UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Azi »

[quote="Gryzia"]dwulicowa i zakłamana jak wszyscy terraryści...[/quote] nie no Gryzia, wypraszam sobie coś takiego. Może ze mnie terrarysta początkujący i nie "rasowy", ale proszę mi tu tak nie uogólniać!
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Vella »

[quote="Gryzia"]wychodzi na to że bonsai jest dwulicowa i zakłamana jak wszyscy terraryści...[/quote]
Gryziu! licz się ze słowami!


chcesz, zeby potem terraryści mówili, ze wszyscy szczuromaniacy są chamscy i prymitywni? :zlosc:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

I tak uwazają nas za niespełna rozumnych ludzi. I to tylko dlatego ze zachwycamy się myszami i szczurami, a oni mtego nie rozumieją bo to "tylko karma"...
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Anita »

[quote="Gryzia"]I tak uwazają nas za niespełna rozumnych ludzi[/quote]
Jak czytam niektóre wypowiedzi w tym temacie, wcale się im nie dziwię...
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Vella »

[quote="Gryzia"]I tak uwazają nas za niespełna rozumnych ludzi. I to tylko dlatego ze zachwycamy się myszami i szczurami, a oni mtego nie rozumieją bo to "tylko karma"...[/quote]
Kochana, a jak TY traktujesz ich pupili?

Zachowujesz się dokładnie tak, jak to IM zarzucasz.
Na szczęście nie wszyscy terraryści są tacy za jakich TY ich uważasz, ani nie wszyscy szczuromaniacy są tacy jak TY.



Zacznij zmienianie świata od SIEBIE, a na pewno będzie piękniejszy!
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: abigail83 »

[quote="Gryzia"]I tak uwazają nas za niespełna rozumnych ludzi. I to tylko dlatego ze zachwycamy się myszami i szczurami, a oni mtego nie rozumieją bo to "tylko karma"...[/quote]

??????????????????
sam hoduję chomiki dżungarskie (do "kochania" :-),
poza tym mam hodowlę karmową myszy i szczurów.
I ta "tylko karma" jak mówisz dostarcza także wiele radości w hodowli,
a nierzadko jest tak że bardzo cięzko rozstać się z odchowanym potomstwem....
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 10:11 pm przez abigail83, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

[quote="Anita"]Jak czytam niektóre wypowiedzi w tym temacie, wcale się im nie dziwię...[/quote]

...

[quote="Vella"]Kochana, a jak TY traktujesz ich pupili? [/quote]

A jak mam traktować? Jakie zwierzę taki właściciel...

[quote="Vella"]Zacznij zmienianie świata od SIEBIE, a na pewno będzie piękniejszy![/quote]

[ciach!]

A ze się tak spytam-czemu nikt jeszcze nie zbanował pitucośtam? :zlosc: :sciana2:
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 11:05 pm przez Gryzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: abigail83 »

[quote="Gryzia"]To po kiego wała hodujesz węże?[/quote]

ponieważ dla mnie są o wiele piękniejsze niż gryzonie

[quote="Gryzia"]Mam tolerować zwyrodnialców typu terraryści[/quote]
licz się ze słowami
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

Gryzia, jeszcze jeden taki wyskok i bede zmuszona dac Ci ostrzezenie.
"Zakaz obrażania innych użytkowników. Dotyczy to zarówno forum głównego jak i formularzy forumowych (prywatne wiadomości, formularz gg, formularz e-mail itp.)."
Prosze dostosowac do Regulaminu.

Do Wszystkich, prosze zaprzestac naskakiwania na siebie i rozmawiac kulturalnie, nie chce wycinac Waszych rozmow.
Obrazek
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: lukaszmilicz »

To temat w którym bez wątpienia muszę się wypowiedzieć. Szczury - przez nas są uważane za przyjaciół , towarzyszy i takie tam inne. Inni ludzie fascynują się wężami (chociaż nie wiem po co komu wąż - będzie go nosił na ramieniu albo pod ubraniem ???). W naturze jest tak że węże z reguły żywią się gryzoniami. No ale tak jest w naturze - chyba trochę bez sensu wrzucać do akwarium (słoika , czy gdzie się trzyma te cholerstwa ) bogu ducha winne szczurki które kompletnie "nie wiedzą o co chodzi" . Myślę że nie możemy negować tego że węże jedzą gryzonie - bo tego się nie da zmienić , no i w rzeczy samej chodzi o tą perfidność , perfidność w oszukiwaniu innych ludzi , zakłamaniu. Niech taki hodowca "wypuści" węża do piwnicy i ten sobie upoluje co nieco . A z resztą sam nie wiem co o tym myśleć. Trudno znaleźć racjonalne rozwiązanie tej sytuacji. Lecz niewątpliwe kłamliwe wyłudzanie szczurków należy negować ograniczać - ale to chyba jest nie możliwe
CFC CHELSEA THE BLUES
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

