ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Azi »

Aż poszłam spojrzeć na Nessika, ale nie, ładny kaptur, żaden nieprzerywany. Zresztą identycznie jak u mazoq, ma taką plamkę po prawej stronie.

Ja mam jeszcze pytanie : Dzika moja jak była mała to była husky, przynajmniej tak sądzę >>tutaj<< Potem wyjaśniała całkowicie aż do albinosa. Bardziej mnie jednak zastanawia co to był za kolorek, co go miała zanim nie wyjaśniała. Zdjęcie takie mało może czytelne, no ale on był taki beżowy. Chciałabym wiedzieć jak to się nazywa.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: PALATINA »

Wyglada jak beżowy lub lila husky :drap:

Ja sie wypowiem odnośnie dwóch szczurów w tym samym kolorze -albinosków. Przerabiałam już to kilka razy. Najwiekszy problem miałam z Cyrylem i Marcyśką - dopiero gdy podrosli nauczyłam się ich rozpoznawać po twarzach, nie po ostrzyżonej dla rozpoznania dupci ;)
Ale nie ma dwóch identycznych szczurów - zawsze jakoś da się rozpoznać, tylko czasem potrawa troche póki sie tego człowiek nie nauczy.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
zywym_trudniej
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 10, 2006 5:46 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: zywym_trudniej »

A ja mam szczurka ktory jest husky, ale nie ma typowego znaczenia na pyszczku (przynajmniej tak sadze bo wszystkie mlode sa husky tego samego koloru co on i rodzice rowniez. Zamiast typowych trojkatow zachodzacych na oczy ma na pyszczku biala gwiazdke, jest caly szary z bialym brzuszkiem... Czy jest dla takiego szczurka jakas specjalna odmiana?
"Zmartchwywstać mogą jedynie trupy, żywym trudniej."
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: szymek18 »

A kto by sie umaszczeniem przejmował ?? Jak szczur to szczur :D mam trzy i cholerną na nie alergie ale nie zamierzam sie ich pozbyć :twisted: !!!!!
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

zywym_trudniej, stronę wcześniej (czyli http://szczury.org/viewtopic.php?t=4976&start=60 ) jest o tym, że husky nie musi mieć koniecznie znaczenia na pyszczku.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

Do znawcow! Zauwazylam tez ostatnio ze i kapturzaste maja swoje odmiany (czas najwyzszy ;) )
Ja sie na tym nie znam, ale moze ktos mi powie jaki jest Biro? (niektorzy mi zasugerowali ze masci adidas :haha: bo ma paski, ale tylko dwa po kazdej stronie, ewentualnie agouti standard striped abiras :khihi: ) Brzuszek caly bialy.


Obrazek

Maly Biro z gory
Obrazek


No i Kenio. Czy to agouti czy cusik innego.

Obrazek
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Ale on nie jest hooded.. on jest varieberk.. ;)
Piekny varieberk :zakochany:

A przy Keniu obstawiam czekolade.
Taka klasyczna czekolade, nie czeski brown.. ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

nezu, bardzo dziekuje. :D
na konskich masciach sie znam, ale szczurze poza podstawami to nadal dla mnie czasem czarna magia. Ha, a teraz juz wiem :hihi:
Chyba czas sie wziazc za baze masci... Przynajmniej tych podstawowych...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

limba81Ja juz sie nawet zabralam za to nazewnictwo, ale raz ze jest masa bledow, a dwa ze potrzebne jest kilka osob do pomocy...
Jesli rozne osoby zajelyby sie czyms innym, na przyklad grupami kolorystycznymi agouti i non agouti, znaczeniami, umaszczeniami typu point, barwami oczu, typami futra, byloby o wiele prosciej...
A na pewno szybciej, tylko potrzebna by byla jakas synchronizacja...

Pomoglby mi ktos to opracowac?
Musimy ustalic czy bedziemy sie poslugiwac nazewnictwem brytyjskim (roan zamiast husky, buff zamiast beige), amerykanska ( amber, topaz) czy europejska (silver fawn, fawn).. :drap:

W kazdym razie kawal roboty...i to taki ze za diabla nie wiem jak sie do tego zabrac zeby to skonczyc... :wisielec:
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Może mi ktoś z bardziej doświadczonych powiedzieć, co to za szczurek? bo za nic w świecie nie potrafie rozszyfrować czy to jest husky czy nie :roll: na łebku ma trójkąciki jak husky ale za to pręga na pleckach jest oddzielona od tych łatek na główce
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7069
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7068
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Mismarked husky, fawn.

Czyli niestandardowy rudy huskulek.

Sliczne malenstwo... :zakochany:
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

dzięki nezu ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Moim skromnym zdaniem nie jest rudy. Raczej beżowy.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Alez nie ma za co.
Ja zawsze chetnie... 8)

W zasadzie nie tyle fawn, co silver fawn jest to male.. ale to juz niewazne.. ;)

Karen, twoje? :lol:

Krwio, moze i champagne (beige nie ma pink oczu), ale kolorek wydaje sie za cieply na bez, moze to wina aparatu?
Karen?
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

nezu, jeszcze nie wiem, ale jest to możliwe ;) zobaczymy jak się sprawa rozwinie ;) na razie wygląda na to, że maluszek będzie u mnie ;) tylko trzeba będzie klaciore przebudować już na 100%;)

/edit/
Mały będzie u mnie w poniedziałek :D
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”