Soczewica

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Soczewica

Post autor: ESTI »

Szczury wola ugotowana soczewice, normalnie podaje sie sama lub z dodatkiem ryzu czy kaszki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Soczewica

Post autor: Patha »

A gdzie to kupić? w sklepie ze zdrową żywnością?
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Soczewica

Post autor: falka »

[quote="Patha"]A gdzie to kupić? w sklepie ze zdrową żywnością?[/quote]
w supermarkecie w dziale ze zdrową żywnością lub w sklepie ze zdrową żywnością, a w cywilizowanych krajach np. w Słowacji leży zaraz obok fasolki w każdym sklepie :jezor2: i kosztuje o połowę mniej niż w Polsce (a ogólnie ceny podobne). moja Oczko soczewicę, jak wszystko inne, obiera z łupinki, uśmiałam się jak to zobaczyłam :khihi:
fafik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 26, 2006 8:10 am
Kontakt:

Soczewica

Post autor: fafik »

soczewice można wszędzie kupić. rózne rodzaje. I ja się nią zajadam i szczurzynki bardzo lubią :] Soczewica przyprawiona, z podsmażoną cebulką i odrobiną czosnku dobra jest :P
odeszły: Wacek ['] Karol [']
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Soczewica

Post autor: sopocianka »

Moje uwielbiają zupę z soczewicy! :) ja też za nią przepadam! :thumbleft: Gdyby ktoś był zainteresowany, to niech pisze na pw to podam przepis.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Soczewica

Post autor: ESTI »

sopocianka, dawaj tutaj przepis. ;)
Obrazek
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Soczewica

Post autor: nefretete »

to ja może wkleję przepis sopocianki, ktory mi przysłała:
Oto przepis:

250 g soczewicy zielonej
1 cebula
3 pomidory
4 marchewki
łyżka koncentratu pomidorowego
trochę oliwy
przyprawy

Zupa jest bardzo prosta do przygotowania. Pokrojoną w kostkę cebulę 2-3 minuty smażyć na oliwie (chodzi o smak -ja daję pół na pół z olejem). Dodać obraną i pokrojoną marchew i opłukaną soczewicę, zalać 5 kubkami wody. Gotować do miękkości soczewicy (ok. 30-45 minut).
Dodać pokrojone w kostkę pomidory bez skórki i koncentrat, również wody, jeśli zupa jest za gęsta. Teraz można zupkę dać ogonkom :] Potem przyprawić wg uznania, gotować jeszcze 10 minut, żeby poszczególne samaki się wymieszały.
Zjeść

p.s/ sopocianka mam nadzieję, ze się nie obrazisz :lol:
nefretete
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Soczewica

Post autor: sopocianka »

[quote="nefretete"]p.s/ sopocianka mam nadzieję, ze się nie obrazisz :lol:[/quote]

Nie :D ...Tylko teraz wyjdzie na jaw, że czterem osobom, które prosiły o przepis wysyłałam to samo, co do słowa :lol: ;)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Soczewica

Post autor: Fatty »

kupiłam,zrobiłam, na podstawkę od małej doniczki nałożyłam(to jest moich chłopaków miseczka na nie-ziarno ;) ), rękę z podstawką do klatki włożyłam i ... i myślałam,że jej nie wyjmę :jezor2: Złapali mnie pazurzastymi piąstakami za nadgarstek, z całej siły i ledwo co pozwolili postawić michę na półeczce., a tak do owej miseczki byli przyssani,że pospadali z hamaka,ale nadal jedząc i nadal mojej ręki przednimi łapkami się trzymając :lol:
Tak więc bardzo polecam - moim to smakuje strasznie :)

A czy mnie smakuje to dopiero się przekonam, bo właśnie jestem w trakcie robienia pasty do kanapek, z soczewicy :D
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 3:58 pm przez Fatty, łącznie zmieniany 1 raz.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”