RE: Niusia [*]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Koperek
Posty: 95
Rejestracja: śr cze 28, 2006 11:44 am

Niusia [*]

Post autor: Koperek »

Wczoraj o godzinie 23.20 odeszła moja najlepsza przyjaciółka.

Zaczęło się w sobotę, lekkie paraliże prawej strony, weterynarz: guz i trzy zastrzyki co drugi dzien. Po trzecim się pogorszyło, bardzo. Bardzo szybko biło jej serduszko, nie chodziła, czołgała się, nie jadła tylko piła. Wet powiedział, że mamy przyjsc o 5 ale jej się pogarszało. Ania mi dała namiary na dr Wojtys, ona stwierdziła, że lek był dobry ale dawka jak dla kota, mógł jej uszkodzić, serduszko, wątrobe i nerki, powiedziała by dać jej kroplówke, która by ją wzmocniła i wypłukała świństwo z organizmu. Do 5 było tyle czasu że pojechaliśmy do innego weta, do Bieleckiego, zrobił rtg. Wyszło, że to wcale nie był guz, tylko serce - dużo za duże serce i płyn w płucach. Wysłał nas na ekg ale na 22. W domu bylo coraz gorzej, juz nawet nie piła, trzymałam ją łebkiem wysoko bo tak jej się lepiej oddychało.
Na ekg okazało się, że ma migotanie komór. "Marne szanse", ale "łatwiej jest uśpić a widać, że ona bardzo chce żyć". Postanowiliśmy, że spróbujemy zawalczyć, w końcu ona tak długo sama walczyła. Gdy dotarliśmy do domu tuż przed podaniem leku było jeszcze gorzej. Dusiła się. Telefon do weta czy ją uśpi: "nie mam czym..."
I tak odeszła, tak bardzo się męcząca a ja jej nie mgłam ulżyć.
Siedziałam tylko, tuliłam i głaskałam. Nawet jeszcze długo po...
Miała tylko 1.5 roku...
Zaraz idziemy ją pochować w ogródku przy kwiatkach...

Wybacz mi Aniołku... To moja wina...
Zawsze Cię będę kochać :*

Niusia 11.2005 - 29.03.2007 [*]
"...bo cuda się zdarzają, nie wielkie lecz te małe tylko tego nie dostrzegamy, bo nie chcemy a powinniśmy"

Niusia 11.2005 - 29.03.2007 Mój kochany Aniołku [*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Niusia [*]

Post autor: Ania26 »

Nie Twoja wina... chciałaś ratować.
Na przyszłość będziesz mądrzejsza o doświadczenie.
Tez za wszelką cene chcialam ratować swoja pierwsza szczurkę. Umierała w strasznych męczarniach - przez moją "litość". Nastepną nieuleczlnie chora szczurkę już uśpiłam. Był ból - czułam się jak morderca, ale wiem, że dobrze zrobiłam. Nie mogłabym znów patrzec jak zwierzaczek zwija się z bólu i wrzeszczy (dosłownie) :(
Trzymaj się ciepło!
Dla Niusi [']
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Niusia [*]

Post autor: Nina »

Nie wyobrażam sobie chwili w której będe musiała uśpić któreś z moich zwierząt, czy będe potrafiła sie zdecydować? A to zbliża sie do mnie wielkimi krokami, koty już starutkie, szczurki tak krótko żyją. Wole o tym nie myśleć ale czasami jest ciężko.

Trzymaj sie :* Teraz jest Jej lepiej ,nie męczy sie, nie cierpi, na pewno wiedziała jak bardzo Ją kochałaś i gdyby tylko mogła podziękowałaby za wspólnie spędzone chwile.
[*] [*] [*] dla Aniołka
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Niusia [*]

Post autor: miska »

strasznie mi przykro:(
[']
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Niusia [*]

Post autor: krwiopij »

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Niusi. :( Nie rozumiem, jak weterynarz może nie mieć czym uśpić cierpiącego zwierzęcia. Przecież to jedna z jego ról. Straszne, że w tak ciężkiej chwili zostałyście same, bez niczyjej pomocy.

Obrazek za Niusię...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Niusia [*]

Post autor: PaulinaK »

współczuję...
[*] dla malutkiej....
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

RE: Niusia [*]

Post autor: tygrys1985 »

[']['][']...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Niusia [*]

Post autor: merch »

Smutno bardzo:(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

RE: Niusia [*]

Post autor: soho »

przykro mi ;(

. . . ['] . . .
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Niusia [*]

Post autor: Telimenka »

hmm uwazam podobnie jak krwiopijka ale to juz nie ma znaczenia,to nie Twoja wina....teraz juz prznajniej nie cierpi...
[*] dla Nusi...
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Niusia [*]

Post autor: Paweł69 »

[*] dla Niusi

Koperek bardzo Ci współczuję, trzymaj się
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: Niusia [*]

Post autor: AnGi1993 »

Ja musiałam uśpić mojego łysego chomika łatka był chory na nie wiadomo co po prostu był łysy i się męczył ale najbardziej przeżyłam śmierć mojego chomika Bubusia który żył aż...5 lat który zmarł rok temu 11.11 :( dla niego [*] (był to chomik dżungarski)
[*] dla Niusi
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Niusia [*]

Post autor: limba »

Brak slow i cisza :(

['][']['] Niusiu...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Niusia [*]

Post autor: RattaAna »

[*] za Niusię...
nie zadręczaj się Koperek, dałaś jej cudne życie w kochającym domku
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Niusia [*]

Post autor: Afri »

Nie martw się, na pewno miały kochający dom :)
Teraz może zaopiekujesz się następnym szczurciem...
['] zniczek dla Niusi
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”