SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Vella »

martyna1311 - myślę, ze to raczej w przypadku sklepowej smyczy łatwiej o niedopasowanie, a w efekcie można szczurkowi zrobić krzywdę.

Chociaż to jeszcze pewnie zalezy od tego jak się tę smycz wykona - jakim sposobem, jak starannie, na ile dopasuje...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: magda18 »

Ja zainwestowałam całych 15 złotych w smycz i puszorki.Nic specjalnego, filoetowa długaśna sznurówka, karabinek, mała pętelka przez którą przechodzi linka tak, że całość kształtem przypomina ósemkę. Linka ta jest regulowanej długości. Założenie tego sprzętu szczurasowi wymaga wielkiej cierpliowści obu stron...;) Sądzę, że Asi pomysł na puszorki jest lepszy i zdecydowanie łatwiejszy do zainstalowania na grzbiecie szczurka, dlatego też mam zamiar skorzystać z niego dwukrotnie (dla Biszkopta i Czarnej). Co do ew podduszenia, to sądzę, że ryzyko jest małe, na takiej smyczce nie prowadzimy szczurka jak psa, to tylko pewne ograniczenie wolności, które ma nam pomóc w kontrolowaniu wyczynów pupila na spacerku;)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
cebab
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 24, 2007 7:15 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: cebab »

Witam. Moje pytanko takie, czy wy wyprowadzacie Swoje szczurki na smyczach, czy siedzi on wam na ramieniu jak idziecie gdzieś...

który sposób według was lepszy?

______ Po za tematem:
Czy może mi ktoś pomóc, bo ja nie widzę tych obrazków...
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: PaulinaK »

Dla mnie zakładanie szczurom smyczy to poprostu wielka głupota. Chyba, że jest to konieczne.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Frankfurterka »

a ja uważam, że zakładanie smyczy szczurowi jest ok. Na pewno nie bedzie chodził jak pies, ale czasami to dobre wyjście!
Ostatnio zmieniony pt mar 02, 2007 3:05 pm przez Frankfurterka, łącznie zmieniany 1 raz.
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
dodus102
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:56 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: dodus102 »

Ja spróbuję zrobić tą smycz mam nadzieje że się nada, bo myślę że to fajne będzie :D

[size=xx-small][size=x-small](dodus102) [/size][/size]
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Frankfurterka »

Dodus.. zrobic to mały problem, założyć to jest wyzwanie ;)
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: magda18 »

ta, którą skonstruowała Asia jest całkiem prosta do instalaji;) dużo gorzej sprawa wygląda ze smyczką kupną;) pytałaś się o wyprowadzanie szczurka na spacer na smyczce. Wiesz, to zależy;) smyczki używam tylko wtedyy, gdy planuje wypuszczenie ogona na ogrodzie czy w parku. Myślę, że noszenie szczurasa na ramieniu w puszorkach jest trochę bez sensu...
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
anio_anio
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 07, 2006 4:28 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: anio_anio »

A ja "obrazków" do instrukcji jak smysz zrobic nie widzę. czy znajde pod jakims linkiem?
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: AnGi1993 »

nie to zbyt skomplikowane (no nie ale wole no wiecie) ja chyba kupie smycz bo wtedy ładniej wygląda i jest regulowana wielkość. ale zawsze można zrobić tylko szelki a smycz normalną dla psa kupić/dać jak się ma.
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
amanda25
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 7:28 pm
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: amanda25 »

hehehe....fajna smycz ale najlepiej w zoologi kupic
Awatar użytkownika
Amanii
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:14 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Amanii »

nie wiem czy najlepiej... mialam smycz (specjalna dla szczurow, kupiona w niemczech, ze szczurem na obrazku) z której LoL wyplątywał się w jakieś 2 sekundy. Element łączący pętle był zdecydowanie za dlugi i szczur potrafil ja sobie zdjac nawet przez tylne lapki - nic dziwnego - skad panowie w zoologii mogą wiedzieć jakie wymiary ma mój jedyny i niepowtarzalny LoL? :) Poza tym zupelnie niepraktyczna w zakladaniu i zrobiona ze zbyt cieżkiego materialu. Poracha

Za to smycz Asi, z tego co widać - świetna. Jutro taką zrobię. Na razie stosuje ten patent z krzyżowaniem na piersiach i sprawdza się nieźle :)
Ostatnio zmieniony śr kwie 25, 2007 9:59 pm przez Amanii, łącznie zmieniany 1 raz.
They don't scurry when something bigger comes their way
Don't pack themselves together and run as one
Don't shit where they're not supposed to
Don't take what's not theirs, they don't compare...

Pearl Jam - Rats
basiakorz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 9:59 pm

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: basiakorz »

No właśnie - ja też bym chciała zrobić smyczkę ale nie widzę obrazków, a ten link: http://upload.miau.pl/27866.jpg nie działa

Czy tylko ja nie widzę tych obrazków do instrukcji zrobienia smyczy??
moje dziewczynki: Tigra i Szuszu :)
gg: 5239886
Awatar użytkownika
Aniatka
Posty: 160
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:36 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Aniatka »

Ja też ich nie widzę...
- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
mada11
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 05, 2007 10:05 am
Kontakt:

RE: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: mada11 »

ja bym zrobila mojej smycz ale ona zaraz zaczyna mnie gryzc a palce i tak juz mam przez Pycie poranione:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”