Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miniulka91
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 03, 2005 5:33 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: miniulka91 »

przeciesz to jest wzięte z forum http://www.fretki.org.pl nawet fotka, to jest przepis harpi ,a nie twój
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: pixxa »

to prawda, przepis jest harpii... 8)
kiedys dala moim zwierzakom na sprobowanie.. koty byly pierwsze :hyhy:
jak bedziesz miala jeszcze jakis glupi komentarz do mojej osoby, prosze na pw..
mozesz nawet napisac harpii :khihi:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ESTI »

pixxa, to trzeba podawac zrodlo, z ktorego przepisujesz cokolwiek - tzw. prawa autorskie.
Obrazek
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: pixxa »

esti... harpia o wszystkim wie.. 8) sama nawet wchodzila na temat.
Rozumiem gdybym nie znała tej osoby....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ESTI »

pixxa, napisze wyrazniej - to, ze Ty wiesz i ona wie, to nie znaczy, ze administracja ma sie tego domyslac, chyba juz jasniej tego nie umiem opisac. 8)
Obrazek
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: nefretete »

Super te przpisy 8), ale to z kolbami to już widziałam na forum http://koszatniczka.org
nefretete
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: moniaaa »

sorki, ze odkopuje temat, ale to chyba odpowiednie miejsce na zadanie tego pytania.

chcialam upiec mojej ogoniastej kolby i nie myslac za wiele nalozylam ciasto i ziarna na stare patyki od kolb z Vitapolu i jeszcze skads tam.
i jakby to nie bylo te haczyki, zaczepki, dzieki ktorym wieszamy kolby na klatce, roztopily sie. o tyle dobrze, ze ten plastik nie wplynal do kolby, nie dotknal 'jedzonka', ale po prostu stracil swoj ksztalt.

czy biorac pod uwage, ze kazda kolba byla oddzielnie owinieta folia aluminiowa, jakies opary z tego plastiku mogly wniknac do kolby by w przyszlosci zaszkodzic ogonkowi?
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Szakal
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 1:12 pm

szasz?yki

Post autor: Szakal »

może znacie, może było, ale napiszę, bo wygodne...
Jak wiadomo kawałki warzyw czy owoców nie poleżą długo w miejscu, bo szczurki roznoszą je po całej klatce. Nie zawsze wszystko zjedzą, a resztki powinno się posprzątać żeby ne gniły >. Jest na to sposób:
Kawałek dosyć twardej gałęzi delikatnie naciąć albo nawiercić malutkie dziurki i powbijać w nie wykałaczki tak, żeby się dobrze trzymało kupy. Na wykałaczki można nabijać kawałki warzyw i owoców robiąc w ten sposób szaszłyki. Szczury nie roznoszą, łatwo sprzątnąć i zawsze więcej zabawy dla gryzoni. Można zakładać również w taki sposób, żeby jedzonko było w klatce a patyk (trzon) na zewnątrz krat. Ja zrobiłem wąskie pięterko pod sufitem i wieszam to na górze.
byle przeciąć kurz na pół...
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Asiulka »

Ja próbowałam robić kolbe, ale coś mi się taka biała zrobiła :/. Czy ta mąką (chyba jej troch za dużo) nie wpłynie negatywnie na zdrowie szczurków. Jeszcze im jej nie dałam więc pytam, bo nie wiem czy dać.
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: AmericanIdiot »

ja dałam Green'owi. A co do twojego pytania... Jak ma zaszkodzic? Przeciez to zmielona pszenica lub inne ziarno. Przecież dajesz im ziarenka prawda? :) Przynajmniej ja tak myśle :P
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: falka »

Moje przepisy (pierwsza publikacja forum SPS):

W sezonie kabaczkowym polecam:

a) ryż kabaczkowy - gotować ryż w małej ilości wody, pod koniec gotowania dodać kabaczka przeciśniętego przez praskę (przy większej ilości ciurów startego na drobnej tarce), ostudzić, podać posypane mielonym siemieniem lnianym
b) makaron z kabaczkiem - gruby makaron i pokrojonego w kostkę kabaczka gotować 5 minut, odlać wodę, ostudzić, podać posypane bułką tartą
c) kabaczek kuskusowy - przyrządzić kuskus wg. przepisu na opakowaniu, kabaczka zetrzeć na grubej tarce, udusić z pokrojonym w kostkę pomidorkiem, zamieszać z kuskusem, ostudzić, podawać posypane natką pietruszki (dodam jedną wskazówkę - przy duszeniu kabaczka z pomidorkiem trzeba najpierw udusić kabaczka, bo kwaśny pomior powoduje, że kabaczek się nie rozmiękczy)

Słodkości:

d) Ugotować ryż w małej ilości wody na mięciutko, do ciepłego jeszcze ryżu dodać wiórki kokosowe (ja oprócz tego dałam odrobinę otrąb i mielonego siemienia), ostudzić, podawać i robić piękne fotki żujących nieruchomych paskudów :mrgreen:
e) Szczurowa szarlotka - gotować drobny makaron w małej ilości wody, kiedy trochę zmięknie dodać tarte jabłko, odrobinę mąki i zalane uprzednio wrzątkiem rodzynki i dogotować aż się rozciapie, zdjąć z gazu, dodać słodkiej śmietanki, oczywiście ostudzić i podawać :) mi wyszła konsystencja dania, nie zupy, powodzenia!
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: violet »

Przygotowalam wlasnie chlopakom ryz z wiorkami kokosowymi, polalam to jeszcze odrobinka nisko slodzonego syropu truskawkowego - zajadaja sie jak szalone :D
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Sileas »

Ja wczoraj zrobiłam szczurkom pewien smakołyk - nie wiem, wyczytałam chyba to gdzieś tu na forum ale teraz przeglądając ten temat nie znalazłam tego przepisu,
więc - kawałek banana, łycha jogurtu naturalnego, łyżeczka miodu i troszkę vibowitu bobas (aktualnie szczurki są przeziebione wiec staram się im wiecej witaminek dawać - zwłaszcza ze wode niechetnie pija z witaminkami.. ), wszystko wymieszać - szczurki mi wcinały aż im się uszka trzęsły :)

Swoją drogą, masa swietnych pomysłów. Niedługo wypróbuję kolejne!
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: falka »

[quote="violet"]Przygotowalam wlasnie chlopakom ryz z wiorkami kokosowymi, polalam to jeszcze odrobinka nisko slodzonego syropu truskawkowego - zajadaja sie jak szalone :D[/quote]

A ja bym nie dawała tego syropu, nieważne, że niskosłodzony... cukier jest bardzo szkodliwy dla ogoniastych, a z samego ryżu też się ucieszą :)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Sileas »

Mam pytanie - ryż gotujecie na mleku czy wodzie (niesolonej, oczywiście)?
Zastanawiam się który bardziej odpowiada szczurkom?
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”