SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Vella »

[quote="andziołek"]Ja niestety nie widze obrazków i nie mam pojęcia jak to zrobić :( a przydałaby się do zrobienia (...)[/quote]
prosty opis, bez obrazków masz odrobinę wyżej, w moim poście.
Powodzenia.


A czy lepiej ze smyczą czy bez... no cóż, szczur to nie pies.
Ale nawet psa nie zawsze możesz spuścić ze smyczy np. przy ruchliwej ulicy. Może się przestrraszyć, uskoczyć, uciec, nawet jeśli zwykle jest posłuszny i reaguje na imię.
A zagubionego w trawie szczura trudniej znaleźć i przywołać niż psa.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Filip11 »

Obrazek

oto jak wyszla moja smycz :D
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Filip11 »

sobie troche pomyslalem i wpadlem na niezly pomysl, jezeli czesto puszczamy szczura po pokoju, moze sie on schowac(zgubic itd.). jezeli przywiazemy do szelek nitke lub cos wiekszego(zeby przypadkiem nie bylo za male i nie wpilo sie w nogi potffora) i kiedy np nie mozemy znalezc go znajdujemy sznurek i problem rozwiazany, moj pokoj jest dosc maly wiec to nie potrzebne ale moze u was...

Edit://

Jak na razie mam dosc smyczy, Whisky probowala ja zdjac, przegryzla gumke i ona chyba
zaczela sie jej w cialo wpijac, zaczela piszczec, wiec od razu jej ja zdjelem, nie mam zamiaru szczura wiecej stresowac, moze jak powstanie jakis doskonalszy model to jeszcze raz sprobuje, ale na razie nie...
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 9:16 pm przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: sue »

No cóż.. Moje szczury raczej nigdzie się nie chowają ale w każdym razie niektóre szczury mają to do siebie że lubią się kręcic wokół różnych miejsc, a to gdzieś wleźć, a to zeskoczyć, więc szybko by się zaplątały :P
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Ratata »

No właśnie, bałabym się, że szczur mi się powiesi... Z resztą, jeżeli szczur jest oswojony na tyle, żeby go puszczać po mieszkaniu, to nie ma potrzeby zakładać mu czegoś takiego :P
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Olo13
Posty: 44
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:08 am

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Olo13 »

Asiu czy mogła byś mi przysłać zdjęcia do instrukcji,bo u mnie nie wchodzą :(
mój nr.GG 8027165
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: szpaczek »

moja jest narazie za mała i ciezko jej cokolwiek założyc:(
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: yss »

he :) jak włożyłam kiedyś skarpetkę w szelki, miałam nagle tornado :D okazało się, że z każdej pętelki potrafi się wyczołgać, normalnie david copperfield. a za mocno nie chciałam zaciskać, żeby malucha nie skrzywdzić. i chodziła z nami na spacery luzem. tylko trzeba było ją potem tropić w połaciach bluszczu....
jak się zaszyła w domu i nie mogłam jej znaleźć, wystarczyło trochę poczekać. zza szafy albo czegoś innego rozlegało się gromkie kich, albo szur, albo łup i szczura wiedziała, że się zdradziła. i wychodziła sama :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
SZCZURaider :))
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 08, 2007 12:41 pm

Bez tematu

Post autor: SZCZURaider :)) »

Ej,Ja was nie rozumiem... Jak chcecie gdzieś ze szczurem chodzić to po co wam smycz?!?! Jeżeli wam szczurki zwiewają to bierzcie się za oswajnie a nie za wycieczki na smyczy! Męczycie je! Moje szczurki nigdzie nie wychodziły póki się nie oswoiły a tera to je puszczam luzem po parku a one se łażą gdzie
Chcą i wracają do mnie. Oswojcie je a nie bawcie się w puszorki!
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: gijane »

to nie jest kwestia oswojenia szczurka, tylko czesto jego charakteru. jedne jak sie przestrasza wracaja do opiekuna, inne nie. jedne reaguja na imie, a inne nigdy nie beda tego robic za kazdym razem.
smycz to wieksze bezpieczenstwo dla szczura, a jak sie przyzyczai, to nie bedzie zadnym meczeniem. ot, cos dziwnego na plecach, jak obroza dla psa.
moj pies tez sie slucha , zawsze jak ja wolam to przychodzi. ale i tak ma zawsze obroze.na wszelki wypadek. i jakos nie widze, zeby byla nieszczesliwa, czy meczona.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: jokada »

wersja instrukcji jeszcze raz pisana ;)
werja z fotkami

to ja wkleje instrukcje - jak ja robie smyczki
[size=small](zdjecia średnio ostre, ale robiłam to tylko dwoma rencoma :P tak ze i tak dobrze ze wyszło ;) [/size])

1) potrzebne będą
- linka/sznurówka - dośc gruba (3-4 mm) i miekka (najwygodniej miec około 40 cm)
- nożyczki
- igła z mocną nitką
- długopis/kredka - coś do zaznaczania

Obrazek

2) robimy - zszywamy niedużą pętelka - taką o która swobodnie da się zaczepic karabinek na posiadanej smyczy
(smycz posiadamy od telefonu np, lub po prostu kupujac mały karabinek w sklepie żeglarskim lub punkcie dorabiania kluczy)

