[KICHANIE] temat glowny

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Nisia »

Dory, ja z takim kichankiem nie latam do weta. Szkoda czasu i pieniędzy.

Na takie kichanko polecam: Vibovit raz dziennie, pół kapsułki Scano raz dziennie + inhalacje z soli leczniczej i Septosanu - dwa razy dziennie po 15 minut (zwłaszca, gdy jest katarek). Zwykle juz dwa dni po rozpoczęciu kuracji jest poprawa, tzry dni po szczur jest w zasadzie zdrowy. Wet się kłania gdy:
- nie ma poprawy
- bądź nastąpiło pogorszenie (inne objawy)
- kichanie utrzymuje się ponad tydzień.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Dory »

A czy to wszystko można dostać w aptece bez recepty? Bo Scano chyba nie...
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Nisia »

Scano tylko u weta... Ale jak nie masz Scano to może byc i Echinacea. Jesli kupisz w kroplach to uważaj, aby nie przedawkować - bo szczur będzie miał objawy zatrucia alkoholem.

Echinacea, sól (iwonicka, bocheńska, skolko ugodno), Septosan (koniecznie w ziołach), Vibovit (Bobas, ew. Junior) - bez recepty. Całość nie więcej niż 20 zł.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Dory »

Dziękuję :przytul:

Vibovit pół, czy cała kapsułka?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Nisia »

Zalezy od pciura. Moje są duże i ja daję od 1/5 do 1/8 - zależnie od choroby. A tak naprawdę to wyżeraja mi same z torebki i pilnuję ilości, którą pochłonęły. Acha, i moje żrą Bobas. Jest delikatniejszy.

Vibovit jest w szasetkach........
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Dory »

Wielkie dzięki. Jeszcze im soku z aloesu dam... pomaga na wszystko :lol: .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Fatty »

Nie wiedziałam gdzie napisać.. tyle tych tematów o podobnej tematyce, postanowiłam napisac tu, najwyzej ktoś mnie okrzyczy, niemniej proszę o pomoc.
Mam problem z Fabikiem(tak,znów) , który pomalutku zyskuje sobie ksywkę "słabeusz".
Przeziębił się, kicha czasem kaszlnie, podaję mu echinacee, vibovit i inhaluję od 3 dni i poprawy nie ma. Jest nawet nieco słabszy. Co mogę mu podać ? Przeglądałam tematy m.in o bactrimie -może to ? Można go nabyć bez recepty ?
Dodam,że mój drugi szczur jest istnym okazem zdrowia,a na podatność Fabio na choroby chyba mógł wpłynąc stres , jakiego ostatnio miał niemało.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: limba »

[quote="Fatty"]Przeziębił się, kicha czasem kaszlnie[/quote]
A nie myslalas ze to moze byc skutek tego wypadku co ostatnio mu sie przydarzyl?
Moze jakis plyn mu sie w nosku, czy w dolnych drogach oddechowych na przyklad zbiera (nie chodzi mi katar doslownie)..
Jesli inhalacje nie pomagaja, a szcuras jest slabszy to moze warto go znowu pokazac wetowi, i wybrac sie na przeswietlenie
[quote="Fatty"]bactrimie -może to ? Można go nabyć bez recepty ? [/quote]
Bactrim jest na recepte.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Fatty »

Nie wydaje mi się,żeby to było to(już właściwie całkiem doszedł do siebie, a po wypadku kichał zupelnie inaczej) ostatnio ktoś mi robił wietrzenie w pokoju i obawam się,ze to właśnie może być skutek. Ikon kichał znacznie mniej i przeszło po 1 dniu inhalowania. Obecnie Ikon biega po klatce a Fabik leży w hamaku co jest zupełnie do niego nie podobne, bo zawsze to on był o wiele aktywniejszy.
Jutro wezmę go do weterynarza, a do tej pory? Jak mu mogę pomóc ?
echh i znowu wszystko się wali.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: limba »

Jesli go inhalujesz, podajesz witaminy to na dzis juz nic mu nie pomozesz. Jesli on chorowitek to bym zmienila echinacee na scanomune, i zrobila mu ok 7-10 dniowa kuracje.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Fatty »

dziekuję za rady. Tylko co do scanomune to nie wiem czy to 'dopadnę'. Żaden z weterynarzy ostatnio tego nie miał.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Anka+Muffin
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 24, 2006 2:51 pm

[przezi?bienie vs. uczulenie] objawy malutkiej szczurki

Post autor: Anka+Muffin »

Kochani,

wiem, że netykieta wymaga aby czytać poprzednie posty i nie zadawać ponownie pytań. Przeczytałam sporą część tematów poniżej ale i tak nie bardzo wiem jak mam postępować.

