UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

Nie popadam w skrajności. ale po co to hodować? nie da się tego udomowić, a szczuraski się da!
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: mazoq »

każdy ma swój powód dla którego trzyma węża. niestety węże mają tego pecha że większość osób nimi się zajmujących robi to "dla szpanu" i tym samym i węże, i zwierzęta które zjadają mają opłakane warunki. wierzę jednak że są terraryści którzy dbają tak samo o węże jak i o pokarm, tyle że... niestety ja jeszcze takiego nie spotkałam :?

tu nie chodzi tyle o terrarystów co o ludzkie chamstwo, bo takie akcje przejawiają się niestety nie tylko jeśli chodzi o szczury, ale w każdej nawet najbardziej banalnej, życiowej sytuacji. ja sama lubię węże, kilka razy trzymałam je na rękach (od małych po wielkiego, kilkumetrowego pytona) ale nie podjęłabym się hodowli takiego gada z prostych powodów - wiem że nie stać mnie, nie podołałabym obowiązkom a i nie mogłabym znieść myśli że mój pupil pożera właśnie jakiegoś gryzonia. gekonik, pajączek, jakiś robaczkolubny, mały wąż to tak, ale nie anakonda w słoiku...
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Pituophis »

Nie większość. Sporo niestety tak, ale nie większość. Duża część terrarystów w Polsce ostatnio zajmuje się odmianami hodowlanymi gadów, sprowadza materiał hodowlany z USA, Niemiec. Powiedzieć że robią to dla szpanu to tak, jakby powiedzieć że hodowcy szczurów rasowych dla szpanu hodują dumbo... Dla szpanu nikt nie prowadziłby hodowli boa dusicieli przez 15 lat, zajmującej 2 pokoje, liczącej ponad 60 dorosłych węży z których każdy ma znane pochodzenie a większość urodziła się już w tej hodowli, nie poświęcałby czasu, nie siedziałby przez te 15 lat przez każdy urlop w domu, bo nie ma z kim zostawić samic przed porodem. Mazoq, nie jest tak źle.

Robaczkolubne małe węże niestety są z odłowu i zwykle szybko padają... Wiem, bo miałem kilka gatunków.
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: BAGI »

Dobrze powiedziane ;)
Ale to jest jak w tej odwiecznej kłótni o hodowlach scurów, sklepach itd. Tak samo w przypadku terrarystów- są źli i są dobrzy. Znam i takich i takich ;)
Ale tu chodzi o to, że jeżeli ktoś włazi na forum i żebrze scura, udając że chce go kochać, pieścić i wogóle, a potem daje wężu, to nie oszukujmy się iż poważnym terrarystą nie jest ;) I to takich terrarystów trzeba tępić a nie takich zawodowców ;) I to się robi ;)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: mazoq »

[quote="BAGI"]Ale tu chodzi o to, że jeżeli ktoś włazi na forum i żebrze scura, udając że chce go kochać, pieścić i wogóle /ort, a potem daje wężu, to nie oszukujmy się iż poważnym terrarystą nie jest ;) I to takich terrarystów trzeba tępić a nie takich zawodowców ;) I to się robi ;)[/quote] popieram w 100%, nie liczy się zajęcie danego człowieka ale o jego stosunek do osób które wkładają swoją pracę, cały wysiłek w to by szczurze maluchy znalazły jak najlepsze domy. jestem pewna, że gdyby było jakieś popularne zwierzątko żywiące się wężami to na forach terrarystycznych też byłby temat o wyłudzaniu.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

Zawsze można odkupować węże od terrarystów i je wysylać do afryki dla surykatek , ne chętnie jedzą węże , mam tylko nadzieje, że żaden debil, pasjonat i inny świr nie wpadnie na idiotyczny pomys trzymania ich w domu .

Mazoqu jedyny problem , że żaden terrarysta nie odda ci weża za darmo one kosztują całkiem sporo.
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 2:32 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

jeszcze się na tym forum terrarysta wypowiada..dno.

