Gerberki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Gerberki

Post autor: Ewqa »

Moje szczurki uwielbiają gerberki, ale zauwazyłam że podając im słoiczki Gerbera, potem ich bobki okropnie smierdzą, aż trudno wytrzymać. Kiedyś kupiłam na próbę słoiczek Bobovity i szczurki wcinały wszystko aż im się wąsinki trzęsły, a bobki nie śmierdziały. Ulubione smaki to królik albo indyk z warzywami.

[quote="krwiopijka"]wystarczy wpakowac taka papke do miseczki, zawolac bestie, a one rzucaja sie na jedzenie, jakbym je glodzila od tygodni... ;)[/quote]

Dokładnie to tak wygląda :) , u mnie jeszcze trzeba Lilce podsunąć pod nochalek.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Gerberki

Post autor: PALATINA »

Królika bym nie kupiła... Króliki sa sliczne, gdy sie ich nie je ;)

Ale moje stadko za indyka da sie pokroić!!! :lol:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Gerberki

Post autor: Fatty »

Chłopaki śpią, ja triumfalnie niosę w ręce słoiczek gerbera(indyk & friends ;) ) , który przed chwilą zakupiłam, siadam koło klatki, otwieram słoiczek(bo to mój pierwszy, bliski kontakt z gerberkiem był :D ) niucham,niucham, krzywię się i już mam zamykać słoik(no bo wszakże chłopy spią na hamaku , poprzekładane ogonami) a tu z hamaczku ruszajace się nosy, błyszczące oczka , uszka jak radary i wyciągnięte łapki w moją stronę..czyli jak na moją krótką ze szczurkami znajomośc -lubia to :)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

Gerberki

Post autor: Vilemo »

Ja dziś kupiłam gerberka "cielecina z warzywami i kluseczkami" i został oiadek zignorowany kompletnie...... :cry: Spróbowałam tego i się im nie dziwię, dla mnie obrzydliwe :khihi:
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Gerberki

Post autor: Shurka »

no ja ostatnio równiez przytargalam im gerberka "indyk & friends" ;) i tak, jak czarna jadla sama poprzedniego gerberka o innym smaku, okolo dwóch tygodni, tak ten "indykowy" zniknąl w cztery dni, bez jednego (bo przerwa ;) ), przez obie :hihi:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Gerberki

Post autor: violet »

musze koniecznie sprobowac kupic moim malym te rarytasy :) tylko jak sie tak przyzwyczja ato nie beda potem chcialy karmy jesc ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Ewaa6
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 1:30 pm

gerberki z mi?sem

Post autor: Ewaa6 »

Witam

moje 2 szczury jedzą następujące rzeczy:
- karma sucha
- herbal pets (zioła dla szczurów)
- herbal pets (suszone owoce, warzywa, zioła)
- megan - przysmak owocowy
Ten zestaw mają codziennie w swoich miseczkach
ale oprócz tego:
- rano jogurt
- wieczorem gerberek - z indykiem albo z kurczakiem
mam 2 niekastrowane samce, wątek o problemach z nimi jets na pogaduchach
czy fakt, że dostają mięso w gerberku może zwiększać ich agresję?
No a oprocz tego dostają warzywa - najczęściej zielony ogórek krojony w plastry
i wieczorem jakiegoś owoca - albo winogrona, albo kawałki śliwek
czy czegoś w diecie moich chłopaków brakuje albo jest za dużo?
co z tym gerberkiem? dawac czy nie
Ewa
ze mną:
szczurki Szaruś i Bieluś
pies: Wiki
za Tęczowym Mostem - pamiętam na zawsze
Bob - ['] 22.07.2007
Fuf - ['] 24.05.2007
Mrauczur - ['] 13.05.2007
Nora (najwspanialszy owczarek świata)
Szarak
Wiórek (pies)
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

gerberki z mięsem

Post autor: cucumberek »

mozna dawać bez obaw ;) choć uważam, że codziennie to nieco za często- on trochę tuczy ;)
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

gerberki z mięsem

Post autor: krwiopij »

