Szczurek a wyjazd zagranice

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Smerfetka
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 21, 2006 10:01 pm

szczur za granice

Post autor: Smerfetka »

Aha... To fajnie... A co bedzie jak Niemcy nas dopadna, szukac bede pewnie fajek czy alkocholu??? A jak wezna mi mojego Czekolate??? Bo w Holandi to wszystko wolno... Ale boje sie jak przejade Niemcy??? :cry:
primoz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:03 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: primoz »

jak transportowaliście wasze szczury za granice chodzi mi o jaki i gdzie kupić taki transporterek co z wodą i jedzeniem ??? :drap: transport w samochodzie
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

szczur za granice

Post autor: tomxx »

A jak z przewozem ogonka do Ameryki(na 1 rok)? Tak samo?
by tomxx
nat.
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 10:23 am

szczur za granice

Post autor: nat. »

hmm, ja mam psa i chce miec szczurka, ale wyjezdzam na wakacje na 2 miechy do UK, patrzałam na linie lotnicze i wszedzie jest napisane ze nie przewoza zadnych zwierzat, lu przewoza tylko psy i koty i to nie zawsze , albo ze przewoza tylko psy przewodniki :/ ja juz nie wiem w koncu jak to jest leciał ktos z was ze zwierzaczkiem samolotem do UK?jakimi liniami?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Ania »

tomxx - Ameryka to inny kontynent, tam są zaostrzone zasady. Nie możesz wysiąść z samolotu ze swoim jedzeniem, musisz je wyrzucić. Zwierzęta przechodzą kwarantannę i według mnie bezpieczniej zostawić Je tam, gdzie były. Do przewozu musiałbyś mieć orzeczenie weterynarza, że zwierzęta są szczepione i - że są zdrowe (wnikogo nie obchodzi, że w Polsce nie wykonuje się tego typu zabiegów u szczurów - ma być szczepione i już - a jeśli nie jest to być może będą musiały przejść dodatkowe badania).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Aniu, szczury nie są szczepione na całym świecie, nie tylko w Polsce.

tomxx zrób dwie rzeczy: spytaj w ambasadzie (cos słyszałam, ze wystarczy wiza dla zwierząt za 100 zł) i popytaj ludzi na forum RMCA (Rats & Mice Club of America - oni pewnie wiedzą). Możesz też poszukać Amerykanów na http://www.fancy-rats.co.uk
Co do przewoźnika to USA to juz mniejszy problem - lata tam FinnAir, który podobno nie robi kłopotów.

PS. Z tym jedzeniem to nie jest tak. Mozna wwozic jedzenie hermetycznie zapakowane lub cukierki, napoje - takie do szybkiego zjedzenia. Sama tak robiłam ;) I wiem, ze to przechodzi.
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

szczur za granice

Post autor: zet_erka »

Dolaczam sie do pytania, jak to jest z tymi przelotem do UK ze szczurkiem?Sama wyjezdzam na 2 mies i nie chce zostawic Sofa samego, bo wiem, ze ostatnio jak zostal na miesiac, to starsznie tesknil i nie za dorbze to przechodzil ...NIE wytrzymam bez Niego 2 miesiecy !! :sad2:
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
snoi
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 08, 2006 5:12 pm

szczur za granice

Post autor: snoi »

Nie ma co, i ja dołączyć muszę się to pytania! ;) Również wyjeżdzam na około 3 miesiące do UK i bez ciurka to jest niemożliwe!!! :cry:
*** My little angel:-) ***
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Szczurki do UK można wwieźć chyba tylko samochodem bądź busem, no chyba że kogoś stać na samolot - cargo ok. 3200 zł. Po więcej info zapraszam na gg, bo to temat rzeka.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
sari
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 5:13 pm

szczur za granice

Post autor: sari »

Moj chlopak wlasnie zadzwonil do tego biura DEFRA no i tam ladnie powiedzieli, ze nie trzeba papierow zadnych...wiec potwierdzam info Masterton!

ja sama siedze juz w angli hmm 4miesiace i strasznie tesknie za moja Małą!
wracam do polski na urlop i chce ja zabrac ze soba, wiec kamien z serca ze nie trzeba ani kwarantanny, ani paspzortow ani innych dupereli!!

jedyny problem to to, ze lnie lotnicze nie przewoza zwierzat! kazda linia no ta tania z gdańska do stansted[takie tansze lotnisko kolo londynu] w regulaminie pisza ze albo w ogole nie przewoza albo tylko psy przewodniki :shock: :zlosc: :sciana2:
nie wiem tylko czy az tak tych regulaminow sie trzymaja heh!

autokarem pewnie by latwiej, ale nie bede jej meczyc 30godzinna podroza!!
a samochodem hmm moze kiedys sie kupi!!
mam jeszcze troszke czasu na wykombinowanie...bo ukrywac w rekawie czy gdzies to nie ma sensu!
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

sari, a na cargo nie przewożą? Bo w kabinie pasażerskiej to zazwyczaj nie wolno.
Lepiej nic nie kombinuj i nie rpóbuj obejśc regulaminów. Bo kombinacje mogą sprawić zatrzymanie szczura na lotnisku.
sari
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 5:13 pm

szczur za granice

Post autor: sari »

to 'kombinowanie' to w przenosni...jasne ze nie bede przemycac! chce legalnie wszystko miec zalatwione!!
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

autokarem pewnie by latwiej, ale nie bede jej meczyc 30godzinna podroza!!
Autokary nie maja pozwolenia na przewoz zwierzat.
Najlepiej poszperac w ogłoeszenia i zabrać się z kimś, kto być może bedzie jechał z PL.
Lub szukać wolnego miejsca w busie.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

szczur za granice

Post autor: viridjam »

tez mam klopot i wlasnie myslalam o autokarze... a busy z Francji do Polski i spowrotem? nie wiem czy cos takiego kursuje. Samochodem daleko... Mast , a skad wiesz ze busy nie podlegaja tym samym restrykcjom co autobusy?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Ja bym proponowała zorientować się w kwestii pociagów. Pociąg Berlin-Warszawa Expres jedzie bodajże 6 godzin... A z Berlina dalej na pewno tez jest jakaś szybka linia. Na pewno wyjdzie taniej niż samolotem, a nie słyszałam, aby były problemy z przewozem szczurów.

Mast, wiem, że kierowcy autobusów nie moga przeowzić zwierząt, u busiarzy to kwestia "dobrej woli", ale czy pasażer nie może przwieźc szczura? PKSami może.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”