Czekolada

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

a ja dzielnie stane w obronie czekolady... :lol: jasne, ze w codziennej diecie nie ma dla niej miejsca, ale jako smakolyk od czasu do czesu bez problemu mozna dac kawaleczek... chociaz zawsze zdrowiej jest zastapic go kawalkiem gotowanego warzywka czy malym listkiem salaty...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Czekolada

Post autor: Dona »

[quote="krwiopijka"] jasne, ze w codziennej diecie nie ma dla niej miejsca[/quote]

o to mi chodziło :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czekolada

Post autor: limba »

czekolada moze nawet zabic szczurcia...wiec nie wolno jej dawac...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Zabic?
Ze co prosze?
A skad takie rewelacje?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czekolada

Post autor: foka_z_zakonu »

ja tam nie mam problemu z czekoladą, bo mój maluch nie lubi słodyczy (mądry ściur :wink: )
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czekolada

Post autor: limba »

Dobra spox wycofuje zabic....za ostro.....moje rewelacje stad sie wziely ze skojarzylo mi sie ze gdzies cos takiego czytalam...a ze za zdrowa nie jest wiec .....
Jelcz tez nie musisz tak ostro...w koncu kazdy sie moze pomylic.....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Poprostu po raz setny ktos to pisze bez uprzedniego sprawdzenia (a "skad takie rewelacje?" to juz moja standartowa odpowiedz ;) )

Czekolada szkodzi psom

Ja swoim malenstwom daje czsami gorzka czekolade i jeszcze nic im sie od tego nie stalo.
A mozna powiedziec,ze poprawia im humor. Tak samo jak ludziom.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czekolada

Post autor: limba »

Spox....moim jakis czas temu podpasowalo Mon Cheri.. czy jakos tak sie to pisze...ale skoro mozna ;) to moze raz na jaki czas zapodam gorzka czekoladke...Fakt ..tym razem nie uzylam szukaj...moj blad :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

Czekolada

Post autor: kris »

hm skoro czekolada(zwykla) szkodzi psu to czemu moj pies jeszcze nie zdechl? kiedys codziennie mi podkradal pol tabliczki.... przez okolo 2tyg codziennie(niekiedy cala tablicze bo 2x dzienne po pol tabliczki...)
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ale offtopic zrobilam kilka miesiecy wczesniej ;]

kris, znam tez wlascicieli, ktorzy podaja swoim psom czekolade, ale moze poprostu skutkow nie widac tak od razu?

Zreszta, gdzies w glebi tego tematu ktos (podejrzewam,ze krwiopij,bo kto ;) ) wytlumaczyl(a) na jakiej zasadzie szkodzi psom i dlaczego w takim razie nie szkodzi szczurom.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czekolada

Post autor: Mycha »

[quote="kris"]hm skoro czekolada(zwykla) szkodzi psu to czemu moj pies jeszcze nie zdechl? kiedys codziennie mi podkradal pol tabliczki.... przez okolo 2tyg codziennie(niekiedy cala tablicze bo 2x dzienne po pol tabliczki...)[/quote]
BUHAHA! :lol: KOCHAM TAKIE TŁUMACZENIA! :lol: :wink:
Widzisz, u nas na osiedlu taka pani też miała pieska i puszczała go bez opieki a wszyscy jej mówili "nie rób tak bo kiedyś wpadnie pod samochód" a ona mówiła "nie nie ja się nie boję bo on już tak chodzi od roku i nic mu się nie stało" no i któregoś słonecznego poranka piesek miał wypadek :roll:

Aha, jeszcze jedno- z całym szacunkiem, ale Ty chyba nie wiesz co to znaczy być odpowiedzialnym. Generalnie wiadomo, że słodkości szkodzą, a Ty mając świadomość, że piesek kradnie czekoladę robiłeś królika doświadczalnego "zobaczymy czy zdechnie a później napiszę o tym na forum"... Bycie odpowiedzialnym to także zdolność do empatii i wyobraźnia :roll:

Troszkę mnie poniosło?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czekolada

Post autor: ESTI »

Oj chyba jednak Cię nie poniosło... :?
Czarno na białym widać, że my radzimy, a niektórzy i tak wiedzą swoje. Tylko najgorsze jest to, że zwierzaczki na tym cierpią najbardziej...:(

Prosta zasada...co za dużo to niezdrowo... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Shiro4
Posty: 71
Rejestracja: pn mar 27, 2006 10:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

Moje szczurasy dostawa?y j? okazjonalnie a cz?sto same krad?

Post autor: Shiro4 »

a często same kradły bo ją uwielbiały .o torcie nie wspomne ,oczywiscie dostawały ją rzadko b czasem trzeba mieć przyjemności w życiu ;) A niewieże ,że od czekolady chomik umarł....bo moje szczury jadły juz takie rzeczy ,że powinny tego tymbardziej nie przezyć ajakoś świetnie dawały sobie rade ;)
Wieloletnia wielbicielka szczurzej populacji:)
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Czekolada

Post autor: KaRa »

Co do czekolady ja moim nie daje ;) Czasem im dam jakiegos czekoladowego wafelka, ale nogdy nie kostke czekolady bo wtedty robia nieciekawe kupki ;) A za czekolada oczywiscie przepadaja :oops:
Obrazek
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

Czekolada

Post autor: blanka:*edi »

Ja mojemu czasami daje czekolade jako smakołyk i uważam, że w małych ilościach nie jest ona szkodliwa dla szczurów ( w dużych ilościach to wszystko staje się szkodiwe ;) ) A tak co do tych dzikich szczurów to w mojej szawce którą mam w stajni (u mojego konia) to jak kiedyś miałam tam w plecaku Milky Waya (nie wiem jak to sie pisze) takiego dużego podwójnego to w ciągu kilku godzin jak tam byłam szczury wlazły mi do szafki i zjadły tak ok 3/4 batona (ja już go póżniej nie dokończyłam jeść :khihi: )
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”