Kinderniespodzianka Ebusi =]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

Otóż : dnia 2. listopada 2006 roku moja pierwsza szczurka urodziła młode :):klask:
Jest ich 10 i są prześliczne :zakochany:
Nie mialam pojęcia, że jest w ciąży, kupiłam ją w sklepie zoologicznym niecałe 3 tyg temu i tu proszę, niespodzianka :) Rano w czwartek jak to zobaczyłam to w szoku byłam jeszcze przez długi, długi czas :shock: :lol:
Maleństwa nabierają kolorów, mają słodziachne wąsiska i uszka już coniektórym się 'odkleily' ;) I wogóle to mogłabym je oglądać godzinami :) :zakochany:
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Sileas »

Gratuluję zostania babcią :)
Ale teraz pozostaje przed Tobą problem - co z małymi? Jesteś w stanie zapewnić im domki? Jeśli nie, najlepiej daj ogłoszenie na forum w dziale zwierzaki..
Ech, co się w tych sklepach zoologicznych dzieje..
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Ewqa »

[quote="pgwiazdap"]kupiłam ją w sklepie zoologicznym niecałe 3 tyg temu i tu proszę, niespodzianka[/quote]

To standard. W sklepach zoo trzymaja samce i samczyki razem, więc jaka niespodzianka?
Mimo to gratuluję ślicznych maluszków, masz już dla nich domki? Co zamierzasz z nimi dalej? Tylko nie oddawaj do sklepu, to równoznaczne z podaniem ich na obiad wężowi.
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 3:48 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

a Dziękować, dziękować ;) Już w czwartek zaczęłam pytać się ludzi w szkole czy nie chcą szczurka. Chciał kolega z klasy, ale dowiedzialam sie, że to 'sadysta' (maltretowal kiedys chomika kolezanki) i zrezygnowałam z niego. Więc na razie chętne są dwie moje koleżanki z klasy ( oczywiscie po 1 szczurku wezma). Nie wiem, ale może moi sąsiedzi będą chętni na szczuraska. A z resztą nie mam pojęcia co zrobię. Mam nadzieje znaleźć domki dla większości, a jak nie, to powiedzialam mojej mamie (pośrednik Św. Mikołaja ;) :hihi: ), że będę chciała przyspieszony prezent pod choinkę w postaci drugiej klatki :) :lol:
A czy normalnym jest to, że szczurka w jednym miejscu położyła 5 małych a w innym miejscu resztę??? Przed chwilką karmiła piątkę klusek, ale o drugiej piątce chyba zapomniała :? O co chodzi ??? :drap: Przeniesie je? Bo ja już się martwię ... :sad2:
pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

[quote="Ewqa"]Mimo to gratuluję ślicznych maluszków, masz już dla nich domki? Co zamierzasz z nimi dalej? Tylko nie oddawaj do sklepu, to równoznaczne z podaniem ich na obiad wężowi.[/quote]
Dzięki ;) Do sklepu na pewno nie oddam. Staram się szukać domki dla nich, ale na razie z dość marnym skutkiem ... :-(
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Ewqa »

[quote="pgwiazdap"]w jednym miejscu położyła 5 małych a w innym miejscu resztę??? Przed chwilką karmiła piątkę klusek, ale o drugiej piątce chyba zapomniała :? O co chodzi ??? :drap: Przeniesie je? Bo ja już się martwię ... [/quote]

Dotykałaś maluszki? Może mają inny (twój) zapach. Samiczka czasami nosi maluszki.
Może są chore, może coś z nimi jest źle, wtedy instynktownie samiczka je porzuca.
A może po prostu zapomniała o nich, spróbuj ją przenieść do tych porzuconych, może zacznie je karmić.

A samiczka ma domek gdzie czułaby się z maluszkami bezpieczna? Możesz wstawić nawet plastikowe pudełko do góry nogami, powinna tam sama zanieść maluszki i daj jej trocha chusteczek papierowych albo ręczników na gniazdko.
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 3:59 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: an »

pgwiazdap, zdaje sie, ze Jasien, to dolnoslaske? jakbys potrzebowala wywiezc szczurki w Polske do nowych domow, to oferuje sie na krotkie przechowanie :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Matylda »

[quote="pgwiazdap"] Więc na razie chętne są dwie moje koleżanki z klasy ( oczywiscie po 1 szczurku wezma)[/quote]
Niech wezma od razu po dwie samiczki lub samczyki :thumbleft: A i koniecznie wstaw im jakis domek, moze to byc pudelko plastikowe, doniczka z wycietym otworkiem lub pudelko kartonowe :thumbleft:
I gratuluje babciostwa! :occasion4: :klask:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

[quote="Ewqa"]Dotykałaś maluszki? Może mają inny (twój) zapach. Samiczka czasami nosi maluszki.
Może są chore, może coś z nimi jest źle, wtedy instynktownie samiczka je porzuca.
A może po prostu zapomniała o nich, spróbuj ją przenieść do tych porzuconych, może zacznie je karmić.

A samiczka ma domek gdzie czułaby się z maluszkami bezpieczna? Możesz wstawić nawet plastikowe pudełko do góry nogami, powinna tam sama zanieść maluszki i daj jej trocha chusteczek papierowych albo ręczników na gniazdko.[/quote]
Nie dotykałam. Mam nadzieje, że ona tylko nosi je :D
Niestety domku nie ma, ale dałam jej już pierwszego dnia duuużo materiałów i zrobiła gniazdko dla małych.
An - no mam jakieś 2 h d oWrocławia ;) . A Jasień to jeszcze Lubuskie :)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Matylda »

Jasien to ten kolo Zar? To kolo mnie blisko :jezor2:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

Matylda - Dzięki ;) Znajdę jakieś pudełko po butach i może wsadze do klatki.

edit: No blisko, blisko. Mam koleżankę w Gubinie :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 5:45 pm przez pgwiazdap, łącznie zmieniany 1 raz.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Matylda »

jak znajdziesz pudelko po butch to wloz razem z pokrywka ale wytnij z dwa wejscia :thumbleft:
A kolezanka do jakiej szkoly chodzi? :hihi:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
pgwiazdap
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 02, 2006 4:28 pm

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: pgwiazdap »

A koleżanka chodzi do gimnazjum. 3 klasa. Tylko tyle wiem :D Dawno u niej nie byłam. Powinnam odwiedzić ją ;):D
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: Guślarka »

Gratuluję maluszków :occasion4: I jeśli możesz, to daj jakieś ich zdjęcia - szybciej znajdą domki :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 9:04 pm przez Guślarka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kinderniespodzianka Ebusi =]

Post autor: sachma »

pgwiazdap, gratujuje klusek :)
jedna dziewczynke powinnas zostawic przy mamie - szczury to zwierzeta stadne i dobrze jej zrobi towarzystwo corki.

kolezanki moze namowia rodzicow na branie po dwa szczurki tej samej pluci... lepiej by sie czulu bedac we dwojke niz pojedynczo :) i dzieki temu mialabys juz domu dla 5maluszkow :)


obserwuj czy karmi wszystkie czy tylko polowe... i na razie nie wstawiaj jej nic do klatki ... lepiej jej nie denerwowac do poki nie wyjasni sie sprawa z malcami.. jesli odrzuca je przez stres to dodatnie nowych rzeczy do klatki moze pogorszyc sprawe...
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 9:27 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”