Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

No to sukces :D
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: zebra »

Fajnie że je zieleninę, np. moja śp. Shadow - najlepiej tylko arbuza czy brokuły, reszta mogła nie istnieć. ;)
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Dziekuję za wasze wsparcie :D Teraz pomyślę o towarzyszce dla szczurci chociaż przeraża mnie perspektywa wrzasków i przepychanek.(wtedy bardziej przeżywam niż szczurki :-( )
The Crow's Song
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

Ehh ja też powoli przymierzam się do zakupy nastepnego potworka ale na tej płaszczyźnie mam problem z domownikami... :roll:
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Tak, to odwieczny problem... :zlosc: ale myślę że będzie dobrze pozdrowionka :D
The Crow's Song
dziuch
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 05, 2007 12:45 pm

jedzonko

Post autor: dziuch »

witam
mam problem z moja szczurzyca a raczej watpliwosci co do mojej opiekunczosci. przeczytalam ze nie moge dawac mojej malej karmy z vitapolu gdyz jest nie zdrowa wiec stwierdzilam ze sama bede robic smakolyki.
teraz prosze o rade czy to dobrze robie.
w jednej miseczce ma kawaleczek czarnego chceba,soje ,pestki dyni (obrane) rodzynki,orzechy wloskie,platki kukurydziane,surowy ryz + makaron.
w 2 miseczce jogurt truskawkowy
w 3 kawalek marchewki i jabuszka
no i poidelko.
powiedzcie czy to jej do diety wystarczy czy nie zaduzo czy nie za malo...to moj 1 szczuek.

a i jeszcze jedno czy wasze szczurki tez sa raz spokojne a raz dzikie ? czasmi sara sie az nerwowo myje...
kocham moje 2 skarby
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Problem z jedzeniem...

Post autor: maua_czarna »

moim zdaniem najlepiej jest pomieszac wszystko, co suche w jednej misce - tzn sucha karme plus np susz warzywny, owocowy, dodatkowe ziarna
nie przesadzaj z:
* orzechami, slonecznikiem dynia (orzechy mozesz dwaca obrane i nie, slonecznik i dynie nieobrane,niesolone-oczywiscie moga byc bez skorki,ale szczur doskonale sobie poradzi i bedzie mial zabawe) poniewaz sa tluste
*grochem,fasola-wiadomo
*ryz - czytalam gdzies, ze powoduje problemy z przewodem pokarmowym?(zapycha?)wiec malutko
*kukurydzy, a wiec i platkow kukurydzianych takze nie powinno byc duo, nie jest zdrowa
co do jogurtu- nie dawaj osobnej miseczki na niego, nie podawaj za czesto rego typu produktow-moze to spowodowac przebialczenie

owoce i warzywa podwaj codziennie-bez soli,przypraw-gotowane i surowe.
ogolnie mysle,ze powinnas przejrzec dzial KARMIENIE, gdzie sa przepisy na gotowe mieszanki (uzyj opcji SZUKAJ). tam z pewnoscia znajdziesz duzo podpowiedzi jak urozmaicic diete, oraz czego nie podawac pod zadnym pozorem, a w czym zachowac pozadany umiar. pamietaj, ze lepiej dla szczurka ,kiedy jest chudszy (nie -niedozywiony!), niz otyly.
woda oczywiscie codziennie swieza,mozna czasami dodac wibowitu-co i jak znajdziesz na forum,korzystajac z Szukajki:)

mysle, ze zebralam wiekszosc odpowiedzi na twoje pytania,ale przejrzyj caly dzial, bo jest wiele tematow odnosnie wlasciwej diety ;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

wybrednośc

Post autor: justa:) »

mój szczur ma wilczy apetyt, ale niestety na smakołyki niechce jeśc ziaren z karmy dla szczurów je tylko same chrupki zbożowe i suszone mięsko ,a tego jest owiele mniej od ziaren ,karme zdażać/ort się że ma na tydzien bo jest cwany i pozostałe ziarenka wysypuje po za miskę ,a ja muszę wtedy coś mu nasypac,dawałam mu już same ziarno ale to niczego nie zmienia bo siędzi wtedy głodny. co mam zrobic

ps. nieznalazłam takiego wątku



-----------
A ja znalazlam, w spisie tresci :) Polaczone.
limba mod
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 7:07 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: wybrednośc

