Nie do połączenia? Ważne

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

Nie do po??czenia? Wa?ne

Post autor: Yoshike »

Starszy samiec - rok [był cały czas sam]
2 samce - bracia ok. 6mscy [u mnie od ok. msc]
Efekt - Mnóstwo krwi...
Na neutralnym gruncie próbowałam połączyć starszego z jednym z braci[tym bardziej oswojonym], Starszy najeżył się zaczął fukać i syczeć, przystawiać się bokiem; Młodszy siedział spokojnie i był troche chyba zaciekawiony, ale starszy zaatakował go. Młodszy chciał oddać tyle że ja w tym momencie wkroczyłam. Zostałam pogryziona w kciuk prawej reki[przez starszego-mocniej] i kciuk lewej ręki [przez młodszego], strach pomyśleć co by było gdybym nie wsadziła ręki między nich...Uważam, że sytuacja jest beznadziejna [to nie pierwsze ich spotkanie] i stwierdziłam, że nie będę ich łączyć. Chciałam tylko zapytać, czy wy też uważacie że jest sens łączyć??
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Anita »

Po pierwsze nie wiadomo, czy faktycznie pogryzłyby się do krwi... Twoje ręce wkroczyły nagle, szczury mogły się wystraszyć.
Jeżeli starszy szczur faktycznie od razu jeży się i atakuje młodszego do krwi, może warto bu pomyśleś nad kastracją? :drap:
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Yoshike »

Nie bardzo rozumiem co to może dać[moja reka wkroczyła w trakcie skoku starszego szczurka]
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2006 8:56 pm przez Yoshike, łącznie zmieniany 1 raz.
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Anita »

Obniży mu poziom hormonów i będzie mniej waleczny ;)
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Yoshike »

A nie jest na to troche za stary??
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Anita »

Moim zdaniem nie...
Ale to poważna decyzja, lepiej spytaj się jeszcze kogoś mądrzejszego ode mnie ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Ewqa »

Nic dziwnego że sie pobiły, przecież te dwa młodsze weszły na terytorium tego starszego.
Nie słyszałam żeby można było połączyć samce, kiedy przynajmniej jeden z nich ma powyżej pół roku, a zwłaszcza kiedy jeden z nich ma rok czasu życia osobno.
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2006 9:13 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Yoshike »

No każdy mnie zapewnia, ze szczurki sa towarzyskie. Na forum czytalam ze prawie zawsze udaje sie polaczyc samce. Ale tamte 2 zyly w stadzie. Co do kastracji -jak znajde dobrgo weta to moze cos z tego wyjdzie, ale chce sie upewnic ze jest sens...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Ewqa »

[quote="Yoshike"]szczurki sa towarzyskie.[/quote]

Tak, masz rację. Tylko zwykle samce w stadzie ustalaja hierarchę, tzn. jeden jest kierownikiem, reszta podległymi szczurkami. Roczny szczur jest już dorosły i przyzwyczajony do braku stada, a więc sam jest kierownikiem. Kiedy w jego otoczeniu pojawiły się dwa młode samce, też dorosłe (pachnące dorosłym samcem) ten starszy traktuje je jako zagrożenia dla swojego terytorium i swojej pozycji w jednoszczurzym stadzie. To zupełnie normalne. Samce sa bardzo terytorialne.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Yoshike »

Ale ustalenie hierarchii odbywa sie zwykle [chyba] bez rozlewu krwi... moglabys mi napisac co sadzisz o kastracji??
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nie do połączenia? Ważne

Post autor: Ewqa »

No własnie niekoniecznie, jak którys się stawia to ważniejszy chce mu dać nauczkę.

Ja myslę że kastracja to naprawdę niegroźny zabieg, oczywiscie pod warunkiem fachowo przeprowadzonej narkozy.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”