Szczur w atramencie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pannaW
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 9:29 pm

Szczur w atramencie

Post autor: pannaW »

Dzisiaj jedna z moich panien wlazła do szuflady, gdzie były wkłady do pióra. Zeżarła kilka i to pierwsze moje pytanie: Czy po zjedzeniu/wypiciu atramentu nic jej nie będzie? A poza tym jest niebieska. Ma niebieski ogon, łapki i troche ciała :/ Jak ją umyć, jeżeli panicznie boi się wody i wspina się po mojej skórze byle tylko wyleźć z wanny, a wacikiem atrament nie schodzi?

Dzięki za wszystkie propozycje dot. jej domycia ;-)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Szczur w atramencie

Post autor: Vella »

Od wody to też raczej nie zejdzie.
Możesz spróbować na wacik nalać troszkę alkoholu, i tym przemyć. Zwłaszcza łapki i ogonek.
Z sierści zejdzie samo, po pewnym czasie.



wow, masz niebieskiego szczura ;) śliczności ;) :haha:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Szczur w atramencie

Post autor: Lazanka »

[quote="pannaW"]Czy po zjedzeniu/wypiciu atramentu nic jej nie będzie? [/quote]

W sumie to nie wiem - ale chyba nie powinno... Nalpepiej by bylo jak bys na opakowaniu przeczytala sklad atramentu - jesli nie ma na tej liscie nic toksycznego to nie panikowalabym.


[quote="pannaW"]Jak ją umyć, jeżeli panicznie boi się wody i wspina się po mojej skórze byle tylko wyleźć z wanny, a wacikiem atrament nie schodzi? [/quote]

Szczurki czesto kapieli nie lubia - niestety czasem trzeba je zmoczyc i juz. Mozesz sprobowac ja wykapac w szamponie dla gryzoni (ponoc sa takie). Ja jednak chyba wyplukalabym mala w cieplej wodzie - na tyle na ile sie da - zeby nie najadala sie atramentu za kazdym razem jak sie czysci sama (mala na pewno szczesliwa nie bedzie - zeby zapobiec ucieczce chwyc ja lekko ale pewnie pod paszki, ustaw na tylnych lapkach i delikatnie polewaj woda - uwazaj by nie zamoczyc uszek, noska i oczek). I zostawila ja w spokoju - reszta blekitu sama ze szczurka zejdzie z czasem.


Alkohol bym chyba jednak sobie odpuscila - to bardzo wysusza skore.
-=Lazanka=-
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur w atramencie

Post autor: lilia »

I chyba rękawiczki włożyć na wszelki wypadek :D Nigdy nie wiadomo co takiemu ogonowi przyjdzie do głowy :cry:
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Szczur w atramencie

Post autor: _fox_ »

To może korektora użyj. :lol: Wypity atrament nic nie powinien zrobić tylko że kupki mogą być niebieskie ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 12:39 pm przez _fox_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
bajka145
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 06, 2006 1:23 pm

Szczur w atramencie

Post autor: bajka145 »

Więc tak, nie wiem czy atrament jej zaszkodzi,ale chyba nie powinien.Mam taką nadzieje.Pomimo,ze nie chce to i tak postarałabym się ją umyć,chociaż troszke.Załóż rękawice i jakąś bluzę z długim rękawem żeby Cię nie podrapała i do dzieła,złap ją delikatnie ale zdecydowanie pod paszki i polej troche psim szamponem,następnie dokładnie spłucz ciepłą ale nie za cipłą wodą.Dokładnie wysusz i wszystko powinno byc ok.Powodzenia.A moze zrobisz najpierw zdjęcie,w końcu śmiesznie wygląda taki smerfny szczuruś;)
pannaW
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 9:29 pm

Szczur w atramencie

Post autor: pannaW »

Niestety, aparat gdzieś wsadziłam i nie wiem gdzie jest a Agrafka już właściwie jest czysta - tylko na ogonku zostało parę plamek ;)
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Szczur w atramencie

Post autor: Marcysia. »

[quote="pannaW"] tylko na ogonku zostało parę plamek [/quote] może szkoda, bo chyba fajnie to wyglądało :zachwyt: 8)
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”