W sobotę dostałam śliczną malutką szczurkę. Moja siostra przywiozła ją do domu prosto ze sklepu w małym pudełku. Było ciepło tego dnia a szczurka podróżowała do domu samochodem - bez klimy i mega otwartych okien. Siostra nie chciała szczurki wystraszyć więc jechała do domu 40km\h. Nie wydaje mi się więc by mogła ją przeziebić zawiewając ją. Przez pierwsze chwile Szczurka sprawiała wrażenie pogodnej i ciekawskiej. Nie kichała gdy była w ciasnym sklpepowym pudełku.
Nie brałam ją na ręcę tylko wpuściłam do klatki by sie z nią zapoznała - tak jak radziliście.
Chciałam zstosować metodę nieinwazyjną. Po kilku chwilach na swieżych trocinkach maleństwo zaczęło kichać. Siostra ponoc kupiła wiórki bezpyłowe, niezapachowe.

Szczurka kichała i kichała - więc po 2 dniach wywaliłam trociny bo przeczytałam tutaj, że uczulenia są możliwe i wsadziłam papier śniadaniowy. Ale to tylko spowodowało, że szczurka nie kicha gdy szuka jedzenia. W dalszym stopniu pokichuje i dość często i zawzięcie się szoruje, pyszczek, nosek, łapki, przy ogonku, tylne lapki wkłada do uszu i też czyści. Nie zaobserwowałam, żadnych zmian skórnych no ale mam mało wprawne oko.

Gdy wyjęłam szczurkę i poszłam z nią do wanny to też bardziej kichała i się myła niż próbowała uciekać :( Każde wąchanie to zaraz psik.
Wiem, że ktoś wczesniej napisał, że reakcja alergiczna może utrzymywać się nawet jeszcze przez 2 tygodnie. chyba nie chce malej męczyć aż tak długo a zrobić coś by jej ulżyć. Wystarczy, że jest gorąco :(

Na co to Wam wygląda? Na uczulenie czy przeziębienie?

Odwlekam trochę rajd to weterynarza bo muffin boi się jeszcze nas. Prawie cały czas spędza w domku, jedzenie podsuwa sobie pod domek, załatwia się w środku swojej norki, nawet w nocy nie bardzo ma ochotę myszkować po swojej klatce (kiedyś miałam chomiki no i tamte zwisały z sufitu klatki już na drugi dzień) :( - chyba jest totalnie przerażona więc podróż do weterynarza w jakiś obcych łapskach chyba wogóle byłby traumatycznym przeżyciem dla zwierzaczka :(

Co radzicie? Ewentualnie co podawać? Czy wapno może być czy te inne specyfiki jakie wymieniacie w swoich postach?

Będę wdzięczna za Wasze rady... i przepraszam, za powtórzenie.
Gdyby szczurka mnie znała to bym już dawno u Weterynarza była... a tak to...

Anka

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Czw Lip 27, 2006 6:29 pm ]
Temat polaczony z istniejacym.
ESTI adm.
Niuch niuch niuch :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: limba »

Na tym etapie i po tak krotkim czasie podejrzewam stres. Daj jej troche czasu na oswojenie sie z nowa sytuacja. Oczywiscie vibowit w poidelku nie zaszkodzi, i jak najbardziej obserwacja, i zadnych trocin wszelkie z drzew iglastych to syf. Poczytaj o stresie, troche sie znajdzie.. przejrzyj futerko czy nie ma jakis nieproszonych gosci... Lapki w uchu to normalna czynnosc czyszcenia sobie uszu. Wapno jak najbardziej, kostka wapienna powinna byc zawsze w klatce....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Anka+Muffin
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 24, 2006 2:51 pm

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: Anka+Muffin »

[quote="limba81"]Na tym etapie i po tak krotkim czasie podejrzewam stres. Oczywiscie vibowit w poidelku nie zaszkodzi, (...) Wapno jak najbardziej, kostka wapienna powinna byc zawsze w klatce....[/quote]

Ok, jak dużo tego vibowitu na taką małą szczurkę?
Mam takie poidełko z kulką - cała torebka na tę ilość wody czy to zbyt dużo?
Wapno ma Muffin ale go nawet nie tknęła.

Wielkie dzięki :) :)
Anka
Niuch niuch niuch :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[KICHANIE] temat glowny

Post autor: marchewa »

Anka+Muffin, ja bym radziła ten vibowit nie do poidełka, bo w poidełku nie możesz kontrolować ile szczur go przyjął, a poza tym vibowit rozrobiony i wystawiony na działanie światła szybko traci swoje właściwości.

Proponuję podać szczurci vibowit w zakrętce od napoju (wymytej, wyparzonej etc.), raz dziennie około 1/10 saszetki (tak na końcu noża).
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”