Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Robalki

Post autor: mataforgana »

moje zeżarły dzisiaj 6 koników polnych a przed chwilą Milva upolowała ćme ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Robalki

Post autor: Ewqa »

Moje też lubia robaki. Pasikonik znalazł sie w klatce szczurków, z moją niewielka pomocą. Luna obwachała i odeszła, Norka przestraszyła się i zwiała od skaczącego potwora, a Lilka z szybkościa błyskawicy opolowała i pozarła.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Robalki

Post autor: casie »

Ojej... nie pomyslalabym ze te nasze szczurki takei potwory :P moje nigdy nie dostały takich smakołyków :P Hmm musze nad tym pomysleć, ale nie weim czy kiedys podam... najwyzej niech same łapią... :scratch:
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Robalki

Post autor: falka »

Mi szkoda robaczka... a takiego co mi nie szkoda to bym nie dała - mucha fuj fe ble brudasy :P.
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Robalki

Post autor: sarenka24 »

Falka masz racje - mucha to obrzydliwe stworzenie, ale jakoś mam dziwne wrażenie, że im coś jest paskudniejsze tym szczurasy najbardziej lubią :lol: JA osobiście muchy nie podałam do schrupania, ale moje mądre szczuraski same znalazły sobie zdechłą na parapecie, ale zanim zdążyłam podbiec i wyrwać denatkę, to zobaczyłam tylko skrzydełka w łąpkach :alien: A co jakiś czas mój luby przynosi szczurom ćmy i pająki i podaje jako danie główne fuj fuj a szczurasy samodzielnie polują na małe robaczki w łazience (tzw. rybiki - małe o wydłużonym kształcie, biorące się z wilgoci) Te szczurki to prawdziwe drapieżniki :lol:
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
KA
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 09, 2005 12:11 pm
Kontakt:

Robalki

Post autor: KA »

heheh norma w każdym zwierzu czasem(bądź często) uruchamia sie mechanizm drapieżcy :D a takie owady(i robaki też) są ciekawym urozmaiceniem. Mój to wszamał sobie dużego pająka heh a keidys soczysta muche teraz jakoś mu sie nie chce :D :alien:
"Nigdy nie odwołuj się do lepszej natury człowieka - być może wcale jej nie ma. Zawsze podkreślaj, że masz na względzie jego interes."

Lazarus Long
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 20, 2005 2:57 am

Robalki

Post autor: Piotrek »

Moja Tammy uwielbia muchy(z innymi robalami nie próbowałem), a w szczególności te wielkie, tłuste :D... dzisiaj wykopie jej dżdżownice w ogródku.
Szczur- mój zwierzak, mój przyjaciel :P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Robalki

Post autor: sachma »

Bandyta zajada sie swierszczami, zawsze gdy karmie pajaki jeden albo dwa swierszcze musza byc dla Bandyty w przeciwnym razie zaczyna sie dobierac do transportera w ktorym sa swierszcze :lol:
Obrazek
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 20, 2005 2:57 am

Robalki

Post autor: Piotrek »

A dzisiaj dałem jej dżdżownice...byłą zachwycona :D:D
Szczur- mój zwierzak, mój przyjaciel :P
RAT-ik
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 19, 2005 10:17 am

Robalki

Post autor: RAT-ik »

Mój szczur uwielbia ćmy zwłaszcza kiedy jeszcze się ruszają. Raz miał cały pyszczek obsypany tym pyłkiem ze skrzydeł ćmy.
Szczurek broni.
Szczurek radzi.
Szczurek nigdy cię nie zdradzi!
Łapka
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 18, 2005 7:47 am

Robalki

Post autor: Łapka »

Może zmienię trochę temat. Kiedyś mój poprzedni szczurek, biegał po całym mieszkaniu. Ja patrze a ten skacze i łapie muchę :!: po czm ją zjada. :D Polować się nauczył X) Pająka też kiedyś zza fotela wytarmosił X)
'Come out, come out wherever you are'
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

Robalki

Post autor: Klaudyna »

A jak wy dajecie im muchy to nie bojicie sie ze one go czyms zaraza. Przecierz takie muchy sie w gó*** marza , jedza (czy co tam z tym robia ) martwe zwierzeta > Muchy sa nawet pozyteczne (chyba :bije: )ale ja mojemu ogonkowi bym jej nie dala . blleeeeeeeee ale np. jakas larwe (ktora znam np. czym sie odzywia ) to tak :jezor2: :flex:
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Robalki

Post autor: kamyczek1995 »

Przepraszam jeśli ten temat był juz poruszany, ale chcę wiedzieć ile szczuras może zjeść dziennie mączniaków [larw]? I czy on w ogóle będzie to lubił? ODP
A Ty co sądzisz o szczurach?
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Robalki

Post autor: Fatty »

[quote="kamyczek1995"]I czy on w ogóle będzie to lubił? [/quote]
To już zależy indywidualnie od zwierzaka. Albo mu zasmakuje,albo i nie.
Z ilością to bym nie przesadzała -mączniak to dobre źródło białka, ale tłuściutki jest również, więc nie podawałabym codziennie.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Robalki

Post autor: LiNkA »

Pipi i Pixi uwielbiają te białe robaki (pinki) . Ja także gdy karmie pająki to muszą dostać przynajmniej po 2 ;) Ale jak je łapczywie jedzą :D
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”