Petycja do allegro

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

Petycja do allegro

Post autor: nev! »

znam terrarystę, który swojemu wężowi kupuje podrośnięte kurczaki i tez jedzą...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

[quote="Azi"]dlaczego, skoro i tak podajesz im martwe gryzonie, nie podasz im kawałka kurczaka, świnki, krówki? Juz bardziej jestemw stanie zrozumieć podawanie żywych osesków (podobno kilka jakiś tam gatunków nie idzie nauczyć podawania martwych), ale skoro to i tak, powiedzmy brutalnie, kawałek mięsa, to co za róznica? A i chyba taniej wychodzi i łatwiejsze. No i w końcu szczurze mięso nie jest niewiadomo jak pogate w substancje odżywcze, żeby nie można było tego czym innym zastąpić.[/quote]

Tylko pokarm podany w całości [z kośmi, narządami wewnętrzymi itp.] jest w pełni wartościow dla gadów [nie tylko węży]...

[quote="nev!"]znam terrarystę, który swojemu wężowi kupuje podrośnięte kurczaki i tez jedzą...[/quote]

Niestety terrarysta ten najprawdopodobniej robi błąd, gdyż u większości węży ptaki mogą stanowić TYLKO dodatek do karmy, nie można podawać ich przez dłuższy czas ze względo na dobro podopiecznych...


Wogule pomyślcie... podawać gryzonie [np. szczury] jest sadyzmem według was, ale ptaki to już coś innego.... czasami was nie rozumiem.... :?
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2006 3:47 pm przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Petycja do allegro

Post autor: Azi »

[quote="bonsai"]ogule/ort pomyślcie... podawać gryzonie [np. szczury] jest sadyzmem według was, ale ptaki to już coś innego.... czasami was nie rozumiem.... [/quote]

tu nie chodzi o podawanie CAŁEGO ptaka, pisklaka. Tu chodzi o kwałek udka, nie wiem, czegoś, co zostałoby z obiadu. Zamiast kupić na obiad pół kilo, można 60 dag. I skoro ptaki mogą stanowić tylko dodatek, zawsze zostaje wieprzowina i wołowina. Przy odrobinie dobrej woli można zrobić coś na kształt zawiniętej rolady z kośćmi, żyłkami, podrobami w środku. Chodzi mi po prostu o to, że 1 świnka = dziesiątki osesków.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

Już pisałam, że węże muszą jeść rówinież kości, serce, wątrobę, mózg itp.... podawanie SAMEGO mięsa po pewnym czasie doprowadzi do śmierci zwierzęcia... :-(
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Petycja do allegro

Post autor: Azi »

bonsai, nie czytasz ze zrozumieniem, zresztą nieważne. To nie temat na tego typu rozmowę, jeżeli byś chciała dłużej podyskutowac, zapraszam na PW. Niemniej nadal nie zostało mi wyjaśnione "czy rolady się nadają, czy nie". Heh... ja tam bym nie mogła podać oseska węzowi, choć mój gekon zjada wylęg świerszczy od czasu do czasu. Dziwna jestem.
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

Petycja do allegro

Post autor: nev! »

no tak, ale w Polsce nie jest przyjęte jedzenie szczurów i innych kochanych wielkookich futrzaków. Kurczaka się je na obiad, do kurczaka ludzie się nie przywiążą (chociaż znam takich...) ale chcę skorygować moją wypowiedź, bo on też dawał im króliki...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Petycja do allegro

Post autor: ESTI »

[quote="jutka"]Zbieramy podpisy pod petycją do Allegro w sprawie zakaz sprzedaży żywych gryzoni z przeznaczeniem na karmę:
[/quote]
Zapraszam do wczytania sie w ogloszenie o podpisywaniu petycji, a bez trudu mozna zauwazyc, ze chodzi o pozbawienie zwierzat cierpien, a nie uniemozliwienie sprzedazy karmy dla gadow.
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

Przecież już wcześniej pisałam, z jakiego powodu terraryści nie chcę kupować mrożonej karmówki jako pokarm dla węży....
Paczka potrafi iść do odbiorcy nawet 3 dni... wyobraź sobie, że otwierasz paczką, w której od 3 dni rozkłada się mięso, bo niema szans, żeby przez ten czas się nie rozmroziło...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Petycja do allegro

Post autor: ESTI »

Paczka potrafi iść do odbiorcy nawet 3 dni...
A paczka z zywym zwierzeciem tez moze isc tyle czasu... jaki jest sens sprzedazy zywych zwierzat na allegro w takim razie - dla mnie zaden.
Obrazek
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

Petycja do allegro

Post autor: abigail83 »

ptaki nie mogą być podstawowym pokarmem gadów,
podająć wężowi ptaki narażąsz go za przeproszeniem na ciągłą srakę,
a i sprzątając takie coś nie jest też miło

co do pozbawiania zwierząt życia bez zadawaniu bólu w pełni się z wami zgadzam,
gardzę ludzmi, ktorzy czerpią z tego jakąś sadystyczną przyjemność.
Jestem przeciwny robieniu widowiska z karmienia węża,
ja swoim wężom wrzucam martwego szczura i zje.