A dlaczego nie trzymać by surykatek w domu?
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

GRysia ,żeby ich nie męczyć ,żeby ich nie rozmnażać , nie odrywać od naturalnego zycia i nie skazywać na podłe warunki w sklepach zoologicznych.
Jestem zdecydowanym i zaprzysięgłym wrogiem udamawiania coraz to nowych zwierząt bardzo watpie aby w niewoli były szczęśliwsze. Pozatym ludzie słabo radzą sobie z opieką nad tymi zwierzetami , które juz dawno udomowili stąd tyle bezdomnych kotów , psów i skarmianych szczurków :(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Pacyfka
Posty: 153
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:58 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Pacyfka »

bo to sa dzikie zwierzeta, ktore powinny pozostac na wolnosci
SZUKAM TRANSPOU na poczatek grudnia z Malborka ewentualnie z Warszawy do Katowic lub Krakowa.
Obrazek
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

Aha, no tyż prawda...

Odnośnie Twojego podpisu, jakie ograniuczenia byś chciała wprowadzić?
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

szczerze to drastyczne , całkowity zakaz udamawiania i przywozenia nowych zwierzat egzotycznych pozyskiwanych z natury. Scisła rejestrację wszystkich zwierząt i hodowli z chipowaniem i obowiązkiem rejestracji przez osobę dorosłą. Wygaszanie działalności ogrodów zoologicznych. Zakaz rozmnazania zwierząt wymagających dyskusyjnych metod odzywiania miedzy innymi węży. To tak w skrócie.No i licencje na handel zwierząt.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
terraswiat
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 20, 2006 1:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: terraswiat »

Witam !
Jestem terrarystą od roku. Widząc co tutaj jest napisane mnie ściska....
Agatic17, zresztą jak wszyscy tutaj wypowiadających się uważam, że najzwyczajniej przesadzacie !!!! Gryzia, zwierzęta egzotyczne da się przyzwyczaić do swojej obecności, spojrzmy na taką jaszczurke. Jesłi przyzwyczaisz ją do siebie od małego to może nawet ci jesc z reki.
[quote="Gryzia"]Ze szczurami jest kontakt a z głupim i tępym wężem zero! Po co takie **** hodować, to trzeba być pustym!
U mnie w mieście koleżanka miała ten sam problem...miała trochę szczurów do oddania w dobre ręce...okropne ;(
po co wogóle /ort węże istnieją, razem z terrarystami można by to wszystko wytępić... :zlosc:[/quote]

Gryzia, mówiąc to obrażasz mnie jak i innych terrarystów, twoje zachowanie jest śmieszne... każdy ma prawo do swojego zainteresowania.. ja nie mówie Ci, że jestes glupia bo hodujesz szczury...

co do zlego traktowania, to w wiekszoci nie moge sie zgodzic sa ludzie ktorzy traktuja "zwierzeta karmowe" jak wlasne ja osobiście hoduje ptaszniki, które mogą zjeść mysz lecz nie kupuje bo niestety ale mam jeszcze serce... kupuje zamiast tego świerszcze domowe ktore traktuje z godnością. i mprosze mi tu nie mowic ze terrarysci sa okropnymi ludzmi bo sie ...... :zlosc:
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania26 »

[quote="Layla"] Ja bym chciała jedynie tego, żeby gryzonie były przynajmniej humanitarnie usypiane przed pożarciem.....[/quote]

Cały "psikus" polega, niestety, na tym, że wąż nie je padliny.
On jej "nie widzi", nie jest dla niego jedzeniem.
Zje coś, co jest ciepłe i się rusza.... :sad2:
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
terraswiat
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 20, 2006 1:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: terraswiat »

Ania26, tu sie z toba nie zgodze wiekszosc wezy je z checia tzw "mrozonki"
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania26 »

O_o, nie wiedziałam.
Dlaczego mi się wydawało, że tylko zywe jedzą :drap:
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”