2 duże + 1 mały = ??

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
makaroonik
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 15, 2006 5:47 pm
Kontakt:

2 du?e + 1 ma?y = ??

Post autor: makaroonik »

Od ok pół roku mam 2 dorosłe szczury ( obydwa mają rok i trochę), ostatnio przygarnełam też malutkiego szczurka, niestety nie wiem w jakim jest wieku ale podejrzewam że może mieć z 5 miesięcy.Ciurek jest już u mnie długo i jest już całkowicie oswojony, niestety zachorował na jakąś chorobę grzybiczna.I sta moje dwa pytania:
1.Czy tamte szczurki po kontakcie z nim moga się tym zarazić?(mały jest własnie wciągu leczenia)
2.Czy (jesli mały wyzdrowieje) będe mogła połączyć go z pozostałymi?Czy nie będą sie nad nim pastwić?A może poczekac az mały podrośnie i będzie takiej wielkości jak one??
Odpowiedzcie proszę!!
Moje słodkie, kochane chłopaki: ChArLiE, SaJgOn i LeOnArDo ;)
NaBaZgRaŁa MaKaRoOn
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: Spanky »

moja wiedza zbyt wielka nie jest ale jesli chodzi o chorobe to poczekalbym az maly wyzdrowieje ale z tym zeby podrósł wdg mnie nie trzeba czekac
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: krwiopij »

[quote="makaroonik"]1.Czy tamte szczurki po kontakcie z nim moga się tym zarazić?(mały jest własnie wciągu leczenia) [/quote]
Nie ma co ryzykować. Najpierw całkowicie wylecz szczurka, a dopiero potem pozwalaj mi na kontakt z pozostałymi szczurami. Póki nie poradzisz sobie z grzybica, myj ręce po każdymkontakcie ze szczurkiem, żeby nie dopuścić do zarażenia.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
makaroonik
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 15, 2006 5:47 pm
Kontakt:

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: makaroonik »

Dzieki :) ale bardziej zalezy mi na tym czy jak już wyzdrowieje to będzie można je połączyć??
Moje słodkie, kochane chłopaki: ChArLiE, SaJgOn i LeOnArDo ;)
NaBaZgRaŁa MaKaRoOn
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: Elbereth »

No jasne! Ale najpierw poczekaj aż mały całkowicie wyzdrowieje. Lepiej i łatwiej leczyć tylko jednego szczurka niż wszystkie 3.

Nie martw się, szczury samce nie tak trudno się łączy, chyba, że któryś jest agresywny. Ostatnio łączyłam 2 dorosłe samce z dwoma malutkimi (1 miesiąc), wszystko poszło idealnie, nie było ani jednego pisku.

[quote="makaroonik"]ostatnio przygarnełam też malutkiego szczurka, niestety nie wiem w jakim jest wieku ale podejrzewam że może mieć z 5 miesięcy.[/quote]
Jeżeli ma 5 miesięcy, to już nie jest malutki, a jeśli jest malutki, to nie ma jeszcze 5 miesięcy. 5 miesięczny szczur jest już prawie dorosły. Najlepiej wstaw jego zdjęcie na forum, wtedy będzie można ocenić, w jakim jest wieku.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: Martolina »

A ja mam takowe pytanko.... mam dwóch chłopaków, mają ponad miesiąc, urodziły się 24.07.2006, i niedługo biorę malucha od Anity, i tak się zastanawiam czy nie będzie problemów z łączeniem :drap: Moje chłopaki nie są agresywne, to jeszcze dzieci w sumie, i przecież ten chłopaczek którego wezme, będzie ich młodszym bratem :D I tak się martwie, jak to wypadnie. Czy łączyć je metodą dla samców, czyli wyszorować klatkę, wpóścić młodego, a później starsze.... tylko czy oba naraz czy po jednym??? :drap: Ktoś coś doradzi??? :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: limba »

Szczurasy to mlodziaki jeszcze wiec nie powinno byc wiekszych problemow. Na wszelki wypadek wyszoruj klatke, pusc chlopakow na neutralnym terenie, sprawdz jak sie beda zachowywac. Jesli bedzie dobrze to pusc tam gdzie chodza. Jesli okej to mozesz sprawdzic w klatce.
Z mlodziakami zazwyczaj idzie latwiej.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: Martolina »

Dzięki wielkie :D Tak się zamartwiam, jak ta matrona :jezor2: ale to moje maleństwa, i napewno mnie wszyscy zrozumieją :hyhy: Pozdrowionka!!
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: Chesti »

[quote="Elbereth"]Nie martw się, szczury samce nie tak trudno się łączy, chyba, że któryś jest agresywny.[/quote]

Dokładnie :)

Ja mojego najmłodszego ogona łączyłam z 3 razy większymi kolegami już w drugim dniu po przyjeździe... zero problemów. Są baaaaardzo szczęśliwe, że mogą mieszkać razem. Jeśli Twoje dorosłe szczury nie wykazują agresji to nie powinno być żadnych problemów.

Powodzenia :D
makaroonik
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 15, 2006 5:47 pm
Kontakt:

2 duże + 1 mały = ??

Post autor: makaroonik »

uff to dobrze że dopiero się teraz dowiaduje że mogłam je już wcześniej łączyć bo gdybym to zrobiła wczesniej to teraz zamiast 1 chorego szczura bym miała 3 :D
Moje słodkie, kochane chłopaki: ChArLiE, SaJgOn i LeOnArDo ;)
NaBaZgRaŁa MaKaRoOn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”