Do Azi:

Co do karmienia kawałkami mięsem z rzeznika, teoretycznie jest to możliwe jednak
w praktyce to baardzo trudne. Wąż prawie na pewno nie zainteresuje się kotletem,
ponieważ głównym jego zmysłem przy polowaniu są termoreceptory i węch (w uproszczeniu)
Można oczywiście bawić się we wkładanie mięsa do klatki gryzoni żeby przesiąknęlo
zapachem albo wziąć szczura i "natrzreć" nim mięso jednak przy wiekszej
ilosci węży staje się to kłopotliwe tym bardziej że taki kawałek mięsa należy podgrzać
do temp zwierzęcia stałocieplnego. Nie wyobrażam sobie np. że sterczę z suszarką i grzeję porcje dla kilku węży.

twój pomysł z roladami jak to nazwałaś niestety nie zdaje egzaminu przy większej ilośći węży
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 9:57 pm przez abigail83, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

[quote="abigail83"]Do Azi:

Co do karmienia kawałkami mięsem z rzeznika, teoretycznie jest to możliwe jednak
w praktyce to baardzo trudne. Wąż prawie na pewno nie zainteresuje się kotletem,
ponieważ głównym jego zmysłem przy polowaniu są termoreceptory i węch (w uproszczeniu)
Można oczywiście bawić się we wkładanie mięsa do klatki gryzoni żeby przesiąknęlo
zapachem albo wziąć szczura i "natrzreć" nim mięso jednak przy wiekszej
ilosci węży staje się to kłopotliwe tym bardziej że taki kawałek mięsa należy podgrzać
do temp zwierzęcia stałocieplnego. Nie wyobrażam sobie np. że sterczę z suszarką i grzeję porcje dla kilku węży. [/quote]

Dodam jeszcze, że kawałek mięsa nie jest i nigdy nie będzie pełnowartościowym pokarmem... Karmienie węża samym mięsem może po maru-parunastu miesiącach doprowadzić go do śmierci... :bije:
harley-davidson
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 18, 2006 3:48 am

petycja

Post autor: harley-davidson »

Obawiam się że wasza petycja nic nie da w tej sprawie o której tak piszecie. Traktujecie terrarystów jak terorystów którym tylko chodzi o patrzenie jak ich pytony wcinają szczura który nie ma gdzie uciec. Ja osobiście hoduje zarówno węże jak i inne również szczura, nigdy bym go nie dał wężowi!!! Mam znajomego który ma ogromną hodowlę szczurów wraz z akwarium do ich uśmiercania, jest jednak duży problem jak już kilka osób wspomniało z przyzwyczajeniem węży do przyjmoania martwego pokarmu oraz jego przechowywania!!! Większość terrarystów prubuje takiego rozwiązania, ale jest ono czasem bardzo czasochlonne. Więc nie traktujcie nas terrarystów jak wrogów bo nam zależy na dobru naszych pupili a nie na naszej ,,przyjemności" patrzenia na zjadanie gryzonia.
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Petycja do allegro

Post autor: Zoltar »

[quote="harley-davidson"]tylko chodzi o patrzenie jak ich pytony wcinają szczura który nie ma gdzie uciec[/quote]

Z całą pewnością, wiekszość terrarystów chce zobaczyć, jak ich ulubieniec zapoluje i konsumuje. Więc nie bawmy się w hipokryzję. Z tym, że niektórych zwierząt jest duża nadprodukcja i nie widzę w tym nic złego, że jedne sa zjadane przez inne. Akwaryści karmią rybki żywym pokarmem. Ja karmie modrolotke żywymi larawami mącznika. No cóż, robal też chce żyć. Wiecie jak taka modrolotka dostanie taką larwe, to wlecze ją delikatnie trzymając w dziobie na żerdke, następnie przekłada do łapki, dziobem odcina główkę i reszte wcina jak batonik. Niestety takie jest życie. A my ludzie też jemy mięso, a nie zawwsze te zwierzęta są humanitarnie traktowane. Naprzykład połów ryb, zanim takia wodna istota zostanie uśmiercona to troche musi przejść.

Pozdrawiam
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

Zoltar, nareszcie ktoś na tym forum [z osób nie zajmujących się terrarystyką] spojrzał na to w miarę obiektywnie....
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

Petycja do allegro

Post autor: szninkiel »

Zastanawiam sie, czy ten zakaz cokolwiek zmieni. Co z tego, ze nie bedzie mozna napisac, ze sprzedaje sie szczurki na pokarm? Przeciez kazdy moze napisac, ze sprzedaje ogonki do kochania, a kupujacy i tak zrobi z nimi, co chce. Nikt nie bedzie przeciez sprawdzal i pilnowal dalszych losow zwierzaka. To jedna rzecz. A poza tym mysle, ze ludzie zajmujacy sie hodowla gryzoni na pokarm sa dobrze znani w srodowisku terrarystow (a jezeli nie, to na pewno na terrarystycznych forach mazna znalezc ich nicki), wiec nie byloby problemu ze znalezieniem ich aukcji, nawet jezeli nie bylyby pod haslem sprzedazy zywych gryzoni.

PS przepraszam za brak polskich liter - chwilowo nie mam dostepu do polskiej klawiatury.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”