Sól i wapno dla gryzoni

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: zebra »

[quote="ajlii"]Moje szczurki kostkę wapienną traktują jak element wystroju klatki...[/quote]

Dokładnie tak samo, ale może jest jeszcze za wcześnie, bo są u mnie dopiero 3 dzień. Na razie konsekwentnie ignorują kostkę :jezor2:
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 5:56 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Panna Nikt »

Mój Gee zainteresowaniem zaszczyca tylko kostki wapienne, pomarańczowe. Inne są brutalnie traktowane ;)
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Elbereth »

Moje mają zwykłe wapienka (bez smaku) i je gryzą 8) .

Sól też czasami dostają. Niestety mają taką w tabletkach, wkładam im do miseczek i po paru dniach (albo i szybciej) znajduję ją zagrzebaną w ściółce :zlosc: . Muszę im kupić jakąś przyczepianą do prętów klatki.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Lazanka »

Hmm wg moich obserwacji (na moich dotychczasowych szczurzycach) mlode szczurki jedza wapienko (ja nie daje smakowych bo mi sie te barwniki zwyczajnie nie podobaja). Wcinaja je dosc chetnie w okresie najszybszego wzrostu :) Z czasem zaczynaja jesc go coraz mniej - finalnie - pod koniec 3 miesiaca zycia w zasadzie wapienka juz nie tykaja - czasem skubna ale ogolnie traktuja jak wystroj klatki :P
-=Lazanka=-
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Ratata »

Panna Nikt, w pomarańczowych wapienkach jest starta skórka pomarańczy, a z tego, co pamiętam to samcom cytrusów nie powinno się dawać... Próbowałaś wapna o innych smakach? Moi chłopcy uwielbiają jabłkowe 8)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Panna Nikt »

Czy 0,4 grama skorki pomaranczowej w calej kostce moze zaszkodzic? Wypróbuję jabłkowe chociaz nie wiem jak zostala przyjęte ^^
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Elbereth »

[quote="Panna Nikt"]Czy 0,4 grama skorki pomaranczowej w calej kostce moze zaszkodzic?[/quote]
Skórka cytrusów może spowodować u samców raka jąder :-( . Ale w wapienku to chyba jest tylko pomarańczowy barwnik, może jeszcze aromat. Sprawdź na opakowaniu, tam są podane składniki 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Panna Nikt »

chyba bede musiala sie z kostką pożegnac bo w skladzie podana jest skórka pomaranczowa...
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Ratata »

No jest, jest 8) wiem bo moje panny je mają. Chłopcom bardzo smakuje to jabłkowe, może Twoim też przypasuje ;)
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2006 9:27 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: ESTI »

[quote="Lazanka"]pod koniec 3 miesiaca zycia w zasadzie wapienka juz nie tykaja - czasem skubna ale ogolnie traktuja jak wystroj klatki :P[/quote]
A ja mam troche inne spostrzezenia.
Zazwyczaj wlasnie pod koniec zycia jedza wapienko, gdyz zazwyczaj wlasnie wtedy choruja, i maja wieksze zapotrzebowanie wlasnie na wapno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Manowce »

moje wapienka ruszać nie chcą (rok mają z kawałeczkiem). myślałam o zakupie jabłkowego albo warzywnego, ale jakoś nie mogłam się przekonać do tych wynalazków. może powinnam kupić jakieś inne, nie Vitapolu?
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: krwiopij »

Jak nie chcą, to pewnie nie potrzebują. Moje szczury w ogóle nie ruszają podobnych wynalazków. Cieszy mnie to, bo pewnie normalne jedzenie dostarcza im wszystkich potrzebnych składników.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Telimenka »

moje Ciury to wapienko jedza :D ale Maludy najwiecej :P, sol sobie lizna :D nawet lubia ale halasuja niemilosiernie jak sie z niej odbijaja i na hamak ;) hihihi ale ogolnie i to i to jakos jedza i ku chwale nie sikaja na to ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: RattaAna »

A moje jakoś już nie chcą jeść wapienka. Wisi sobie smętnie w klateczce i nic. Za to jak wyjdą na spacer po pokoju, potrafią obgryźć mi kawał ściany...
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2007 11:07 pm przez RattaAna, łącznie zmieniany 1 raz.
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Foomfela »

U moich aniołków tez wisi wapienko jabłkowe Vitapolu i nawet tego nie polizały.. No trudno.. Jeszcze trochę powisi i zjem sama :)
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”