Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Ratata »

Może i tak, za to w Bento Kronenie nie ma wit. C ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Karmy psie i kocie

Post autor: Ewqa »

Mój wet od szczurków mówił że można szczurkom podawać kocią karmę i sucha i mokrą oczywiście w rozsądnych ilościach i najlepiej z tych lepszych marek.
Moje szczurki gardzą whiskasami i puriną, chętnie jedza tylko royala i hill'sa.
Oczywiście żeby nie było mi zbyt łatwo moja kotka woli jeść purinę ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

Właśnie mi się coś przypomniało. Lubelski wet z klinik Akademii Rolniczej mówił, żeby każdą kocią karmę z nim skonsultować, ponieważ (żebym teraz nie skłamała, bo marnie pamiętam :roll:) mogą zawierać składniki wpływające na układ hormonalny. Dla kotów są one całkowicie nieszkodliwe czy wręcz wskazane, szczurom mogłyby zaszkodzić. Facet jest, zdaje się, specjalistą w żywieniu psów i kotów, więc podejrzewam, że wie, co mówi - oczywiście o ile ja dobrze zapamiętałam i nie gadam jakichś głupot. Ktoś coś wie na ten temat?
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 11:46 am przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Ratata »

Krwio, może chodziło mu o karmy dla kastratów i sterylizowanych kotek? One zmieniają np. Ph moczu i regulują gospodarkę wodną(hormonalną zdaje się też w jakimś stopniu) organizmu, żeby przeciwdziałać powstawaniu kamieni w układzie moczowym chociażby...
Nie wspominając o tych, które usuwają kamień nazębny czy kłaczki z żołądka - one faktycznie mogłyby zaszkodzić.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 12:01 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

Możliwe, Ratata. Po prostu nie pamiętam. :oops: Tak czy inaczej dobrze zwrócić uwagę, żeby takich karm szczurkom nie podawać.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Ratata »

Nie podaję i nie mam zamiaru ;)
A tak BTW co myślicie o karmach dla suk/kotek karmiących i w ciąży? Można by je podawać szczurzycom w okresie laktacji?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Eruntale »

nie jestem pewna co do pomyslu karm dla kotow- sa badz co badz bilansowane dla zwierzat o innym zapotrzebowaniu na bialka witaminy etc. Dla kociat, kotek karmiacych- zawieraja chyba najwiecej wszystkiego, takze energetykow- no pytanie czy dla szczurow nei jest to za duzo.
Moje ogony nawet RC gardza, wiec nie daje im w ogole
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Nina »

Moje dziewczyny jedzą Royal Canin dla kociaków od 4 tygodnia życia. Dostają odrobine, raz w tygodniu, bardzo ją lubią ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Ratata »

Czarna+, je nie wątpię, że im smakuje, ale są jakiekolwiek pozytywne lub negatywne efekty podawania takiej karmy? I którą konkretnie im dajesz?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

W ogóle kocie karmy mają ogromną (ok. dwukrotnie większą niż w psich karmach) zawartość białka. Ja nie wiem, czy to dla szczurów dobrze.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Karmy psie i kocie

Post autor: yss »

hm. kupiłam dziś na próbę garść whiskasa dla kociąt, w charakterze małych nagród dla szczurków... może jak dostaną po jednym raz na jakiś czas to nie będzie z nimi źle?... białko dostają tylko w formie sojowego granulatu i nabiału [kozi serek, jogurt naturalny ze zdrowej żywności, kawałek jajka].
u mnie w domu nie ma mięsa, jeśli już, to jakieś kiełbaski mojego męża, [eeeee ten. nie kojarzyć sobie]. wyprawa do sklepu specjalnie po 3 gramy mięsa wydaje mi się kuriozalna :D kupię więcej i pozamrażam. i będę im robić malutki rosołek :D [bez przypraw, tylko trochę miso. jak uważacie, dla szczurków miso będzie dobre, skoro jest takie super dla ludzi?]
i czy można dawać szczurkom glony - te jadalne? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ShChUrEx
Posty: 38
Rejestracja: czw cze 21, 2007 8:37 am
Lokalizacja: Dom :P
Kontakt:

Whiskas

Post autor: ShChUrEx »

Daje mojemu szczurkowi whiskas często, codziennie zazwyczaj chyba ze sie skonczy. Czy inne takie rzeczy dla kotów podobne do whiskas. Czy szczuraskowi mojemu to nie zaszkodzi bo je ze smakiem. :hoprat:




----------------------
Polaczone z tematem istniejacym, warto zanim sie cos napisze przejrzec chociaz Spis Tresci. Poczytaj dokladnie ten temat.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 1:31 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://dj_adeko.w.interia.pl/pestka.jpg[/img]
.90ll - to napisała PESTKA :)

Obrazek


http://www.shchurex.blog.onet.pl
http://www.pestka13.pupile.com
http://www.shchurex.fotosik.pl
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Whiskas

Post autor: Telimenka »

nie zaszkodzi ale nie dawałabym tego codziennie, mysle ze raz na tydzien lub rzadziej to w zupelnosci wystarczy. lepsze sa chyba gerberki.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

Ja bym moim szczurom nie dawała karmy typu Whiskas. Wcale. Reklamy oczywiście ją zachwalają, ale to nie jest zdrowa karma - nawet dla kotów. Tym bardziej dla szczurów, dla których nie jest przeznaczona. Karmy tego typu (popularne i stosunkowo tanie) są pełne środków konserwujących, barwników i sztucznych substancji smakowych - które są szkodliwe. Moim zdaniem zdecydowanie nie powinno się podawać takiej karmy szczurowi, a już na pewno nie codziennie. Raz, że jest niezdrowa, dwa, że łatwo można ogona przebiałczyć.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
madia
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 28, 2007 10:28 am

RE: Karmy psie i kocie

Post autor: madia »

Mam pytanie odnośnie dawania szczurom do jedzenia np. sheby (85g) lub miamora ...chodzi mi o to czy wy jak dajecie np. shebe to dajecie tą tackę 100g czy tą mniejszą 85g i czy jeden szczur to może zjeść na raz. Choć mój to ostatnio jak dostał saszetkę to zjadł tyle ile chciał i chyba mu tak będę dawać....tylko pozostaje kwestia czy lepiej kupić tą mniejszą tackę czy tą 100g. Bo jeśli chodzi o shebę to chciałam mu kupić tą 85g bo jest lepszej jakości niż ta 100g.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”