[quote="lukaszmilicz"]taki hodowca "wypuści" węża do piwnicy i ten sobie upoluje co nieco [/quote]
No cóż... wy sami trzęsiecie się, żeby wasze szczurki nie złapały pasożytów... My też właśnie z tego powodu dajemy szczurki hodowlane. Po za tym, większość z was nie zdaje sobie sprawy, w jakie szparki może wcisnąć się wąż... Później po prostu byśmy mogli nie znaleść pupila, a za ucieczkę zwierzęcia terrarystycznego kary są spore, łącznie z pozbawieniem wolności....
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Joanka »

Bonsai, jako terrarystka odpowiedz na nurtujące mnie od dawna pytanie. Węże nie chcą jeść tego, co martwe, ale ofiare rozpoznają po temperaturze ciała. Czy nie można im zamiast żywego gryzonia dać np. kurzej piersi zamoczonej uprzednio we wrzątku? Przeciwko temu już chyba nikt by nie protestował, chyba, że jakiś radykalny wegetarianin.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 9:29 pm przez Joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Pituophis »

Nie, gdyż wąż potrzebuje całego zwierzęcia, kości, wnętrzności, futra. Trawi je prawie w 100%. Samo mięso to pokarm deficytowy dla gadów ( nie tylko węży, są też mięsożerne jaszczurki, żółwie), to tak jak byśmy psa karmili np. bułką namoczoną w mleku i niczym innym.
Nie rozumiem jaka jest różnica pomiędzy mięsem z kurczaka a martwym szczurem. I jedno i drugie jest to zwierzę, które trzeba zabić przed zjedzeniem.

Jeszcze skomentuję:
chociaż nie wiem po co komu wąż - będzie go nosił na ramieniu albo pod ubraniem ???)
Węży się nie nosi ;) Węże się obserwuje, hoduje, dąży do wyhodowania takich o najciekawszych cechach, krzyżuje między sobą. Jak ktoś chce, to mogę podać linki, co z niepozornych węży mogą uczynić dobrze dobrane międzygatunkowe krzyżówki i trochę selekcji :D
Zresztą moje szczury( poza tym, że są w pewnej częsci karmowe), służa temu samemu. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, myszy i szczury nie są dla mnie tylko "mięsem", bardzo je lubię, lubię je hodować- stąd mam myszy i szczury rasowe. Mam też gryzonie egzotyczne, których już zupełnie nie traktuję jako karmy, zamierzam mieć jeszcze świnki morskie.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

[quote="Joanka"]Bonsai, jako terrarystka odpowiedz na nurtujące mnie od dawna pytanie. Węże nie chcą jeść tego, co martwe, ale ofiare rozpoznają po temperaturze ciała. Czy nie można im zamiast żywego gryzonia dać np. kurzej piersi zamoczonej uprzednio we wrzątku? Przeciwko temu już chyba nikt by nie protestował, chyba, że jakiś radykalny wegetarianin.[/quote]

Tak jak powiedział Pituophis i jak ja pisałam już wielokrotnie pierś z kurczaka nie jest pełnowartościowym pokarmem dla węży... Zrozumcie wreszcie, że wąż musi jeść całe zwierze, a nie tylko kawałek mięsa... :sciana2:
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Joanka »

[quote="Pituophis"]Nie rozumiem jaka jest różnica pomiędzy mięsem z kurczaka a martwym szczurem. I jedno i drugie jest to zwierzę, które trzeba zabić przed zjedzeniem.[/quote]
Różnica jest taka, że kurczak i tak już nie żyje.
[quote="Bonsai"]Zrozumcie wreszcie, że wąż musi jeść całe zwierze, a nie tylko kawałek mięsa... [/quote]
Po to przecież pytam, nie denerwuj się tak...
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”