Surowy makaron, ryż, kasza

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PeTka;)
Posty: 49
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa-Marki

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: PeTka;) »

Moje na taki suchy niegotowany makaron się rzucają i mogą sobie ładnie ząbki ścierać ;) Ryżu i kaszy jeszcze im nie dawałam ,nie wiem czy by jadły :drap: trzeba sprawdzić :hihi:
Do dna piekła nam jeszcze daleko,
mimo wszelkich atrakcyjnych na ten temat dewagacji...

Ze mną:
->Maciek-kochany urwis ->Ogryzek i Niuchacz ->Korek[']
Obrazek
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: AmericanIdiot »

moje miały makaron i kasze. Pierwsze wsuwają aż się im uszy trzesą ale kaszą gardzą :roll:
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Wampiria »

szczurki lubią i gotowany i surowy makaron :) to samo z kaszą i ryżem... nie zauważylam, żeby im szkodził... jedzą z apetytem więc chyba smakuje, a przecież kasze i ryż są bardzo zdrowe, dobry makaronik ugotowany aldente też :D
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: MANIAK90 »

No...moje ostatnio zaczęły surowiutki makaron wsuwac...a właściwie jedna ale jedna lepsza niż żądna... :hihi: :klask:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Juni »

Młoda stwierdziła, że póki jej nie dam prosto do pyszczka makaronu to nie chce. No to jej dałam. Zajadała się jak głupia ;) :khihi:
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: MANIAK90 »

Ale głupeczek Juni a weź jej dokup kuplelę to zobaczysz że weźmie choćby nie wiadomo co...moje tak mają, są tak zazdrosne o wszystko co im daję że normanlnie by się pozabijały o to... :nuci:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Dory »

Moje uwielbiają surowy razowy (można taki kupić w dziale wege, w dobrym sklepie). I to nie jest jasno-brązowy (żytni), tylko murzynek z prawdziwego zdarzenia ;) . Z resztą, ja też uwielbiam :zachwyt: ...
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: zebra »

Surowy makaron, owszem, ale wyobraźcie sobie, że tylko spaghetti, i to w formie zdobytego trofeum. Inne kształty - olewka :khihi:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: Surowy makaron, ry?, kasza

Post autor: hallux »

Właśnie dałam Mysiorce surowego makaronu!!! Młóci jak dzika :-D tylko chrupanie z hamaku słychać :-D
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Sky »

w ziarnie, które przynosi mi ojciec(z piekarni, chyba posypują tym bułki), jest dużo kaszy jęczmiennej. Ciury ją sobie łapią z miski całymi garstkami i wżerają, jest bardzo drobna.
Za makaron, jak większość, dają się pokroić ;p
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: mona91 »

moje biją się o surowy makaron ;D
trochę chrupania i odkładają na później ::)
xXFernIXx
Posty: 100
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 4:37 pm

ryż... gotowany czy nie ?

Post autor: xXFernIXx »

niektórzy w postach piszą że do np. kolb dodają ryż... czy taki ryż trzeba wcześniej zagotować ? czy można podawac ryż "surowy" ?
czy ryż można podawać często? moi chłopcy są już u mnie drugi dzień i własnie łażą mi po klawiaturze ;D kolba zrobione przezenie dla nich już schnie a jutro planowałem dac im pierwszy raz "mokra karme" dodam że szczurki mają po ok. niecałe 2 miesiące...

a kolba... przepis:

1. pare ziarenek karmy dla kota
2. suszony banan
3. marchewka
4. miód
5. orzechy włoskie (1szt.)
6. chrupki
7. płatki kukurydziane z musli
8. mąka
9. gorąca woda

Przygotowanie:
Wszystko rozdrabniamy (na takie małe chrupki), dodajemy łyżeczkę miodu i 1-2 łyżek (zależy od proporcji) mąki (pszennej) zalewamy małą ilością gorącej wody i mieszamy... powinna powstac taka "żółtawa" masa.
Nakłąday ją na patyk i wkładamy do mikrofalówki/piekarnika na 10min na u mnie było to ok 100 stopni... ale nie ważne bo to tylko na chwilke żeby woda wypaowała a potem odstawiamy do ostygniecia i całkowitego wysuszenia....

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Przepraszam za nie wskakujące literki ale klawiatura w lapku sie wyrobiła....
P.S. To nie przez jedzenie:D
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: Kluska123 »

Nie wiem, czy nie powinieneś jeszcze trochę poczekać, moje, gdy miała 2 miesiące dostawały tylko suchą, bo za każdym, razem, gdy dostały coś innego z szczurzego menu, typu makaron, to dostawały rozwolnienia :( Dopiero po jakimś czasie, powolutku wprowadzałam im nowe 'dodatki' do pokarmu :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
xXFernIXx
Posty: 100
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 4:37 pm

Re: Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: xXFernIXx »

czyli z mokrą karmą narazie sie wstrzymac tak? dałe im tą kolbe jakies 2 godz temu i na poczatku była w centrum uwagi a potem Elmo troche poobgryzał i na tym si eskończyło..
i mam bardzo ważne pytanie... bo chłopaki przez całą noc wyżąrły całą miche suchego jedzenia no to napełniłem znowu... tylko co mnie zdziwiło oni znowu jedzą!!! czy to normalne że tyle wsuwają??? nie spasną się od tego???
Przepraszam za nie wskakujące literki ale klawiatura w lapku sie wyrobiła....
P.S. To nie przez jedzenie:D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Surowy makaron, ryż, kasza

Post autor: noovaa »

Tak się składa, że miałam jeden miot u siebie. Chłopców wydałam w wieku 5-6 tygodni. Kiedy je wydawałam, jadły już wszystko ( co chciały ): mięsko, ryż, makaron, tuńczyka, jajko .... Nic im się nie działo :) ... więc nie wydaje mi się żeby to o to chodziło.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”