ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
guess-who
Posty: 92
Rejestracja: sob lip 09, 2005 8:37 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: guess-who »

jaka zmiana ;] cudny sculek ;]
We all love animals. Why do we call some "pets" and others "dinner"?
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: zwierzak »

Hejka! A ja mam pytanko... Mój Killer jest odmiany CAPPED. Jak przetłumaczyć to na polski? A może to się nie tłumaczy? Tak mnie to ciekawi. :D
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: vipszczur »

kaptur a jaki kolor? :) najlepeij zdjecie daj
Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Matylda »

capped to nie jest kaptur, hooded to kaptur, ale niestety nei iwem jak przetlumaczyc CAPPED
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Capped nie ma polskiej nazwy i lepiej tak to zostawmy.

Wystarczy ze kaptur = hooded.

Przeciez odmiana berkshire tez sie nie tlumaczy. Ani irish. Bo co, bedziemy fachowo mowic "bialy brzuch z plamami nie wychodzacymi na boki"?
Em?..
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: zwierzak »

Oki :D Dzięki! Tylko ciągle tej nazwy zapominam. http://foto.m.onet.pl/_m/26b211b4dc4a03 ... 4,19,0.jpg A to mój szczurek. Teraz mi niestety wyskoczył problem z pomarańczowym łupieżem. :-( Ale popróbuję walczyć o białe futerko... :hihi:
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

zwierzak...cuuuuuudo... :zakochany:

Faktycznie cappedziatko... :zakochany:
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: pesa »

zwierzak, ..Twój szczur wygląda niesamowicie...1 raz w życiu widzialam tak umaszczone cudeńko...wow! :D
"cannot find the comfort in this world"
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

Śliczny :zakochany: . Nigdy w życiu nie widziałam ogonka o tym ubarwieniu na żywo.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: an »

o kurcze, niesamowity :)

zwierzak, badz dobrym kolega i cyknij jeszcze jakas fotke od gory i od przodu, cooo? :)
ja szczura capped widzialam do tej pory tylko na zdjeciach i to zdjeciach jedynie "instruktarzowych", dostepnych na stronach o odmianach, a nei na zdjeciach, bo sie np. komus taki urodzil :) fajnie widziec cappeda bardziej "namacalnie" :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Chesti »

an, chyba coś przegapiłaś ;)

Zaglądnij TU i pozazdrość nezu :)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: an »

chyba rzeczywiscie przegapilam o.O
ale niesamowity... i jeszcze z tym bialym wcieciem u podstawy czaszki :zakochany:
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: zwierzak »

Heh... Jak czytałam temat o tej szczurci Nezu to doszłam do wniosku, że Cappedy są niechciane... Tamten był do adopcji, a mój żył pół roku w zoologiku... Gdybym wiedziała wcześniej o tym wszystkim, co się dzieje i o tylu hodowlach nie kupiłabym z zoologika. Ale był taki słodziusi...

http://foto.m.onet.pl/_m/ede9732c4b4816 ... 4,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/49dcfd842a7c63 ... 4,19,0.jpg

To pozostałe zdjęcia z tamtej sesji... Niestety kabel od aparatu mi nawala i nie mam na razie więcej... Ale popracuję nad tym. Na jednym jest średnio ostry, a na drugim widać ten dołujący pomarańczowy łupież. Idę dalej kopać w forum... Muszę coś na to znaleźć... :evil: (Ekhm... przekopać informacje, a nie skopać forum :D )
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Joanka »

Falka zrobiła się trójkolorowa. Normalnie jest czarnym kapturkiem, ale na prędze na grzbiecie ma placek, który nie jest czarny tylko bardzo, bardzo ciemno brązowy. Trudno mi ten kolor opisać, miałam kiedyś w podstawówce przyjaciółkę z takim kolorem włosów. ;) To taki kolor jak mocna kawa, kiedy się na nią patrzy pod światło. Normalnie wyglądałby na czarny, ale przy reszcie sierści widac różnicę. Czy to się często zdarza u kapturków? Bo myślałam zawsze, że mogą być tylko dwukolorowe...
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”