Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

MrsChiquita
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 7:44 pm

Boi si? mnie, ale myje si? na moich r?kach:/

Post autor: MrsChiquita »

Od pięciu dni mam 2 malutkie sczzurzyce. Jedna z nich straszliwie się mnie boi i właściwie w ciągu tych kilku dni miałam ją na rękach może 3 razy. Druga też się bardzo boi, ale jest troche bardziej odważna lub ciekawska i zaczyna nawet sama podchodzić do mojej ręki. Ale dziwi mnie jedna sprawa... Gdy siedzi ze mną np. w kieszeni a ja ją głaszcze to ona zaczyna się myć;/ A slyszałam, że szczury myją się u kogoś na rękach jeśli są naprawde zrelaksowane i oswojone. A ona czasem cała drży ze strachu i jednocześnie myje sobie pyszczek:/ Co to może znaczyć??
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione"
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

No wi?c..

Post autor: Opal »

Nie wiem jak jest z twoimi... Ale to że zwierzę się trzęsie nie zawsze oznacza strach :-)
Bierz je ba ręcę jak najczęściej możesz (kilka razy dziennie) i nie rób przy klatce gwałtownych ruchów... W końcu się przyzwyczają, zobaczysz :-)
Wprawdzie moje mam od 4 dni, ale już same wchodzą mi na rękę i próbują zwiać z klatki XD
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: Oleczka »

jej jakie sliczne sa twoje szczurki slicznosci :)
zgadzam sie trzeba jak najwiecej na poczatku z nimi przebywac ja np bralam jakas ksiazke siadlalam sobie na podlodze przy klatce i uczylam sie na glos do egzaminow a Myska sluchala, teraz czego bym nie powiedziala to jest juz przy mnie :P a mam ja 2 miesiace
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: FanTomas »

Maleńkie, nie to co moje wielkie włochate stworzonko ;) A moja tez sie myje na mnie i tez sie boi,ale myslem,ze sie przyzwyczai.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: mazoq »

sweet :) nie martw się, jak szczur się trzęsie to wcale nie znaczy że się boi, Arala też ma tak od czasu do czasu... mi się udało ją oswoić w ciągu 3 dni, 1 dnia spała, 2 dnia się ze mną bawiła a 3 już zwiała z klatki :roll:

jeśli szczury myją się na rękach to jest naprawdę dobry znak, masz te szczurzyczki od tak niedawna więc na Twoim miejscu zaczęłabym się martwić dopiero gdyby po miesiącu nie byłoby widać żadnej poprawy ;)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: mataforgana »

nie schizujcie, nie schizujcie...
szczurki jak ludzie, w zalezności od charakteru... jedne są bardziej a inne mniej odważne i towarzyskie ;) przejdzie im z czasem, naprawdę. przez moje ręce przewinęło się sporo maluchów, które bywały raz krócej, raz dłużej, ale w większości szybciutko łapały kontakt i przestawały się bać.
tylko czas, czas, czas i cierpliwość. i jak najwięcej bezpośredniego kontaktu :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: FanTomas »

[quote="mataforgana"]ylko czas, czas, czas i cierpliwość. i jak najwięcej bezpośredniego kontaktu [/quote] Popieram.
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

No tak

Post autor: Opal »

Nooo... Mi moja Rubin zwiała z poprzez wykorzystanie chwili gdy się schyliłam nad kanapą XD Ale złapałam ją szybko XD
Teraz same do klatki wchodzą... Ale zamiast myć się na moich rękach to liżą moje ręce XD
A przypuszczam, że trzęsą się z powodów czysto... hmm... nie moge znaleźc słowa XD Ale przyzwyczają się do ciebie że spox 8)
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

Boi się mnie, ale myje się na moich rękach:/

Post autor: Pudzianica »

Tej drugiej potrzeba jak najwięcej kontaktu z tobą i na pewno się oswoi. ZOBACZYSZ
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”