Wet za krótko przyciął pazurki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Wet za krótko przyci?? pazurki

Post autor: Shady Lane »

Tak jak w temacie, mojej Kaji wet za krótko obciął jeden pazurek i jej krew leci ...
Co mam robić ? Czy nie dostanie zakażenia łażąc po ściółce ? Czy to groźne ?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: WildMoon »

Najpierw zadbaj o czystosc w klatce. Wymien sciolke na swieza, wymyj kuwete. Mozesz smarowac pazurek Rivel'em (to Rivanol w postaci zelu) lub przemyc woda utleniona ktora zdezynfekuje pazurek. Ale najczesciej takie ranki nie sa grozne, bo zazwyczaj szybko sie goja i nie dochodzi do ponownego otwarcia rany. Niestety za krotko obciety pazurek jest bardzo bolesny dla szczurka :-(
Co do obcinania pazurkow przez weta, to osobiscie sie pytam, czy to aby konieczne. Szczury same dbaja o dlugosc pazurkow. Niektore - podobnie jak dzieci i niektorzy ludzie - maja manie ich obgryzania. Dodatkowo szczur sam powinien je scierac wspinajac sie np. na konary, ktore powinno sie wstawiac do klatki.
U mnie panuje nastepujaca sytuacja: Pazurki przycinam (specjalnymi cazkami) niektorym szczurom sama, ze wzgledu na mojego chlopaka, ktory dostaje mocnego uczulenia od podrapania, wiec jest to w naszej sytuacji nawet koniecznoscia.
Ostatecznie chcialam pogratulowac umiejetnosci weta... Naprawde fachowiec w przycinaniu pazurkow :?
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: Shady Lane »

Tak, było to przycinanie konieczne, bo Kaja już się zaczepiała np. o dywan przy chodzeniu po domu. Ma gałęzie w klatce i w ogóle, ale pazurki to miała naprawdę strasznie długie.

I jeszcze teraz zobaczyłam, że ona ta łapkę taką zaciśniętą trzyma.

Kurcze, ja to mam szczęście. Najpierw chore szczurki, teraz jeszcze to ...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: limba »

Zacisnieta lapke ma bo boli...Chyba kazdego czy czlowieka czy zwierzaka boli jak sie za krotko lub za gleboko przytnie pazurki, kopytka, raciczki..
Mozna tez spróbowac moczyc jej ten pazurek w rivanolu..lub robic przymoczki..rivanol na gazik, sciur na raczki zawijamy lapinke gazikiem i trzymamy..w przypadku wiercidupków szczurow moze nie byc to latwe..
Ja swojej jak zadarła sobie paurka poprostu przemywałam rivanolem..i ladnie sie zagoilo..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Re: Wet za krótko przyci?? pazurki

Post autor: Julek »

[quote="Shady Lane"]Tak jak w temacie, mojej Kaji wet za krótko obciął jeden pazurek i jej krew leci ...
Co mam robić ? Czy nie dostanie zakażenia łażąc po ściółce ? Czy to groźne ?[/quote]
Miałam tak kiedyś ale nic się nie stało. :wink:
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: debbie_lu »

hm, ja dzis prawie za krotko ucielam malej pazurek, na szczescie w pore pisnela i tylko jej sie maly wylew tam zrobil czy co (w sensie ma czerwone na pazurku, ale jej nie cieknie krew)
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: Nisia »

debbie_lu, a czy aby na pewno wiesz, jak obcinać pazurki? Bo ja nie miałam nigdy kłopotów...
Obcina się TYLKO taki przezroczysty haczyk. Części nieprzezroczystej pazurka się nie rusza (dlatego świetnie obcina się pod światło).
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: debbie_lu »

ja wiem wiem, bylo troche zle swiatlo a szczurka sie szarpie, dlatego musialo za daleko ciachnac.
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: Elbereth »

No to następnym razem obcinaj przy dobrym świetle. Szczury często szarpią się przy obcinaniu pazurków, wtedy trzeba delikwenta owinąć szmatką, tak, żeby wystawała tylko ta łapka, której pazurki obcinamy, obciąć pazurki na tej łapce, dać szczurkowi trochę wolności (tzn. odplątać ze szmatki), popieścić, dać smakołyk i w tem sam sposób obciąć kolejne łapki (tzn. pazurki na nich).

debbie_lu, jeśli Twojej szczurce nie leci krew z pazurka, to nie musisz się zbytnio martwić o ten pazurek. Po prostu uważaj, jak będziesz obcinała pazurki następny raz.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: Nisia »

[quote="Elbereth"]wtedy trzeba delikwenta owinąć szmatką, tak, żeby wystawała tylko ta łapka,[/quote]
Albo dac drugiej osobie do trzymania, a samemu trzymac tylko łapkę i obcinacz.
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wet za krótko przyciął pazurki

Post autor: debbie_lu »

wlasnie tak robilam, ale szmatki jeszcze nie probowalam. mysle ze to dobry pomysl. dziekuje za pomoc:)
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”