Marta głupieje

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

paolinka91
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 21, 2006 7:08 pm

Marta g?upieje

Post autor: paolinka91 »

Mój szczur Marta był oswojony. Zachowywał się normalnie, był grzeczny. A teraz tak jakby cvoś w niego wstąpiło. Martę mam tylko jedną i próbuje się z nią cały czas bawić. Ale ona zaczyna coraz bardziej gryźć kable jakby mi na złość(i to przy mnie je gryzie) i caly czas chce się bawić. Robi się coraz bardziej agresywna w stosunku do mnie:( Proszę o pomoc
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Marta głupieje

Post autor: viridjam »

moze ma ruje? zajrzyj w spis tresci, napewno znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania... pozatym kable napewno nie sa gryzione 'na zlosc' ;)
paolinka91
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 21, 2006 7:08 pm

Marta głupieje

Post autor: paolinka91 »

Nie ma ruji, czytałam już coś na ten temat;) Ale ona naprawdę to robi ze złością. Gryzie kable na moich oczach i sie patrzy na mnie jakbym jej ogon obcieła:((
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: jokada »

to zabezpiecz kable ;)

taka juz szczurza natura że gryza rózne rzeczy
o to do nich pretensji miec nie mozna

zapewnij szczurze w klatce rzeczy do gryzienie - wapno, kolby, suchy chlebek
paolinka91
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 21, 2006 7:08 pm

Marta głupieje

Post autor: paolinka91 »

Ma wapno i dwie kolby. Mi się osobiście wydaję że jej trzeba koleżankę(bo ona sie sama strasznie nudzi i bardzo często mnie zaczepia żebym sie z nia bawiła) Ale niewiem co o tym myśleć
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: jokada »

no, niewatpliwie - koleznaka by była znacznie lepsza do zaczepianie niż Ty ;)
jak mozesz - to przygarnij jakąs kolezanke dla niej :)
paolinka91
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 21, 2006 7:08 pm

Marta głupieje

Post autor: paolinka91 »

Asiek w tym problem, że cały czas mówię mamie, że dopiero gdy kupię drugiego szczurka to wtedy ona bedzie spokojna i moja mama sie nawet zgadza. Problem w tym, że nie mam klatki odpowiedniej dla 2 szczurów i pzredewszystkim boje się jak Marta zareaguje na koleżankę. Marta jest zdecydowanie bardzo samolubnym szczurem i niewiem jak potraktowała by swoją koleżankę. Gdy zapoznawałam Martę z kolegi szczurkiem ona zaczeła gryźć kolegi szczura:(
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: jokada »

co do łaczenia - polecam doczytanie - bo temat był wielokrotnie poruszany
noe niestety łaczenie to nie jest tak - że hop siup - wielka miłosc
trzeba sie postarac

coż - co do klatki - trzeba poszukac - czasem mozna trafic na spore klatki za nieduże pieniądze - trzeba chciec...
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: mazoq »

mi się zdaje Paolinko, że gryzie kable dlatego że widzi że na to reagujesz i traktuje to jako zaproszenie do zabawy :lol: a jej agresja może wynikać z tego że chce przejąć nad Tobą dominację
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Marta głupieje

Post autor: Layla »

U mnie z Arią jest podobnie- wspina się na tapety w celu wejścia na szafę, kiedy ja na to patrzę. A jak ją ściągam z tapet to jeszcze bardziej się wspina :lol: Chyba faktycznie myśli, że to zabawa. Podobnie ma Betty z zabieraniem mi biżuterii, jedzenia i wszystkiego co się da. To nie jest (chyba :drap: ) złośliwość, a raczej chęć zabawy i zwrócenia na siebie uwagi. Co do koleżanki- na pewno to dobry pomysł, ale uprzedzam, że to może nie zakończyć takiego zachowania, przykładem są moje dziewuszki ;)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Marta głupieje

Post autor: Nisia »

Co do gryzienia to zauwazylam, ze moje szczurki gryzly w wieku mniej-wiecej 2-7 miesiecy. Potem im przechodzilo...
Jesli chcesz nauczyc ja, aby nie gryzla to musisz sprawiac jej za kazdym razem jakas przykrosc (prztyczek w nos, krzykniecie, klasniecie, dominacja - polozenie na plecki i przytrzymanie). W Twoim przypadku szczegolnie bym polecala dominacje - skoro Ciebie atakuje, to zapomniala kto tu rzadzi i kogo nalezy sie sluchac.
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

Marta głupieje

Post autor: VipXXL »

Mam problem ... mojego Chestera mam od 2 misięcy, teraz ma ok. 8 miesięcy ... na poczatku był "normalny" bawił się, grzecznie latał sobie po mieszkaniu, słuszał ... a teraz wszystko gryzie co stanie mu na trodze ... a najgorsze4 jest to że łapie ząbkami rękę (palce), tz. na początku łapał teraz gryzie ... wogóle dziwnie sie zachowuje, wezmę go na ręcę jest spokojniutki do czasu aż nie puszczę go na samowolke ... wtedy zaczyna dominować nademną gryzie, nie da sie złapać ... poprostu głupieje ... :/
Co ja mam z nim zrobic ;( ? Jak go odłuczyć nawyków które nie dawno ni stąd ni z owąd nabył ... ? Prosze o pomoc i szybka odpowiedz ... Błagam :(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: krwiopij »

zdominowac (lapac, przewracac na plecy i przytrzymywac, poki sie nie uspokoi - mimo ze gryzie) albo wykastrowac... czy maly ma tlusta siersc na grzbiecie? czy jezy futro, prezy grzbiet, fuka? chodzi na prostych lapach i ze sztywnym ogonem? jesli tak, to wygada to na agresje spowodowana zbyt wysokim poziomem testosteronu i moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bylaby kastracja...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Marta głupieje

Post autor: markos333 »

Ta moj szczurek naszczescie ma charakterek taki ze wskakuje na kolanka i czeka az go bede glaskal :)! Czytalem w paru ksiazkach ze na samym poczatku trzeba szczurom pokazac kto rzadzi !
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”