Obrazek

Obrazek

3) przymierzamy smycz szczurowi - dopasowując pętle która powinna biec pod szyją
tak by utworzona małe pętelki do zapinania stykały się ale nie zachodziły na siebie
nie za ciasno :!: zostawiajac luzu tyle by mozna było  z lekkim oporem wsadzic palec pomiedzy sznurek a szczurową szyja

Obrazek

4) zaznaczamy sobie miejsce gdzie powinna być mała petelka

Obrazek

5) przymierzamy smycz szczurowi - dopasowując pętle która powinna biec pod brzuchem szczura, tuz za jego łapkami tak by utworzona małe pętelki do zapinania stykały się ale nie zachodziły na siebie
nie za ciasno :!: zostawiajac luzu tyle by mozna było  z lekkim oporem wsadzic palec pomiedzy sznurek a szczurowe żebra

Obrazek

6) sobie miejsce gdzie powinna być mała petelka - wystarczy z jednej strony

Obrazek

7 ) linke docinamy około 0,5 cm za zaznaczeniami
powstanią nam dwa odcinki linki (od pętelki)
  dłuższy - który będzie biegł pod brzucham (odcinamy reszte za zaznaczeniem)

Obrazek

i krótszy który będzie pod szyją (obcinamy za drugim zaznaczeniem)

Obrazek

8 ) końce linki przypalamy (jesli linka jest 'sztuczna') pilnując by nie powstali ostre zadziorki

Obrazek

9) zszywamy - układajac tak jak na zdjęciu  - linia wbicia igły jest linią naszych trzech zaznaczen na koncach linki

Obrazek

tak wygląda całośc

Obrazek

a tak wygląda na łysym szczurze ;)[size=small]
(na czarnym było by gorzej wydoczne - tu na Errorze jest ona minimalnie za duża  :roll:
była dopasowywana do Honeya)[/size]

Obrazek

a tu widac z boku jak układa się smycz
jedna częsc na szyji - druga czesc zaraz za łapkami - wchodzi pod łokcie
jeżeli smycz będzie zaluzna to szczuras bedzie potrafił cofnąc łokiec tak ze tuz koło ciała wysunie go z pętli
Obrazek


no i to by było w sumie na tyle ;)  :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Vella »

Asiek - baaardzo nie podoba mi się ta smycz.
Nie podoba mi się to, że idzie po szyi szczura, a nie na jego grzbiecie.
Obawiam się, że w ten sposób zbyt łatwo poddusić zwierzaka.

Dlaczego nie poprowadzić smyczy na karku, skrzyżować na piersiach i połączyć znów na grzbiecie zaraz za łapkami? Także to skuteczne, a do tego chyba bardziej bezpieczne.


No i ten karabińczyk. Może moja szczurcia jest po prostu drobniejsza, bo jakoś mi się nie widzi metalowy ciężki karabińczyk. Ja po prostu przekładam kawałek tasiemki i trzymam oba jej końce, trzyma tak samo a jest leciutkie. Szczur nawet nie zauważa, ze mu coś tam na plecach leży.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: jokada »

kazda smyycz musi isc po szyi szczura
jesli bedzie to pętka krzyzująca sie miedzy lapkami - to bedzie sie zaciskac (?)
jesli bedzie na sztywno (?) to bedzie ją trzeba przeciskac przaz głowe szczura

karabinek rzecz względna - ja mam szczury z których najmniejszy wazy ponad 400g
karabinek im nie przeszkadza
taka konstrukcja zostala przezemnie przecwiczona na conajmniej 7 szczurach

oczywiscie nie narzucam sie z pomyslem
to po prostu mój patent na smycz....
sprawdzony...
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Vella »

nie każda smycz musi iść po szyi szczura,

i oczywiście, że taka krzyżująca się pod łapkami nie musi się zaciskać! Wystarczy dobrze wymierzyć.

Ale co najważniejsze - nawet gdyby smycz się nagle zacisnęła (ot, chociażby dlatego, ze szczurek utył, albo nabrał więcej powietrza) to przy szarpnięciu, nawet najsilniejszym, nie będzie uwierała szczura w szyję, nic nie uszkodzi.
Zawsze się tego boję, nawet przy szarpiącym się w obroży psie. A szczurki są takie delikatne...

Zresztą bawiącym się "w zaprzęg" dzieciom też zawsze układałam sznurek czy skakankę tak by krzyżowała się na piersiach, albo obejmowała tylko ramiona (jak plecak), absolutnie nie tak by znajdowała się na szyi.
Mam hopla na punkcie bezpieczeństwa, zboczenie takie Obrazek
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
martyna1311
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 10, 2007 5:17 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: martyna1311 »

[quote="Asiek"]
1. Potrzebny bedzie kawałek miękkiej linki, może to byc nawet długa sznurówka.
[ciach]
[/quote]




nie mam szczura i może sie na tym nie znam, ale na kilku stronach i w książkach przeczytałam, że lepiej kupić smycz dla gryzoni niż zrobić, bo szczur może się udusić czy coś takiego... czy to prawda?
niestety nie mogę zobaczyć jak wygląda ta smycz, bo zdjęcia nie chcą się wyświetlić:((

Nie cytuj, proszę, całego postu, zwłaszcza gdy jest on tak długi.
mod. Vella
Ostatnio zmieniony sob lut 10, 2007 7:23 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”