem co robić, coś złego się dzieje :cry:
Dziś mija 24 dzień, czyli już maluchy powinny wyjść na świat, jednak nie urodziły się ani 21 ani 23 dni po połaczeniu samca z samicą :cry:

Gniazdo od jakiegoś tygodnia jest zbudowane, jest okrąglutka jak piłeczka, szczególnie ta ciąza poszła jej w łapki bo ma gruuube, zachowywała się wcześniej spokojnie, spała długo, siedziała w gniazdku, ostatnio nie wychodziła z niego wogóle....
Gdy wkładałam rękę do klatki, aby ja pogłaskać wbijała się w kąt i widać było, że nie podoba jej sie to co robię. Wychodzić od kilku dni wogóle nie chciała z klatki.

Jednak od wczoraj zachowanie jej zmieniło się o 180 stopni. Znowu zaczeła być żwawa, skakać po klatce, włazić na drabinki, wchodzić do miski, czepiać się kolby, wychodzić wypoczywać na taras...

Myślałam może, że poroniła, albo zjadła maluchy, ale to niemożliwe dlatego że nie ma żadnych śladów krwi ani nic takiego w klatce...
Poza tym jest grubiutka i ma brzuszek.

Pytanie więc czemu nie urodziła ?

We wcześniejszych moich postach w tym topicu napisałam, że udało się połaczenie bo nie dopuszczała do siebie samca, ale jednak wcześniej kilka dni albo tydzień (nie pamiętam dokładnie) dopuściłam ich do siebie, ale myślałam że nie wyszło im, więc dopuściłam ponownie w piątek
I od tego piątku właśnie liczyłam te 21 dni..

Czy to możliwe w takim razie, że została podwójnie zapłodniona i ciąża się przedłuża ?
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to jak można wyjaśnić jej normalne żwawe zachowywanie się ?
Napewno nie jest to ciąża urojona przecież...

Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo już nie wiem co robić, zaczynam się poważnie martwić...
Wet odpada mieszkam w tak małym mieście, że nikt na gryzoniach się nie zna, a już na szczurach tym bardziej :cry:
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: lajla »

nie sadze zeby byla podwojnie zaplodniona :) mzoe sie da moze nie ale ja o tym nie wiem ;P
moze ma poprostu duzo maluszkow wiesz czas porodu nie jest okreslony nie musi dokladnie urodzic w 21 dniu:) czy w 23 moze urodzi za 2 dni...
moze tez czuc sie nei spokojna
czy twoja szczurcia ma domek moze jej daj? a i zmien moze trocinki :) moze to cos da:)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

lajla .....
Właśnie o to chodzi że czuje się spokojna, wcześniej (3 dni temu) czuła się niespokojna, a teraz bez mała to wulkan energii ....
Domku nie ma, ale ma zrobione gniazdo oddzielone tak jakby kotarą z każdej strony...
Trociny ma zmienienione wcześniej (zmieniłam jej wcześniej przed planowaną datą porodu, teraz już nie można zmieniać )
Boję się dlatego, że szczurek 21 marca skończył 1 roczek, więc maluszków napewno nie będzie dużo (3 góra 5 )
Mi się wydaje że możliwe jest podwojne zapłodnienie .......
Ale ja tam sie nie znam, pierwszy mój szczur, pierszy raz spodziewam się małych....

:cry: :cry: :cry:
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: lajla »

no to jestesmy dwie niedoswiadczone ;) bo ja to tylko z ksiazek amm wiedze bo sama malych nie mialam nigdy...
ja wiec CI nidz juz doradzic nie moge ale wiesz mzoe twojej samicy cos brakuje bo jak mzoe wiesz a moz enie samice potrafia wchlonac ciazke gdy warunki im nieodpowiadaja wiec moze cos jej brak choc jak czuje sie dobrze ma ewnergie to mysle ze neiczego jej nie brak a moze on uwarza ze za bardzo ja nenkasz
tzn. sama nie wiem bo neiw iem jakie macie ralacje ;)
ale mam nadzeje ze wszystko szybko sie rozwiarze :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: Mageda »

Wydaje mi się, że nie brakuje jej niczego, dostaje podstawowy pokarm dla szczurków + witaminy + różne dodatkowe smakołyki.
Wiem właśnie, że potrafią wchłonąć gdy mają niesprzyjające warunki do porodu, ale zapewniam Cię, że ona ma dogodne. Klatka stoi w takim miejscu, zapewniającym ciszę, spokój, bez przeciągów itd...
Czuje się bardzo dobrze od kilku dni, tak jak pisałam wyżej, jest żwawa, pełna energii itd...
Co do tego nękania to nie nękam, ma ciszę i spokój.
Relacje mamy znakomite
I ja mam bardzo dużą nadzieję, że wszystko dobrze sie skończy. MUSI się dobrze skończyć.
Mam nadzieję, że wypowie się ktoś doświadczony...najlepiej Ania, Iva, Krwiopijka i inni znawcy....
:cry: :cry: :cry: :cry:
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Pierwsze oznaki ciąży-kiedy?

Post autor: lajla »

hmm wiesz juz mi sie zdaje ze poprostu porod jej sie spoznia...
a moze masz racje zema podwojna ciaze i moze musi odsiedziec dwie :?: cos mis ie zdaje ze juz zaczynam peplec ! :)
ja tez poczekam az sie ktos doswidczony wypowie bo sie wciagenalm w ta sprawe
i trzymam kciuki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”