ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: sachma »

ja wiem ze ona jest piekna :drunken: ale co to za znaczenie? anerican irish?

a moze poprostu jakas plama? :lol: takie beznazwowe :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Julia47
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 10, 2006 2:50 pm
Lokalizacja: Błonie/Warszawa

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Julia47 »

a jak się "nazywa" szczuras o zabarwieniu całkowicie czarnym??
"and thi is RAT race..."
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: mazoq »

black self, starczy poszukać żeby wiedzieć :P
martynka
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 22, 2006 10:47 pm

BerkShire?

Post autor: martynka »

ja mam pytanie odnośnie tej francuskiej strony :D moja szczurcia jest umaszczona podobnie do tego szczuraska na zdjęciu "Fléché ( Blazed )" :D i chciałabym wiedzieć, jak by to brzmiało w naszym, ojczystym języku , bo francuski jest dla mnioe black magic :oops: z góry dzięki :):)
w TV- nienawidziłam. u kumpeli- polubiłam. w sklepie- podziwiałam. w domu- zakochałam się.

"Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..."- Antoine De Saint Exupery "Mały Książę"
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: sachma »

masz fote szczura?

albo blaze albo husky... wszystko zalezy od tego czy zacznie haszczec.. jesli mial w przodkach husky to sprawa jasna..
Obrazek
martynka
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 22, 2006 10:47 pm

BerkShire?

Post autor: martynka »

no właśnie fotki nie mam :-( dobra, kit z nazwą jej śmiesznego umaszczenia :D:D jest śliczna i tyle :D
w TV- nienawidziłam. u kumpeli- polubiłam. w sklepie- podziwiałam. w domu- zakochałam się.

"Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..."- Antoine De Saint Exupery "Mały Książę"
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: marchewa »

Przeglądałam sobie >>TĄ<< stronkę i wszyło mi z niej, że Tuśka nie jest hooded jak zawsze myślałam, tylko jakieś bicolore. Czy ma to jakieś odpowiednik w polskim, czy w naszym nazewnictwie ona jest po prostu hooded niezależnie od tego, co jest na francuskiej stronie?

I jeszcze jedno: Tuśka w zasadzie jest czarno-biała, ale na głowie ma wyraźną plamę brązu, a i na tyłeczku ma miejsce, gdzie wyraźnie kończy się czarny i jest wielka brązowa łatka. Co to?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: sachma »

my nie rozrozniamy hooded od bicolor... ich bicolore to nasz standardowy hooded... a ich hooded to nasz niestandardowy hooded... ja to tak przynajmniej widze...

dodam jeszcze ze tak samo rozroznia to stowarzyszenie hodowcow szczurow rasowych w polsce...
Obrazek
lfm_aga
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 20, 2006 3:50 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: lfm_aga »

a czy istnieją rude szczurki? nie z rudo-siakimiś włosami nie rudo-białe tylko najzwyklej w świecie rude? (: (nie ma ktoś takiego do oddania? :)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

http://www.afrma.org/rataoc.htm
piękny rudzielczyk :zakochany:
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: mataforgana »

albo LUIS Asiek ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

A jakie to jest ubarwienie: szczur jest prawie cały biały, z czerwonymi oczami, ale na plecach (od potylicy do końca łopatek) ma taką kremową łatkę?
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Jeśli to podrośnięty szczur, to zgaduję, że to beżowy husky, który już zbielał na pyszczku.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Vella »

Kiedy jaśnieją husky?

Wczoraj w zoologiku* widziałam młodego szczurka (2-3 miesiące?), usytuowanie plam charakterystyczne dla husky (trójkąty na oczach, pasek na grzbiecie), a kolor szary. Jasno szary.
Zastanawiałam się czy to nie niebieski, ale raczej jest zbyt jasny. Kolorek taki rozmyty. Tak jakby już shaszczał. Ale jego towarzysze są czarni. Tj. nawet te wyglądające na husky jeszcze nie zjaśniały.

I w zasadzie nie wiem co ja widziałam :drap: biało-niebieskiego szczurka? biało-blueagouti? biało-jakiegoś? jedynego w miocie husky? husky, który shaszczał duzo wczesniej niż jego rodzeństwo?



edit:
Aha, w tym samym sklepie wpadł mi w oko szczurek kapturek agouti. Z tym, że główka brązowa, a plamka/pasek na grzbiecie zdecydowanie ciemniejszy. Nie aż czarny, ale wyraźnie ciemniejszy niż główka.
Przypomniała mi się rozmowa o trikolorkach. Czy to mógł być taki trikolor, czy tylko typowe różnice w umaszczeniu agouti?


edit.2:
*Sklep KAKADU na Targówku. Prawe dolne akwarium.
Może ktoś widział...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Husky jaśnieją w różnym tempie i w różnym stopniu. Nie ma (a w każdym razie ja nie znam) zasady. Kida miała 6-8 tygodni, kiedy ją kupiłam, a wyglądała tak: http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniasta/kida06.jpg. Kolorek był szary, ale ciepły, nie grafitowy. Za to na przykład Mały Diego miał prześliczne, srebrnografitowe futerko (wyraźnie zjaśniał w ciągu tygodnia życia u mnie): http://www.wsmib.edu.pl/~bbobinsk/diego03.jpg

Kid-Kid wyrosła na stosunkowo ciemnego husky:
http://img269.imageshack.us/my.php?image=kid030yw.jpg

Skaven w wieku półtora roku był prawie całkiem biały:
http://www.wsmib.edu.pl/~bbobinsk/skaven09.jpg
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”