ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Ratata nie szkooodzi.


Mam tylko nadzieje, ze nie bede musiala tego powtarzac na nastepnej stronie wątku :lol:
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Ratata »

Ja też :oops: Me przeprasza, ale me zna się z racji zawodu na końskich maściach, o szczurzych me się uczy dopiero 8)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Feniks »

mam pytanko. czy zdarzyło się wam już może widzieć czarnego małego szczurka ok 5 tyg. który zaczął szarzeć? moja Iskierka zaczyna wygłądać jak okurzona. a była czarna jak smoła z białym brzuszkiem.
nie znam co prawda rodziców ale rodzeństwo też było czarne.
nie żeby mi to jakoś przeszkadzało. po prostu jestem ciekawa.
nazwami kolorystycznymi sypiecie jak z rękawa więc może mi pomożecie, choć moje maleństwo jest zupełnie nierasowe
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

moze to husky? z tego co pamietam gdzies jest rozmowa, ze husky nie musi miec znaczenia na czole zeby zaczac haszczec :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Feniks »

ona na pewno nie ma nic na czółku. też już myślałam nad tym huskim ale zawsze wydawało mi się że to się dzieje z jaśniejszymi kolorkami a ona czarna-a przynajmniej była. a może dopiero przechodzi na sierść "dorosłą"? taka rzadka i puszysta jest na razie.
a co tam. jaka by nie była i tak jest moja i kochana.
dzięki za odp
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Moze byc black silvered.(Silvered, posrebrzanie, siersc przetykana bialymi wlosami, roznice w rozloeniu pigmentu to powoduja)

Black silvered w pewnym okresie robi sie wlasnie taki szary wrecz, mocno przetykany bialymi wlosami.

Potem to sie normuje, biale wlosy daja sladowy efekt posrebrzenia.
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Wampiria »

oooo.. moja Kicia też kiedyś była czarna.... i właśnie w wieku ok. 5 tygodni zaczeła szarzeć.. . teraz ma siwą sierść poprzetykaną białymi włosami.. w sumie szarzenie zaczeło się rozchodzić od białej plamy na czole i brzuchu i tak sie rozchodziło...
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Wampiria, biala plama na czole sugeruje husky spotted.. ;)

Husky nie musi miec bialej kreski na nosie, wystarczy biala plama na czole.. :)
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Wampiria »

Kicia ma wyraźną kreske, heh.. czyli mam w domu husky :D
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elly »

A ja sie swojego czasu zastanawialam jak mozna nazwac mojego Korka, który widnieje w moim avatarze :P Wie ktos? http://img180.imageshack.us/my.php?imag ... ek1na6.jpg wtedy mial jakies 2 miesiące, a teraz juz zjasniał i widac tylko plamke na glowie. W sumie to nigdy sie jakos bardzo nie zaglębiałam w te znaczenia, no ale przynajmniej bede wiedziala ;]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Elly, black husky spotted (to ta gwiazdka na czole).

Bardzo ladny...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elly »

http://img287.imageshack.us/my.php?image=korujs4.jpg teraz Koruś wygląda tak i śmiem twierdzić, że kiedyś stanie się biały ;]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: BAGI »

Berkshire'y bywa że szarzeją już w młodości. Scur koleżanki w wieku już 5 miesięcy był szarutki... a był to murowany czarny berkshire ;)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

Elly, śliczny :zachwyt: .

Tak się zastanawiam, jak się odróżnia, czy mały szczurek zhaszczeje, czy zostanie taki, jaki jest?
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Yhmi »

nie odróżnia się. na przykładzie miotu z którego pochodzi moja szczurka: dwie moje paskudy były/jest jedna białe, z ich braci jeden pozostał prawie czarny, jeden średni jeden zalbinosił się łącznie z czerwonymi oczkami.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”