Karma - XtraVital

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karma - XtraVital

Post autor: limba »

Zakladam odzielny temat coby ludziom latwiej bylo szukac ;).
Jak dla mnie obecnie najlepsza sucha karma dla szczurów. U mnie stanowi podstawe mieszanki. Moje ogoniaste bardzo ja lubia.
cena: ok 11-12 zl za 500 g (czesto opakowania + 100g) Producent: Beaphar
Po krotce zawiera: pszenice, mieso z indyka, kukurydze, owies, wysokiej jakosci lucerne, soje, platki fasoli, groch. A takze ekstrakt z Echinacei, specjalne twarde chrupki aby zwierzak dobrze scieral zeby oraz sianko Alfa Alfa z Alp bogate w wiatminy, mineraly, włokna i proteiny.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Panna Nikt »

Gee ją uwielbia.
Niestety trudno ją dostać, w Warszawie tylko w Kakadu ją widzę za każdym razem. :/
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Natalia_1222 »

A ja nie widzę w ogóle w Krakowie... A chętnie bym wypróbowała(zaraz po Prestige, które już niebawem kupię).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Karma - XtraVital

Post autor: yss »

w szczecinie można ją dostać w zoosklepie w galaxy, nie wiem, czy w innych zoo w dużych sklepach też. tam jest na pewno. ale szybko schodzi i trzeba się dowiadywać, kiedy będzie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Scyla
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 11, 2007 7:17 pm
Kontakt:

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Scyla »

Ja jeszcze takiej karmy nie widziałam... Mieszkam koło Ząbkowic Śląskich (to taka mała mieścina), więc u mnie jest wybitnie trudno o żadkospotykane karmy... W najbliższych zoologicznych są tylko z Vitapola. Ja i tak kupuję takie mieszanki na wagę. Jest to naprawdę mieszanka i choć nie wiem dokładnie co w niej jest to sprzedawca powiedział, że daje ją swoim szczurkom i że nie szkodzi im. No ale z tego, że nie mogę dostać takiej karmy zrobił mi się jadłospis mojego koffanego, ogoniastego matołka...

[attachment=524]
Pozdrawiają:
Szczurzyca Kathe,
Kotki Bastet i Sachmet
oraz
Pies Filip
(no i ja:))
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Alices »

XtraVital jest nawet dobrą karmą (z mojego punktu widzenia).
Czasami trudno ją dostać, a ja nie trudze się w zdobywaniu jej, bowiem moje szczurasy niezbyt za nią przepadają. Wolą cały dzień głodować, czekać na wieczorny 'świeży' posiłek ;).
Poza tym jak dla mnie to dziwnie pachnie ta karma, ale ogólnie nic złego w niej nie zauważyłam.
Warta swojej ceny :)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Karma - XtraVital

Post autor: krwiopij »

Xtra Vital to jedyna znana mi gotowa karma, którą bez wyrzutów sumienia daję moim dziewczynom. Wygląda dobrze, ma porządny skład, szczurom smakuje. Ma też dobre opinie za granicą, np. w Wielkiej Brytanii. Sama regularnie kupuję ją moim ogonom.

Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Agata »

U mnie XtraVital też jest bez obaw wsypywany do miseczki. :] Jest podstawą "prawie samodzielnej" mieszanki, którą karmię KK. Nie narzekają.

Fakt, faktem karma kosztuje. 12 zł to nie 3 zł, ale naprawdę warto. Mamy pewność, że to nie są jakieś śmiecie z "żywą wkładką" gratis tak jak we wszystkich polskich karmach. Jeszcze się nie spotkałam z polską karmą, o porównywalnej jakości.

Słowem: POLECAM!
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 7:22 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Elly »

Nie dosc, że porządna, to jeszcze chyba najbardziej lubiana przez moje ogonki ;) Aktualnie mają Vitakraft Emotion Beauty i Prestige Rat Crispy, bo nie było XV i też raczej nie narzekają. Widze, jednak, że bardziej XV im smakuje :-) Zawsze robie większe zakupy, tak, żeby starczyło nam np na miesiąc. U nas kosztuje też ok 12 zł, ale też myślę, że jest warta swojej ceny :-)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Izusia
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52 am

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Izusia »

Karmę tę można dostac w Wejherowie w CK.Kupiłam ją szczurusi na spróbowanie i zasmakowała jej, a jest bardzo wybrednym ogonkiem,
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Ania26 »

Moje szczurasy umiarkowanie ją lubią. Czasem jak trafię to kupuję dla urozmaicenia. Najbardziej lubią Megane NATURA-lny polar szczurków, ale wredna pani za każdym razem kupuje inną karmę, żeby miały urozmaicenie.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Telimenka »

hmm jajeszcze nie kupowałam jej :) ale wybiore sie do Zoolandu jakos i zainwestuje.narazie maja zarelko przytachane z Holandii :D jak sie otwiera same suszone owocki i pachnie jabuszkami.a czy XV mozna uzupelniac jakimis herbatniczkami,slonecznikiem,siemieniem lnianym itp? :-)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karma - XtraVital

Post autor: limba »

Telimenka - jak najbardziej. Ja dorzucam dynie, slonecznika, chrupki dla kociat (z duzym umiarem), ryz preparowany (czasem), suszony chlebek razowy. itp
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Karma - XtraVital

Post autor: Telimenka »

dziekuje :D wlasnie bo moje Ogony to zawsze maja wuchte innych rzeczy wiec dobrze ze to tez mozna :-) w sumie glupie to pytanie bylo ale wolalam sie upewnic ze to taka spasna karma to czy dosypywac czy nie :-)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

RE: Karma - XtraVital

Post autor: zebra »

Moje ogony też ją najchetniej jedzą, ale nie wszędzie jest. Gdzie w Warszawie, oprócz Kakadu można ją kupic?
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”