Post autor: yss »

a jaka to karma? może jest mądrzejszy niż nam się zdaje? te ziarna w tanich karmach nieraz są tak stare i zakurzone, że nic dziwnego, że szczur ich nie rusza :P
albo za dużo dajesz. mała garstka powinna wystarczyć na szczura - do tego warzywa i owoce codziennie, albo np ugotowane trochę kaszy lub ryżu z gerberkiem. jak dostaje pełną michę to co mu się dziwić, że zaczyna od najlepszego.
moje ciury wymiatają prawie do czysta, ale mają sporą konkurencję i jedzą na wyścigi :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: wybrednośc

Post autor: s_s_s »

Mój Kurt też tak je. Ziarna zostawia, resztę "bajerów" łaskawie je.
Za to Dolar z mieszanki je dosłownie wszystko. Co do ziarenka ostatnio wyczyścił. Każdy szczur jest inny. ;) Jedne wybredne drugie nie.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

Odp: wybrednośc

Post autor: justa:) »

karme ma  świeżą bo dobże znam ludzi pracujących w zologicznym i zawsze dają mi świeżą prosto z dostawy na wagę jak była wogule niechciał jeśc teraz ma jedną z najpopularnieszych (VITAPOL)z tej firmy ma też jedzenie moja papuga  itak je co najleprze karmy w misce za dużo też niema  jest tak około połowy zawsze no i dostaje owoce ważywa czasem zieleninke jakąś
a tak wogule to jest bardzo uparty szczur , jest troche dziwny też
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Problem - szczur nie chce je?? suchej karmy

Post autor: Landrynka »

justa: Vitapol dobrą opinią się nie cieszy. Na tym forum wiekszość osób nigdy by go swoim szczurom nie podała. Jedyna jego 'zaletą' jest cena. 3 złote to nie 13,  ale wierz mi w parze z ceną idzie jakość.

moje szczurzyce nie jedzą owsa i takich cienkich brązowych pałeczek z Xtra Vitalu.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

...

Post autor: Inka.g »

a jak przekonać szczura do powrotu do suchej karmy??

mój bo takich smakołykach przez 1,5 tyg w czasie choroby suchego już nie rusza, próbowałam różnych sposobów ale na razie bezskutecznie... :(

Scalone z tematem juz istniejacym. / mod. Lulu
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Vella »

Inka.g pisze:a jak przekonać szczura do powrotu do suchej karmy??
1. przegłodzić
2. uatrakcyjnić suchą karmę (uzupełnić o ziarenka, które lubi, suszone owoce, etc.)
3. sprawdzić czy pozornie normalnie wyglądająca karma nie zatęchła lub zaczęła plesnieć, może niechęc do suchej karmy jest spowodowana jej nieświeżością?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Inka.g »

no wlasnie problem w tym ze probuje go na rozne sposoby przekonac, ale nic nie wychodzi :/

karma jest dobra, sprawdzalam, nawet wciaz ladnie pachnie bo jest w szczelnej torebce. Probowalam go przeglodzic, ale nie za bardzo wychodzi ---> karmy nie rusza, a jak daje mu cokolwiek innego w koncu to sie rzuca jakby miesiac nie jadl. W ogole on tej karmy nie traktuje jak jedzenia - daje mu z reki, to w ogole nie bierze nawet. Jedyna forma w ktorej udaje mi sie mu teraz sucha karme wcisnac to papka gotowany ryz/kuskus/kasza + calkowicie rozmoczona we wrzatku karma....

jakies pomysly na uparciucha??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”