[quote="Ewaa6"]ale oprócz tego:
- rano jogurt
- wieczorem gerberek - z indykiem albo z kurczakiem [/quote]
Moim zdaniem za dużo białka. Generalnie szczury powinny dostawać nabiał jakieś 2 razy w tygodniu. Jeśli do tego dajemy mięso, to też nie więcej niż dwa razy na tydzień. Podstawą szczurzej diety są mimo wszystko węglowodany i tego trzeba się trzymać. Więc zamiast jogurtów i gerberka polecam na śniadanie/kolację: gotowaną kaszę gryczaną, podgotowany makaron (może być razowy), ryż z warzywami (moje uwielbiają z marchewką :)), kaszę kus-kus, kaszkę dla niemowląt. Poza tym dużo warzyw i owoców. Moje uwielbiają marchewkę i jabłka, a ponadto dostają gotowane na parze warzywa z mrożonek (sama jem przez cały rok, więc dla szczurów niegdy nie brakuje :)).
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

gerberki z mięsem

Post autor: Miyako »

Też sądzę, że powinnaś nieco ograniczyć im białko i zastąpić je warzywami i owocami. Nadmiar kalorii z jogurtu i Gerbera może powodować ich nadpobudliwość i szczurki muszą sobie jakość poradzić z nadmiarem energii.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

gerberki z mięsem

Post autor: sachma »

moje malce dostaja gerberki raz w miesiacu, raz w tyg cos gotowanego, codziennie jakis jogurt/kaszke - co kolwiek plynnego zeby rozpuscic w tym scanomune (Bandi dostaje lek codziennie, a dziewuchy dostaja bez leku). Baby biegaja pol dnia wiec nawet przy takiej diecie nie widze zeby mialy zbyt wiele energii - zawsze jej mialy duzo i jakos to mi nie przeszkadza. Agresja u Bandiego wystapila w 6miesiacu jego zycia a zakonczyla sie w 8miesiacu - po tym sie uspokoil a dieta sie nie zmienila.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

gerberki z mięsem

Post autor: krwiopij »

Nadpobudliwości bym się nie obawiała - wręcz przeciwnie, raczej spasienia szczurów. Zdecydowanie nie polecam, bo odchudzić zwierzaka trudno, a nadwaga bardzo źle wpływa na zdrowie.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

gerberki z mięsem

Post autor: limba »

Ograniczac bialko tak... Ale teraz przyklad moich smrodow. Gerbery dostaja czesto.. (z miechem) tylko Klun walczy z nadwaga... dla niej lyzeczka gerbera mieszna z kasza, ryzem itp. Gotuje tez czesto sama.
Nigdy... nigdy...mam samce i samice nie zauwazylam zmienionego zachowania po dostawaniu miesa,,, Oprocz w gerberach dostaja kurczaka z zupy (przed przyprawieniem) albo specjalnie dla nich kupowanego.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

gerberki z mięsem

Post autor: Paula_13 »

ja kupiłam dla Roxi Bobo-Vitę dla niemowląt-warzywa z indykiem. Bardzo ładnie jej wchodzi. Dostaje codziennie rano malutką łyżeczkę i co jakiś czas łyżeczkę do herbaty Actimela(około raz na 3 dni-raczej będzie dostawać bo dopiero drugi dzień ze mną jest :) ).
wcześniej miała gruszkę(deser) ale nie smakował jej. Po tym mięsie zwiększył jej się trochę apetyt i jest odrobinkę żywsza-ale zero agresji :)
zgadzam się z przedmówczyniami- gerberki-super!- ale nie za często-muszę mojej niuni troszkę ograniczyć ;)
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Ewaa6
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 1:30 pm

gerberki z mięsem

Post autor: Ewaa6 »

No cóż, rozmiar moich chłopców jest doprawdy pokaźny
ale bestie tak się nauczyły, że jak zjedzą i jest pusta miska (dotyczy jogurtu albo przysmaku owocowego) albo jak jeszcze nie dostały to tłuką pustą miską i wywalają ją na najniższy poziom :)
wczoraj wieczorem nie dałam gerberka, dałam za to spodeczek kaszki dla niemowląt, zrobiłam na bardzo rzadką. zjadly od razu :)
ze mną:
szczurki Szaruś i Bieluś
pies: Wiki
za Tęczowym Mostem - pamiętam na zawsze
Bob - ['] 22.07.2007
Fuf - ['] 24.05.2007
Mrauczur - ['] 13.05.2007
Nora (najwspanialszy owczarek świata)
Szarak
Wiórek (pies)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”